skip to Main Content

Vitalijus Balkus : „Po vaikų „ginimo“ pataisų“

 

  

 

Vitalijus Balkus

 

 

Seimas virto komercinių medijų „užsakymų stalu“. Tereikėjo šioms parodyti savo galią sukeliant nors ir ne be pagrindo sekso skandalą ir isteriją dėl vieno nusikaltimo ir štai kelių metų užsienio valstybės dosniai finansuotas darbas virto vienbalsiai priimtu įstatymu.

 

Be abejo absoliuti dauguma piliečių priimtų pataisų net neskaitė ir neskaitys. Mažą to kaip tik tie, kam jis gali būti pritaikytas priausimai apie jį gali būti sužinos tik tuomet, kai į jų duris pasibels biurokratai ir pagal savo supratimą jį pritaikys.

 

Tai kur tos blogybės? Pagrindinė yra visiškame neapibrėžtume, kuris iš esmės leis persekioti bet kurią šeimą jei šioji gyvena nepasiturinčiai. Žinant kaip meistriškai teismai ( o tuo labiau iki tol biurokratai) apeliuoja įrodymais galiu drąsiai teigti, kad jau dabar laikas susirūpinti tiems, kas negalite sau leisti vaikui turėti atskiro kambario. Netikite? Tai pasižvalgykite kaip būna atmetami įvaikinimo ar globos prašymai ir tai dabar pritaikykite savo šeimai. Jei teismų praktikoje buvo globos atmetimai remiantis pvz. per mažu gyvenamu plotu , tuomet nėra jokių teisinių kliūčių prireikus tą patį panaudoti atimant vaikus iš šeimų, nes esą faktas , kad tam tikro ploto nebuvimas neužtikrina vaiko teisėtų interesų jau patvirtintas atitinkamai teismo sprendimais

 

Antroji blogybė kur kas subtilesnė ir gerai tinka visokių pakraipų „disidentams“ drausminti. Vienodai sėkmingai vaikų socialinius poreikius gali „nepatenkinti“ kiek radikalūs krikščionis neleidžiantys savo vaikus į privalomas sekso švietimo pamokas ( Vakaruose tokių atvejų buvę) , kiek pernelyg aktyvūs ateistai jei tolerancijos vardan ir pas mus prasidėtų privalomi „susipažinimo su kultūromis“ ( suprask privalomą maldos vietų lankymą , kaip jau matėme Olandijoje) užsiėmimai. Na o apie visokių „sektantų“ vaikus net nekalbu.

 

Čia tuo pačiu išlenda ir politinio persekiojimo galimybės. Jau kelinti metai vaikų dalyvavimas ne tai kad valdiškose , o net vienos partijos renginiuose tampa „garbinga pareiga“ pan. kaip kadaise gėlių nešimas prie Lenino paminklo . Spėju, kad pernelyg dažnai „erezijas“ skleidžiančio vaiko tėvais ankščiau ar vėliau susidomės. Gal vaiko, kurio socialinis poreikis dalyvauti „patriotinėse“ renginiuose niekas ir neatims , tačiau pagąsdinti gali.

 

Galite pasakyti , kad viską ką parašiau tai tik prielaidos. Tačiau kiekviena jų jau šiandien turi faktinius pagrindus ar iš Lietuvos ar iš „gerosios“ Skandinavijos ar iš „tolerantiškos“ Vakarų Europos .

 

O dabar kas dėl fizinio smurto. Jei kas perskaitėte už ką balsavo Seimo nariai tai pastebėjote, kad tai tik sąlyginiai nedidelė priimto dokumento dalis. Iš esmės ir dabar per akis teisės aktų su tuo susitvarkyti. Ir koks įstatymas pakeis padėti , kur mažame miestelyje vietos įgaliotinis yra smurtautojo bičiulis ir faktiškai užtarėjas. Padėtį, kuomet atsakingam biurokratui negresia jokia atsakomybė už neatliktą darbą , kuomet teismai užversti ( ačiū už nesąmoningai išpustus BK ir ANK) mažareikšmėmis bylomis.

 

Taigi labiausiai iš viso šio vajaus pasibaigusiu pavojingomis ir ypač plačiai traktuojamomis pataisomis laimėjo tie , kam rūpėjo ne smurtas šeimose, o konkretūs sistemos pokyčiai parengti pagal užsienio finansuotojų šabloną. Net neabejoju, kad pakračius tų pačių žinomų medijų mašną iš ten iškristų norvegiški pinigėliai sumokėti už isterišką kampaniją vykusią po berniuko nužudymo.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));