skip to Main Content

Žemės ūkio iššūkius padės įveikti technikos naujovės

Augantis pasaulio gyventojų skaičius, didėjantis maisto poreikis, baltymų turtingo maisto raciono išsivysčiusiose šalyse paklausa bei mažėjančios žemės ūkio pajamos reikalauja veiksmingesnių žemės ūkio technologijų. Dalis jų buvo pademonstruota Čekijoje rugpjūčio 19–20 dienomis. Stebint 24 Europos šalių žiniasklaidos atstovams, pasaulyje žinomas žemės ūkio technikos gamintojas „Kverneland Group“ čia pristatė technikos naujoves.

Naujovės – įvairiems ūkininkavimo metodams ir skirtingoms sąlygoms

 

Devynias gamyklas įvairiose Europos šalyse turinčio gamintojo „Kverneland Group“ spaudos konferencija ir lauko diena surengtos Kutna Horos rajone, apie 90 kilometrų nuo Čekijos sostinės Prahos. Puikiuose lygiuose Čekijos laukuose buvo demonstruojama žemės dirbimo technika, naudojama arimui, sėjai, pasėlių priežiūrai ir pašarams ruošti.

 

Renginyje dalyvavę „Kverneland Group“  vienintelės oficialios atstovės Baltijos šalyse bendrovės „Dotnuvos projektai“ pakviesti Baltijos šalių žurnalistai turėjo galimybę susipažinti su keturiomis dešimtimis naujų ir patobulintų žemės ūkio technikos mašinų. Visas šias naujoves gamintojai ketina pristatyti ir tarptautinėje  parodoje „Agritechnica 2015“ Hanoveryje.

 

„Būdami vieninteliai oficialūs „Kverneland Group“ atstovai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, ne pirmus metus stebime greitą šio gamintojo reagavimą į žemės ūkiui laikmečio keliamus iššūkius. Vienas tokių yra žemės ūkio pajamų mažėjimas, vis didesnio žemės ūkio veiklos efektyvumo reikalaujanti pasaulio maisto produktų rinka. Šis gamintojas nuolat siūlo universalių technikos sprendimų, pritaikytų įvairiems ūkininkavimo metodams, skirtingoms klimato bei dirvožemio sąlygoms. Ypač svarbios ūkininkams „Kverneland“ investicijos į elektronikos ir tiksliojo ūkininkavimo sistemas, siekiant didesnių derlių, mažinant veiklos sąnaudas bei puoselėjant aplinkos tvarumą“, – sakė bendrovės „Dotnuvos projektai“ technikos pardavimų skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas.

 

Originalus preso ir ritinių vyniotuvo derinys

 

Kutna Horos laukuose pademonstruotas ir Italijoje, Ravenos mieste, įsikūrusioje presų gamykloje sukurtas naujasis „Kverneland“ produktas „FastBale“. Tai itin pažangus nepertraukiamo veikimo pastovios kameros preso ir ritinių vyniotuvo derinys, kuriame integruota pirminė ir pagrindinė kameros bei vyniotuvas. Mašinos konstrukcija yra itin originali: iš eilės sumontuotos dvi kameros, todėl kelis presavimo kameros ritinius galima naudoti bendrai.

 

Naudojant pirminę kamerą, pirmame „Fastbale“ skyriuje pagaminami du trečdaliai ritinio. Kai pirminėje kameroje pasiekiamas nustatytas tankis, žalios masės srautas yra nukreipiamas į pagrindinę kamerą, kur užbaigiamas ritinio formavimas. Tuomet atidaroma pirminė kamera, ir suformuotas ritinys perkeliamas į pagrindinę kamerą, kur didžiausias leistinas jo skersmuo gali siekti net 1,25 metrų. Galutinai suformavus ritinį, žalios masės srautas vėl nukreipiamas į pirminę kamerą, kur tęsiamas ritinio formavimas. Tada suformuotas ritinys vyniojamas į tinklelį ir atidaromos ritinio iškrovimo durys, pro kurias į vyniotuvą perduodamas suformuotas rulonas. Presavimo procesas vyksta nepertraukiamai.

 

Siekiant supaprastinti ritinio perdavimą, inžinierių komanda rado sprendimą pritvirtinti vyniotuvo rėmą prie lygiagrečios jungties. Inžinieriams pavyko sukurti itin kompaktišką mašiną – „FastBale“ yra trumpesnė už bet kurią kitą rinkoje esančią mašiną su preso ir vyniotuvo deriniu.

Pristatė naujos kartos išmanųjį plūgą

 

Kurdama žemės dirbimo ir sėjos technikos naujienas „Kverneland Group“ didžiausią dėmesį skyrė našumui ir lengvesniam šios technikos valdymui. Lietuvos ūkininkams puikiai pažįstamų plūgų seriją papildė naujos kartos vadinamieji išmanieji plūgai „Kv 2500“, valdomi kompiuterine programa ISOBUS. Neišlipant iš traktoriaus kabinos galima keisti įvairius plūgo parametrus. Pasitelkus navigacinę GPS sistemą, plūgo užgriebimo plotis kinta automatiškai pagal lauko formą.

 

Naujasis „Kv 2500“ serijos plūgas gaminamas nuo 4 iki 6 korpusų, jis skirtas iki 250 AG galios traktoriams. Apvertimo mechanizmas turės visiškai naują iki 45 laipsnių pasisukančią šarnyrinę jungtį. Skirtingai nei ankščiau gaminamų „Kv 2500“ serijos plūgų, šiame užgriebio plotis galės kisti nuo 30 iki 60 cm vienam korpusui. Tai leis pasiekti dar didesnį plūgo našumą.

