skip to Main Content

 

 

 

Skiriama Skverneliui..

Buvo šviesu. Visai ne dėl saulės statmenai į žemę siunčiamų spindulių. Ji švietė dovanai.
Nors .. tikintys žmonės, šalia kurių ėjau, sakė nestebįs ženklų. Ir, kad keistai tarp visų kostiumuotas Juozaitis – toks pat ženklas. Nepažįstami žmonės, su kuriais tą dieną buvome giminės. Mano bendraamžiai susimetę į keletą grupelių. Šen ten. Rūstūs. Žinantys kokios pastangos laukia pasukti tą prakeiktą ratą atgal. Biokatilų inžinierius su vėliava rankose .. nebijantis, kad atleis. Jo kalboje praplaukė žinia apie biokatiluose nustatomus koeficientus, kuriems esant maximaliai žūna medis. Eisenoje keli ispanakalbiai, angliakalbiai. Žavi indėniškų veido bruožų ir pluksnų papuošalais plaukuose, su trimis vaikučiais Rita. 19 metų gyvenusi Amerikoje. Jai šifravau virš galvų plevėsavusius Patrimpą, Pikolą ir Perkūną. Lietuvių dievai buvo ypač palankūs. Švariausias Lietuvos ežeras, tikra atgaiva. Godžiai gertas vanduo be menkiausio dumblo prieskonio. Eisenos išvakarėse korporacijos urėdų specialiai išarti miškų keliai, pasibaigus žmonių virtinėms virtę takais. Iš lėto griausmingai judantys baikeriai .. besišypsantys ir mosuojantys. Saldutiškio mergaitės sutemose susibūrusios prie kultūros namų pagaudyti WIFI. Pilnoje bažnyčioje žmonių kunigas kalbėjo apie pareigą žemei. Labanoro šventykloje, pastatytoje Labanoro girios šventykloje. 
Lyg laiko mašina būtų nunešusi prieš trisdešimt metų. Ore pleveno, sklaidėsi, keitėsi Visagino elektrinės reginiai.
Visko labai daug. Nepaprastai. Ir svarbiausia. Tai jauni žmonės. Ir labai jauni jų vaikai .. 12 kilometrų.
Todėl viskas gerai. JAU ATEINA JIE. Mums tereiks padėti.

SKVERNELI, girdi mane ?? Tūkstantis suvažiavusių žmonių. Girdi?? Mes virstame tūkstančiais. Ir tu nebūsi šių žmonių prezidentu. NIEKADA.

 

 

 

 

 

Darius Kuolys

Ar nebus vakarykštis piliečių žygis už Labanoro girią mūsų vyriausybei ir žiniasklaidai tapęs tokiu pat sunkiu iššūkiu kaip pirmieji Sąjūdžio mitingai LSSR komunistams ir jų valdytai spaudai?

Per 1500 piliečių šį šeštadienį ėjo per besaikių kirtimų išretintą Labanoro girią ir protestavo prieš vyriausybės savivalę, atkakliai tylint žiniasklaidai, parlamentinėms partijoms, ministrams ir aukščiausiems pareigūnams.

Ačiū, Joana Noreikaitė Kuosia, už žygio nuotrauką.

O čia – laisvą visuomenę žadinantys, bet, deja, deja, ne LRT filmuoti vaizdai:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=712&v=ewDIDPRqfB0

 

 

 

Andrejus Gaidamavičius pasidalino įrašu.

Šiandien padarėme daugiau nei Aplinkos ministro sudaryta darbo grupė, kuri, panašu, taip ir neišlįs iš kabinetų pasižiūrėti realios miškų padėties. Alternatyvioji darbo grupė iš tūkstančio piliečių šiandien padarė didelį darbą – apėjo ir apžiūrėjo daugiau nei 10 km Labanoro girios miškų ir kirtaviečių ir priėmė sprendimą nevykdyti kirtimų saugomose teritorijose tol, kol nebus sugrąžinta buvusi jų gamtinė būklė. Gaila, kad ministras nesiteikė atvykti ir mūsų išklausyti, nors ir buvo kviestas. Bet visuomenė savo sprendimą jau padarė ir protestuosim tiek, kiek reikės, kol jis bus valdžios pripažintas.

Labanoro miestelis vargu ar kada matė tiek vienu metu susirinkusių žmonių. Į akciją Lietuvos miškams apginti susirinko per 1,5 tūkst žmonių ir… vos kelios žiniasklaidos priemonės. Nagrinėti krūtų dydį nacionalinei medijai matomai sekasi kur kas geriau , nei pastebėti dorus , aktyvius, tačiau padėtimi nepatenkintus piliečius. O būti nepatenkintiems gamtos mylėtojai ir tiesiog sveiko proto žmonės turi rimtą pagrindą. Žaliavinės medienos eksportas iš Lietuvos auga, miškai superkami stambių užsienio kompanijų, plyni kirtimai vyksta jau saugomose teritorijoje. Ir visą tai valdžioje esant partijai turinčiai pavadinime žodį „žalieji“ Šioje laidoje šokiruojantys vaizdai iš kirtaviečių o taip pat politikų komentarai bei renginio organizatoriaus Andriaus Gaidamavičiaus interviu.

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));