skip to Main Content

Ruta Visocnik

VIEŠŲJŲ PINIGŲ VAGYSTĖS LENGVAI LEGALIZUOJAMOS vidury baltos dienos: valstybės ir savivaldybės institucijos lengva ranka šimtus tūkstančių, milijonus eurų skiria „viešinimui“, ir tokiu būdu per visokias viešųjų ryšių agentūras biudžeto arba ES paramos pinigai atsiduria privačiose rankose, o iš jų – #kasgalipaneigtikad keliauja į politikų kišenes.
Nors „viešinimui“ skiriami milijonai, viešumo nuo to nepadaugėja. Priešingai – juodus darbelius reikia pridengti, todėl daugėja dezinformacijos, o ne informacijos.
Čia tik vienas iš „viešinimo“ pavyzdžių, kuris nagrinėjamas „MG Baltic“ korupcijos byloje:
„… pateikti duomenys rodo, kad vien 2015 m. per aštuonis mėnesius koncerno „MG Baltic“ valdomai žiniasklaidai buvo skirta daugiau nei ketvirtadalis lėšų iš Kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės kampanijos – daugiau kaip 420 tūkst. eurų. Vėliau, kaip skelbė Delfi, koncernas „MG Baltic“ norėjo gauti dar daugiau pinigų, juo labiau kad ne visos suplanuotos išleisti lėšos buvo panaudotos – viešinimui 2015-2017 m. ŽŪM ketino skirti daugiau kaip 7 mln. 437 tūkst., o NMA – 2 mln. 27 tūkst. eurų“.
Įsivaizduojat, kaip būtų galima „išplėtoti“ kaimus, jei vien čia paminėtos sumos būtų panaudotos pagal paskirtį, o ne paralelinėms, jokios pridėtinės vertės neduodančioms veikloms?
Sakiau ir sakysiu, kad Lietuvoje būtina teisės aktais sureguliuoti viešojo administravimo institucijų išlaidas viešiesiems ryšiams ir viešinimui, nustatant protingas „lubas“ bei viešinimo tikslus, procedūrą bei efektyvumo rodiklius. Jei toks reguliavimas būtų įgyvendintas, korupcijos lygis gerokai nukristų, o žiniasklaida turėtų progą užsiimti tikrąja žurnalistika, užuot maitinusis „viešinimo“ pinigais.
Skaitykite daugiau:

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));