skip to Main Content

Vyriausybė ieško firmos, kuri galėtų išversti EŽTT sprendimą Lietuvai į valstybinę lietuvių kalbą

 

 

Paskelbta: 2018-10-22 12:44 Autorius: ekspertai.eu

Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) spalio 9 d. nepriėmė nagrinėti Lietuvos skundo ir paliko galioti gegužės mėnesio sprendimą, kuriuo pripažįstama, kad Lietuvoje veikė slaptas kalėjimas. Mūsų šalyje šis kalėjimas vadinamas prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatas, draudžiančias kankinimą, garantuojančias teises į laisvę, privataus gyvenimo apsaugą, veiksmingą teisinę gynybą ir priteisė sumokėti 130 tūkst. eurų čia vienam iš be teismo kalintų ir kankintų žmonių.

Šiuos pinigus turės solidariai sumokėti visi Lietuvos piliečiai.

Ekspertai.eu „Aktualus skambutis“ pasidomėjo, kur galima būtų susipažinti su šiuo svarbiu dokumentu valstybine lietuvių kalba.

Paaiškėjo, kad į lietuvių kalbą dokumentas dar neišverstas, tačiau Vyriausybė jau beveik dvi savaites stengiasi ir nuo spalio 9 d. ieško firmos, kuri galėtų minėtą dokumentą išversti į valstybinę kalbą.

Teisingumo ministerijos atstovai prognozuoja, kad kai bus rasta firma pajėgi įgyvendinti vertimą, tai užims ne mažiau kaip du mėnesius.

„Kiek žinau, nes Vyriausybėje labai dideli krūviai, mes samdysime lyg ir vertimo firmą, lyg ir ką. Šiuo metu jis tikrai nėra išverstas, bet vertimas aišku bus padarytas“, – informavo Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

Visą spalio 22 d. laidą  „Aktualus skambutis“, kurios metu A. Kutrevičius pakomentavo susidariusią situaciją, žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=-TsYqbydFww
Su teismo sprendimu dėl slaptojo prezidento valdo Adamkaus kalėjimo anglų kalba galima susipažinti ČIA.

Susiję:

Paslydo visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, todėl siūloma, kad baudą ši bendruomenė solidariai ir sumokėtų   

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));