skip to Main Content

Žvejų bendruomenė: „Prisidengiant“ šventėmis Seimo rankomis bandoma nusavinti nuosavybę?

Žvejų bendruomenė nori atkreipti Seimo narių, žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į tai, kad Kaimo reikalų komitetas šiandien (gruodžio 28 d. 11 val.) skubos tvarka svarstys praeitą savaitę įregistruotų naujų Žuvininkystės įstatymo pakeitimų projektą, kurie iš esmės žlugdys žvejyba užsiimančias įmones ir dirbtinai ribos efektyvią jų veiklą. Pakeitimuose numatoma įtvirtinti beprecedentį 20 proc. rinkos dalies ribojimą, kas reikštų visos eilės įmonių turto bei investicijų nusavinimą bei veiklos stabdymą ir investuotojų ginčus su valstybe. Anot asociacijos „Baltijos žvejas“, priėmus tokius įstatymo pakeitimus, valstybė prarastų pajamas, o darbuotojai – darbo vietas.

 

„Praėjusios kadencijos parlamentarai atmetė analogiškas įstatymo pataisas, siūlytas konkretaus, konkuruojančio ūkio subjekto, nes suprato, kad toks žvejybos ribojimas, kai efektyviai dirbančioms įmonėms dirbtinai neleidžiama gaudyti tiek žuvies, kiek realiai yra galimybių, atsižvelgiant į gamtos išteklių apsaugą ir įmonės pajėgumą – pažeidžia elementarią logiką ir reiškia nieko kito kaip turto neteisėtą nusavinimą. Manome, kad dabar prisidengiant šventiniu laikotarpiu, tiesiog norima kuo greičiau palaiminti aiškioms interesų grupėms palankius pakeitimus, kurių tikslas – verslo dalies nusavinimas ir perskirstymas konkurentams“, – teigė asociacijos „Baltijos žvejas“ vadovas Algirdas Aušra.

 

D.Kepenio pataisos aiškinamajame rašte yra vienintelis argumentas kodėl reikia įvesti 20 proc. koncentracijos paribojimą: todėl, kad vieni turi daugiau, kiti turi mažiau.

 

Anot A.Aušros, asociacija nori atkreipti dėmesį į tai, kokiais prieštaringais metodais bandoma paspartinti tokių pataisų atsiradimą ir galutinį priėmimą Seimo salėje.

 

Kviečiame atvykti į Kaimo reikalų komiteto posėdį (gruodžio 28 d. 11 val.), kur asociacijos „Baltijos žvejas“ atstovai pateiks argumentus dėl tokių pataisų neigiamo poveikio žvejybos rinkai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));