skip to Main Content

 

 

Įvyniok š… į blizgantį popierėlį – ir kvailys praris jį, kaip saldainį. Amerikietiškame tinklalapyje antilietuviškas rašliavas kurpiančių Kremliaus propagandistų mūsų spauda atpažinti nesugeba?

Žinote, kodėl visada žvengiu, skaitydamas tas tūkstančiais valdiškų eurų Mokslo tarybos apmokėtas kovų su Rusijos propaganda pamokas, kurias Delfyje kurpia Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir kiti valdiški kontrpropagandistai?

Todėl, kad bando mokyti žmonės, kurie patys asmeniškai kontrpropagandos būdų praktinio panaudojimo prasme yra apskriti nuliai, savo Feisbukuose nelabai gebantys atremti net kokių savamokslių kaimo trolių iš Žemaitijos antpuolį ir todėl visas problemas sprendžiantys blokavimais.

Kitaip sakant, tie daugžodingi kovų su propaganda gurų tekstai, kupini vadovėlinės išminties, kurių kiekviena raidė mokesčių mokėtojams kainuoja kokį eurą su PVM, tėra senos tiesos „Kas sugeba, tas daro, o kas nesugeba – tas moko kitus, kaip reikia daryti“ iliustracija.

Tačiau dar juokingesnė situacija yra tame, kad tie didieji kontrpropagandos mokytojai nesugeba savo pačių vadovaujamuose portaluose išmokyti žurnalistų bent minimliai vertinti šaltinius ir suvokti – kas ten rašinėja ir ko vertos tos rašliavos.

Eilę metų pagrindiniai Kovo 11-os šventimo komentatoriai mūsų spaudoje buvo …D.Katz’as ir jo šutvė. Ir tik po to, kai visuomenei tapo žinomi jų skandalingi ryšiai su „Mir bez nacizma“ ir panašiomis Kremliaus įstaigomis, tos šutvės rašliavos patyliukais iš mūsų portalų dingo.

Šis antilietuviškos propagandos kanalas atgimė tik po to, kai susirado naują viešąjį veidą – skandalingąją teatrologę ir rašliavų kurpėją R.Vanagaitę. Štai jos vardu padabinta Kremliaus Agitrpopo sukurpta mūsų istoriją ir tautą niekinanti rašliava į spaudą pasipylė srauniais upeliais.

O štai ir vėl labai iškalbingas atvejis. Po to, kai garsi komikė A.Baukutė komiško formato TV laidoje plaikstėsi ir reiškėsi, kaip jos įsivaizdavimu ir pridera komiško amplua veikėjai ir ta jos raiška LTV vadovybės tarnybinio aplaidumo pasėkoje nebuvo iškirpta, bet išleista į eterį, viešumoje kilo skandalas.

Kurį labai greit pasigavo Kremliaus Agipropas, pradėjęs platinti žinią apie neva atvirai nacistinį akibrokštą valstybinės TV eteryje, kurį atliko Lietuvos politikė. Nors realybėje tai tebuvo nevykusi aktorės-komikės klounada, visiškai atitikusi bendrą laidos lygį ir formatą.

Ir štai – matau mūsų spaudoje šviečiančias dideles antraštes, kuriose gausiai cituojama neva „įtakingas JAV portalas“, priklausantis Prezidento D.Trumpo žydų kilmės žentui, savo ruožtu priklausančiam prieštaringai vertinamai judėjų-ortodoksų sektai Chabad Liubavič. Jei kas nežino, tai būtent šios sektos atstovas (rabis Ber Lazar’as) jau daug metų yra įtakingiausias Putino valdomos Rusijos žydas, organizuojantis įvairias to režimo palaikymo akcijas tarptautinėje plotmėje.

Štai tie straipsniai:

„Įtakingas amerikiečių portalas stebisi, kodėl Lietuvos politikai nepasmerkė A. Baukutės elgesio“

http://www.lrt.lt/…/itakingas_amerikieciu_portalas_stebisi_…

„Nuostaba JAV: kodėl Lietuvos politikai nepasmerkė A. Baukutės elgesio?“
http://www.delfi.lt/…/nuostaba-jav-kodel-lietuvos-politikai…

„Įtakingas JAV portalas stebisi, kodėl Lietuvos politikai nepasmerkė Astos Baukutės elgesio“

http://zmones.lrytas.lt/…/itakingas-jav-portalas-stebisi-ko…
———————
Keista, bet itin pagarbiai cituodami šią rašliavą, kurioje du melagingi teiginiai yra net antraštėje „Lithuanian Official Gives Nazi Salute on Live TV Show“ ( http://observer.com/…/lithuanian-actress-asta-baukute-give…/ ), mūsų žurnaliūgėlės nepasivargino pasižiūrėti – o kieno gi konkrečiai žodžius jie pateikia, kaip „įtakingo užsienio portalo nuomonę“!

Ogi tūlo skandalingo Rusijos prokomunistinių pažiūrų propagandisto Mišos Klikušin’o, plačiai pagarsėjusio savo antiukrainietiškomis bei antieuropietiškomis rašliavomis, tarsi ką tik ištrauktomis iš Kremliaus Agitpropo vadovų stalčiaus.

Apie tai, kad šis Amerikoje niekieno nematytas ir negirdėtas ponas yra joks JAV žurnalistas, o eilinis Kremliaus propagandistas, rašyta jau seniai, dar prieš metus:

New York Observer Stands By Journalist Who Smeared Kremlin Foes
Mikhail Klikushin has written several stories for the paper, all of which fall in line with Russian government propaganda points.
posted on Mar. 2, 2015, at 11:55 p.m.
Miriam Elder, BuzzFeed News World Editor

https://www.buzzfeed.com/…/new-york-observer-stands-by-jour…

Žinomas jis ir rusiškame LiveJournal segmente:
Путинская пропаганда ползёт по планете, 2015-03-03 13:54:00 avla (avla)
http://avla.livejournal.com/396095.html

Jo rašinėliai, tariamai atspindintys proputiniškas tendencijas Vakarų žiniasklaidoje itin noriai verčiami į rusų kalbą ir platinami Rusijoje:

Кондолиза Райс: Радуйтесь, что вы не в Либерии!
Михаил Кликушин (Mikhail Klikushin)
Бывший госсекретарь произнесла настолько оскорбительную речь, что украинские СМИ даже не захотели ее освещать

http://inosmi.ru/country_ukraine/20160314/235697464.html
——————-
Kitaip sakant, tas straipsnis tėra Kremliaus propagandisto kūrinėlis. Ir tai visiškai akivaizdu.

Tai kokio velnio to nesugeba pastebėti mūsų žiniasklaida, platindama šį Mišos Klikušino iš Novosibirsko rašytą šlamštą, kaip tariamai „įtakingos JAV žiniasklaidos“ nuomonę?

Aūūūū, valdiški kovotojai su Kremliaus propaganda iš Delfių, Lietryčių bei LRT – gal norite gražinti Mokslo tarybai tuos mokesčių mokėtojų pinigus? Jeigu jau nesugebate atpažinti dvokiančios priešiškos propagandos, jeigu ji įvyniota į šiugždantį popierėlį?

Ar tai, kad tą propagandą skleidžiantis portaliūkštis priklauso D.Trumpo tolerantiškos kilmės žentui tiesiog atjungė Jūsų protą visiškai?

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));