skip to Main Content
Valanda su Rūta“ eksperimentas po Kėdainių vaikžudžio tragedijos: žurnalistė įlipo į šulinį, į kurį nepavyko nusileisti pareigūnams

Po Kėdainių rajone įvykdyto kraupaus nusikaltimo, kai 36-erių metų Saviečių kaimo gyventojas pražudė du savo mažamečius vaikus, juos sumesdamas į šulinį, LNK pokalbių laida „Valanda su Rūta“ atliko eksperimentą.

Laidos autoriai buvo užversti laiškais iš visos Lietuvos. Susirūpinę žmonės rašė, kad šulinyje, kuriame žuvo du vaikai, vos 15 centimetrų vandens, o pats šulinys – vos 7 metrų gylio. Žmonės stebėjosi, kodėl pareigūnams, kaip viešai buvo teigiama, nepavyko įlipti į šulinį, ir teigė, kad tai padaryti nesudėtinga net be specialios įrangos.

Laidos žurnalistė Saulė Žemaitytė padedant speleologui Aidui Gudaičiui pabandė nusileisti į šulinį. Eksperimento tikslas buvo  patikrinti, ar tikrai buvo neįmanoma nusileisti į šulinį ir ištraukti vaiko, kurio balsą dar girdėjo į nelaimės vietą atvykę pareigūnai. Žurnalistei lengvai pavyko nusileisti į šulinį naudojant tik juostą, skirtą tempti automobiliui bei sudurtinę virvę, buvusią ant to paties šulinio būgno. Greta esančiame ūkiniame pastate taip pat buvo rastos dar vienos, nedidelės kopėčios, kurių pakako pasiekti net šulinio dugnui.

Laidoje dalyvavęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris pamatęs eksperimento vaizdus atskleis iki šiol dar neskelbtas nelaimės aplinkybes.

Kaip atrodė eksperimentas? Ir kokią pareigūnų darbo realybę, sukrėtusią visus laidos pašnekovus, bei studijos svečius atskleis generalinio komisaro pavaduotojas?

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));