skip to Main Content

VMI teikia kasacinį skundą dėl Darbo partijos byloje nenagrinėto civilinio ieškinio

 

2016 m. kovo 9 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateikė kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžio baudžiamojoje „Darbo partijos“ byloje.

 

Kasaciniu skundu prašoma įvertinti, ar Lietuvos apeliacinis teismas pagrįstai taikė LR Baudžiamojo proceso kodekso 115 straipsnio 3 dalies 2 punkto nuostatas, nurodančias, kad teismas, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, palieka civilinį ieškinį nenagrinėtą, jeigu kaltinamasis yra išteisinamas, nes nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių turinčios veiklos.

 

„Teikdama kasacinį skundą VMI rėmėsi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senato patvirtinta Teismų praktikos nusikalstamų veikų finansų sistemai baudžiamosiose bylose apibendrinimo apžvalga. Joje konstatuota, kad LR Baudžiamojo kodekso 219 – 223 straipsniuose numatytomis nusikalstamomis veikomis paprastai turtinė žala valstybei padaroma nesumokėjus mokesčių ir nurodoma, kad kartais teismai neteisingai laiko, kad kai kuriomis iš šių nusikalstamų veikų žala valstybei, nesumokėjus mokesčių, nepadaroma, todėl netiksliai pritaikomos Baudžiamojo proceso kodekso 115 straipsnio nuostatos“, – sako Vilniaus AVMI Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis.

 

Pažymėtina, jog pirmosios instancijos teismas tenkino Vilniaus AVMI civilinį ieškinį, priteisdamas kaltinamiesiems solidariai atlyginti padarytą žalą valstybės biudžetui, o Lietuvos apeliacinis teismas, nors ir išteisino kaltinamuosius dėl Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2-osios dalies „Dėl didelės vertės turtinės prievolės išvengimo“ (sukčiavimo), pagal Baudžiamojo kodekso 220 straipsnio 1 –ąją dalį bylą nutraukė dėl senaties, tačiau visgi pasisakė, kad kaltinamųjų veika teisingai kvalifikuota pagal LR Baudžiamojo kodekso 222 straipsnio „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1-ąją dalį ir nuosprendyje konstatavo, kad „nuosprendžio dalyje dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo aptarti įrodymai visiškai patvirtina ir kitą Darbo partijos apgaulingos apskaitos tikslą – sudaryti žinomai neteisingas valstybės įgaliotoms institucijoms teikiamas finansines ataskaitas bei deklaracijas ir tokiu būdu išvengti mokėti privalomus mokesčius ir įmokas valstybei“.

 

Įvertinęs teismų praktiką, pirmosios instancijos teismo sprendimą bei Lietuvos apeliacinio teismo argumentaciją, Mokesčių administratorius, naudodamasis priklausiančia teise teikti kasacinį skundą, prašo pakeisti Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį dalyje dėl civilinio ieškinio ir iš dalies tenkinti Vilniaus AVMI civilinį ieškinį, priteisiant solidariai iš kaltų asmenų daugiau kaip 174 tūkst. eurų į biudžetą mokėtino Gyventojų pajamų mokesčio, kadangi kaltinamųjų veiksmais buvo padaryta žala valstybės biudžetui.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RŪTA ASADAUSKAITĖ, VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));