skip to Main Content

Pirmadienį paskelbtame Ukrainos saugumo tarnybos  pranešime sakoma, kad nuo gruodžio sekė vieną Prancūzijos pilietį ir netrukdė jam įsigyti penkis kulkosvaidžius, du raketinius granatsvaidžius ir kitų ginklų, kol gegužės 21 dieną galiausiai buvo suimtas, kai bandė įvažiuoti į Lenkiją netoli Ukrainos miestelio Jagodyno.

   Šis pranešimas buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as pripažino, jog egzistuoja grėsmė, kad bus mėginama įvykdyti išpuolių per čempionatą, kuris vyks nuo birželio 10-osios iki liepos 10-osios, bet pažadėjo daryti viską.

 

 Prieš kelias dienas Ukrainos Saugumo tarnyba (UST) paneigė JTO informaciją apie kankinimus Donbase. Šią informaciją naujienų agentūrai RIA Novosti paviešino UST atstovė spaudai Jelena Gitlianskaja.

 

„Pas mus nėra jokių kankinimų. UST laikosi Ukrainos įstatymų, visų žmogaus teisių tarptautinių konvencijų ir sutarčių“, – sakė ji.

 

Birželio 3 d. JTO generalinio sekretoriaus žmogaus teisių klausimų padėjėjas Ivanas Šimonovičius (Ivan Šimonović) pareiškė, kad UST ir sukilėliai sistemiškai kankina suimtuosius. I. Šimonovičius taip pat pateikė kelis pavyzdžius, viename iš jų pasakojama, kaip STU privertė dėl nusikaltimo prisipažinti žmogų, kurį prieš tai mušė plaktuku.

 

JTO atstovas taip pat pasakojo, kad tarptautinė organizacija nutraukė inspektavimą Ukrainoje po to, kai jai nebuvo leista papulti į tas vietas, kur, kaip manoma, kalinami neteisėtai sulaikyti žmonės.

 

Šiek tiek vėliau J. Gitlianskaja radijo stočiai SVOBODA aiškino, kad „apie slaptus kalėjimus negali būti ir kalbos“.

 

SBU to vyro neįvardijo, bet sakė, kad jo motyvas buvo ultradešiniosios pažiūros ir kad jis buvo suplanavęs įvykdyti 15 atakų, kurių taikiniais turėjo tapti tiltai, geležinkeliai ir kiti infrastruktūros objektai, susiję su čempionatu „Euro 2016“, kuris vyks Prancūzijoje. SBU vadovas Vasylis Hrycakas sakė, kad vyras ketino susprogdinti „musulmonų mečetę, žydų sinagogą, mokesčių kontrolės organizacijas, policijos skyrius ir daug kitų objektų“. Prancūzas „planavo įvykdyti 15 teroristinių smūgių“, V. Hrycakas sakė žurnalistams. © Reuters/Scanpix „Jis įsigijo penkis Kalašnikovo automatus, daugiau negu 5 tūkst. šovinių, du prieštankinius granatsvaidžius, 125 kilogramus trotilo, 100 sprogdiklių, 20 balaklavų (megztų veido kaukių) ir kitų daiktų“, – pridūrė pareigūnas. Kol kas neaišku, ar tas prancūzas yra kaip nors susijęs su kokia nors konkrečia teroristų kuopele, ar veikė savarankiškai. Pasak V.Hrycako, įtariamasis „išsakė neigiamą požiūrį į vyriausybės politiką, susijusią su užsieniečių imigraciją į Prancūziją, islamo plitimu ir globalizacija“. Privertė paviešinti žiniasklaida Prancūzijoje aukšto lygio parengtis dėl galimų teroro smūgių buvo paskelbta po džihadistų išpuolių Paryžiuje praeitų metų sausį ir lapkritį. Ukrainos saugumo vadovas sakė norėjęs užkirsti kelią panikai ir neviešinti šios informacijos, kol čempionatas pasibaigs. Pirmosios „Euro 2016“ rungtynės vyks penktadienį, kai Prancūzijos komanda susitiks su Rumunijos vienuolike Paryžiaus pakraštyje esančiame nacionaliniame stadione „Stade de France“.

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));