skip to Main Content

„Achema“ kritiškai vertina didėjančius energetikos kaštus

Pirmąkart per savo kadenciją „Achemoje“, vienoje didžiausių gamyklų Lietuvoje, apsilankęs Energetikos ministras Rokas Masiulis susitiko su Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininke Lyda Lubiene, Koncerno valdybos pirmininkės pavaduotoju Gintaru Balčiūnu, Koncerno „Achemos grupės“ generaliniu direktoriumi Audriumi Bendaravičiumi ir AB „Achema“ generaliniu direktoriumi Ramūnu Miliausku.

 

Gamyklos ir Koncerno „Achemos grupė“ vadovybė Ministrui išreiškė susirūpinimą dėl toliau vykdomos, stambiajai pramonei itin nepalankios, energetikos politikos tęstinumo.

 

AB „Achema“ vien tik per 2015 m. sumokėjo 30,2 mln. Eur suskystintų gamtinių dujų terminalo (SGDT) išlaikymo mokesčio ir tai sudarė net 57 proc. viso SGDT biudžeto.

 

„Nors viešai deklaruojama, jog mums SGDT išlaikymo našta mažės, iki šiol mes nežinome, kiek iš tikrųjų sumažės mūsų kaštai, nes mes vis dar negauname duomenų, kaip tie mokesčiai bus skaičiuojami. Energetikos infrastruktūros mokestinė našta mūsų bendrovei kasmet tik didėja,“ – po susitikimo sakė AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. – „Mums dujų perdavimas pabrango 19 proc., o  „Litgrid“ paslaugų kaina išaugo 50 proc.“

 

Ypatingas dėmesys Energetikos ministerijos atstovų ir „Achemos“ vadovybės susitikime buvo skirtas VIAP klausimui, nes šiemet savo pasigamintai elektrai VIAP mokestis išaugo net 81 proc.

 

„Įstatymai ir teisės aktai energetikos srityje keičiami neatsižvelgiant į jokią ekonominę logiką ir praktiškai tampa sudėtinga planuoti investicijas ir efektyvią veiklą,“ – pabrėžė AB „Achema“ vadovas R.Miliauskas. – „Pramonė niekaip nesupranta, kodėl nuo 2016 m. sausio 01 d. didesnis VIAP mokestis yra nustatytas tiems, kurie elektros energiją gamina patys, nei tiems kurie ją perka.“

 

Ministras ir „Achemos“ atstovai taip pat aptarė daugiau kaip pusę Lietuvos dujų suvartojančios bendrovės dujų tiekimo ir diversifikavimo klausimus. Energetikos ministras domėjosi derybų su Norvegijos „Statoil“  kompanija eiga ir sutarties sąlygomis bei pasiektais kainodaros principais.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JANINA SABAITĖ MELNIKOVIENĖ, ACHEMOS GRUPĖ

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));