 

Dėmesys neariminei žemdirbystei

 

Pastaruoju metu „Kverneland Group“ didelį dėmesį skiria Vakarų Europoje populiarėjančioms neariminės žemdirbystės technikos priemonėms tobulinti. Šią žemės dirbimo technologiją Čekijoje atstovavo „Qualidisc Farmer T“. Tai prikabinamas diskinis skutikas, skirtas našiam darbui iki 12 centimetrų gyliu, gaminamas nuo 4 iki 6 metrų darbinio pločio.

 

„Qualidisc Farmer T“ išsiskiria padidinto kietumo kūgio formos diskais, turinčiais individualią guminių amortizatorių apsaugą. Diskai montuojami ant uždaro tipo stebulės, galinčios atlaikyti dideles ašines bei radialines apkrovas. Priekiniai atraminiai ratai padidina skutiko kopijavimą ir kartu leidžia dirbti didesniu darbiniu greičiu. Kadangi šis skutikas lengvesnis, jo traukimui reikia mažesnės galios. Tai padės sumažinti degalų sąnaudas.

 

Pademonstravo naujas kombinuotas sėjamąsias

 

„Kverneland“ kombinuotų javų sėjamųjų kolekciją papildė net trys „u-drill“ modeliai. Kutna Horos lauko dienoje buvo pademonstruotos 3, 4 metrų darbinio pločio ir „u-drill plius“ –  6 metrų darbinio pločio sėjamosios. Pastaroji yra kombinuota sėjamoji, skirta javų sėjai kartu su trąšomis, o 3 ir 4 metrų darbinio pločio sėjamosios yra naudojamos sėti be trąšų. Tai savo dizainu ir techniniais sprendimais išsiskiriančios sėjamosios, užtikrinančios itin puikią sėjos kokybę. Sėjamosios valdomos, naudojant ISOBUS programą, iš traktoriaus kabinos. Tai palengvina operatoriaus darbą ir padeda išvengti klaidų.

 

Skiriamoji šių sėjamųjų savybė – elektrinė sėklų ir trąšų dozavimo sistema. Nuo kito sezono šio tipo sistemos bus montuojama visose „Kverneland“ pneumatinėse sėjamosiose. Naudojant tokią sistemą galima pasiekti iki 18 km/h sėjos greitį nepriklausomai nuo sėjimo normos.

 

Kuriant šias sėjamąsias didžiausias dėmesys buvo skirtas ilgaamžiškumui, kokybei ir lengvam valdymui. Priekyje ir gale montuojami didelio skersmens atraminiai ratai padidina paviršiaus kopijavimą ir kartu sumažina traukimui reikalingos galios poreikį. Ant vieno kronšteino kartu su prispaudimo ratukais montuojami unikalios konstrukcijos diskiniai noragėliai padeda išlaikyti vienodą sėjos gylį nepriklausomai nuo besikeičiančių dirvos sąlygų.

 

Nauji purkštuvai – įvairaus dydžio ūkiams

 

Išskirtinė Čekijoje pristatyta „Kverneland“  pasėlių priežiūros technikos naujovė – savaeigis purkštuvas  „iXdrive“. Tai „Kverneland Nieuw Vennep“ gamyklos Olandijoje produktas, siejamas su stambių ūkių ateitimi.

 

Smulkiam ir vidutiniam ūkiui  skirtos technikos naujovė –  pakabinamas purkštuvas „iXter A“. Šie purkštuvai gaminami su 800, 1000 ir 1200 litrų talpos bakais. Purkštuvas sukonstruotas taip, kad svorio centras būtų kuo arčiau traktoriaus, todėl dirbti su juo užtenka ir mažesnės galios traktoriaus. Gamyboje naudojant aukštos kokybės „Domex“ plieną bei aliuminio sijas, purkštuvas tapo lengvesnis bei universalesnis. Tai yra Europos ūkininkų naudojamo „iXter B“ naujoji versija.

 

Vidutinio dydžio ūkiams „Kverneland“ sukūrė bei Kutna Horos renginyje Čekijoje pristatė ir išmaniąsias „CL GEO“ trąšų barstomąsias. Žiniasklaidos atstovai,galėjo įsitikinti, kad šis modelis turi visas geriausias „TL GEO“ barstomosios savybes, o taip pat ir visų parametrų automatinį valdymą, galimybę programoje naudoti įvairius laukų žemėlapius bei taikyti kintamą trąšų normą.

 

Nuotraukose:

 

•                          Sėjamoji „Kverneland u-drill 6000 plus“

 

•                          Savaeigis purkštuvas „iXdrive“

 

•                          Prikabinamas diskinis skutiklis „Qualidisc Farmer T“

 

Apie „Dotnuvos projektus“:

 

Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH“, „Kverneland Group“, „Schaffer“ „Einböck“, „Quicke“, „Agrifac“, „Caruelle“, „Junkkari“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

 

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

 

Bendrovė taip pat stato „Cimbria“, „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.

 

Bendrovėje „Dotnuvos projektai“ dirba per 200 darbuotojų, jos apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 206 mln. litų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja 26–28 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KRISTINA JUGULYTĖ, PR SERVICE

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));