skip to Main Content

Žinomoms moterims brangi kiekviena minutė su artimaisiais

Įpusėjus gegužei – šeimos mėnesiui bei laukiant didžiausios šalyje Šeimų šventės, turime gerą progą pasidomėti, kaip savo šeimos laisvalaikį planuoja žinomos šalies moterys. Televizijos laidų vedėja, prodiuserė ir visuomenės veikėja Edita Mildažytė sako, kad visas laikas, praleistas su šeima, jai yra brangus ir kokybiškas. Su tuo sutinka ir kita žinoma moteris – Asta Stašaitytė-Masalskienė: pasak jos, pokalbiai ir dalijimasis emocijomis yra auksinės gyvenimo valandos.

 

 „Kokybiškas laikas su šeima man – atsipalaidavimas, neforsavimas, pokalbiai ir kelionės. Tada, kai dalijamės emocijomis, išgyvenimais, o kartais – ir tyla“, – sako A. Stašaitytė-Masalskienė.

 

 Panašiomis mintimis dalijasi ir E. Mildažytė. „Tikrai ne tiek svarbu, ką kartu veikiame. Ar sėdime prie pirties, ar einame į miestą pavakarieniauti, ar netgi tuomet, kai tiesiog tylime, – tas kartu praleistas laikas visada yra kokybiškas“, – tikina ji.

 

 Kalbėdama apie kasdienes šeimos tradicijas, A. Stašaitytė-Masalskienė pasakoja, jog jų šeimoje kiekvienos dienos „atrama“ yra pusryčiai. „Kažkas nepabaigtus namų darbus ruošia, kažkas jau košę valgo, kažkas pasakoja savo dienos planus. Pusryčiai drauge mums svarbūs, kad neišsilakstytume į darbus išsibarstę“, – sako žinoma moteris. Taip pat pavyzdingai šeima stengiasi susėsti prie vakarienės stalo, bet ne visada pavyksta – kažkas užtrunka darbe, kažkam užsitęsia būrelis. „Tokiu atveju bent susėdame kartu išgerti arbatos, nes prie jos įvyksta pokalbis“, – teigia ji.

 

Kurti savo šeimos tradicijas ir kokybiškai laiką leisti drauge visas Lietuvos šeimas kviečia ir kasmetinė, jau penktoji Šeimų šventė, kuri birželio pirmą šeštadienį vyks „Harmony Parke“ (Prienų r., Vazgaikiemio k.). Šiemetinio renginio programoje itin gausu įvairių nemokamų pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems, į Harmony parką suvažiuos didžiausios Lietuvos scenos žvaigždės.

 

 „Gyvenimo tempui greitėjant, vis mažiau laiko skiriame savo artimiesiems – rečiau kartu vakarieniaujame, pramogaujame ar tiesiog kalbamės. Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko sukurti naują tradiciją – šeimas vienijančią šventę, kurioje laukiami visi – nuo vyriausio iki jauniausio. Darni šeima – didžiulė vertybė, o tokie renginiai kaip Šeimos šventė – kaip tik ir skatina žmones kartu leisti laisvalaikį, sustiprina šeimos narių tarpusavio ryšį“, – sako šventę inicijuojančio „Senukų“ prekybos tinklo prezidentas Artūras Rakauskas, pabrėžiantis, kad šiame renginyje nebus alkoholio, o  visos pramogos –  nemokamos. Vakaro koncerte „Viena šeima–viena širdim“ –  Jazzu, Merūnas, Erica Jennings, Saulius Prūsaitis ir kiti.

 

Žinomos moterys atskleidžia, jog ryškiausios šeimos tradicijos, kurias pačios prisimena iš vaikystės, – tai didžiosios metų šventės. „Kadangi augau senelių šeimoje, tai puikiai pamenu senelio puoselėtas šeimos tradicijas – kalbu apie visas didžiąsias šventes, tokias kaip Kalėdos, Velykos, gimtadieniai. Senelis man įskiepijo, kad gimtadienis yra šventas reikalas: nesvarbu, koks esi užsiėmęs, nesvarbu, ką dovanoji, bet labai svarbu žmogų pasveikinti ir pasakyti jam – man svarbu, kad tu gimei“, – pasakoja E. Mildažytė.

 

 E. Mildažytė teigia, kad laikas šeimoje yra itin svarbu. „Tradicijos, manau, leidžia suvokti apie svarbius ir nesvarbius dalykus gyvenime“, – teigia ji.

 

 Neatsiejama Masalskių šeimos laisvalaikio dalis yra stalo žaidimai. „Turime jų daugybę, turbūt visus, kurie populiarūs Lietuvoje“, – teigia Asta. Ji prisipažįsta, kad pagrindinis šeimos laisvalaikio konkurentas yra „ekranai“ – telefonai, planšetės, kompiuteris. Norint nuo jų atplėšti šeimos narius, kartais tenka ir griežtesnį žodį pasakyti. „Tačiau vos tik pradedame užsiimti kita veikla, vaikams būna ir smagu, ir įdomu. Ir nors neretai tenka pakovoti su virtualia erdve, vakar pavyzdžiui, mūsų vyresnysis sūnus su vyru gulėjo hamake, žiūrėjo į dangų, kalbėjosi. Sakyčiau, kad toks laikas yra auksinės valandos“, – sako ji.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JURGA BRAZAUSKAITĖ, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));