skip to Main Content

Visuomet prijungtas poilsio kambarys su ratais – tai naujas „Opel Zafira“

2016-06-01

 

 

Riuselsheimas. Unikalus universalumas ir optimalus komfortas – tokiomis savybėmis išsiskiria „Opel Zafira“ dar nuo 1999 m., kai automobilių gamintojas iš Riuselsheimo kompaktinio dydžio vienatūrių segmento modelyje pristatė revoliucinę septynių sėdimų vietų sistemą. Per tą laikotarpį „Opel“ pardavė apie 2,7 mln. modelių „Zafira“. Juos dažniausiai įsigydavo šeimos ar darbo specialistai, kurie vertina erdvų, universalų, ilgoms kelionėms tinkamą komfortišką automobilį.

 

Netrukus bus galima užsisakyti ir jau rugsėjį įsigyti naują „Zafirą“, kuris ne tik džiugins žinomomis geriausiomis savybėmis, tokiomis kaip „Flex7®“ sėdynių sistema, ergonominėmis AGR sertifikuotomis priekinėmis sėdynėmis, „FlexFix®“ dviračio laikikliu, „FlexRide“ prisitaikančia važiuokle, bet ir išsiskirs patraukliu nauju išorės ir vidaus dizainu, erdviu salonu ir įrenginių prijungimo galimybėmis. Naujausios kartos „Opel IntelliLink“ informacijos ir pramogų sistema suderinama su „Apple CarPlay“ bei „Android Auto“ ir su nauja „Opel OnStar“ paslauga (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje galima metų pabaigoje) užtikrins „Zafiroje“ optimalų ryšį vairuotojui, keleiviams, šeimos nariams per visą kelionę. Be to, „Opel“ šiame segmente pristatys adaptyvius LED priekinius žibintus. Naujas „Zafira“ taps komfortišku poilsio salonu su ratais ir keleiviams, ir vairuotojui.

 

Sportiška išorė, modernus vidus

 

Dinamiška priekinių žibintų forma, visiškai nauja priekinių viršutinių ir apatinių grotelių sportiška išvaizda pabrėžia atnaujintą „Zafiros“ dizainą. Priekiniai žibintai susilieja su priekinėmis grotelėmis sukurdami vientisą grafinį vaizdą. Skulptūriškų formų chromuota priekinė juosta su logotipo ženklu susijungia su priekiniais žibintais suteikdama plataus automobilio įspūdį. „Opel“ būdingi dvigubo sparno formos dienos šviesų žibintai įgavo visai naują dizainą. Ratų arkos taip pat tapo iškilesnės. Visos šios naujovės suteikia „Zafiros“ priekiui solidesnę, tvirtesnę ir dinamiškesnę išvaizdą.

 

„Zafiros“ priekyje atsispindi daugybė detalių, matytų apdovanojimų pelniusiame „Astros“ modelyje ir kituose naujausiuose „Opel“ automobiliuose. Aštrios dvigubo sparno priekinių žibintų formos perkelia dizainą į kitą lygį, tai atspindi ir atnaujintas prietaisų skydelis, kuris tapo aiškesnis ir patogesnis naudoti“, – sako Markas Adamsas, „GM Europe“ dizaino viceprezidentas.

 

Naujojo „Zafiros“ vidus visiškai atnaujintas, nauja priekinė salono dalis dar paprastesnė, tačiau ir elegantiškesnė. Dizainas ne tik optimizuoja matomumą priekyje, bet ir užtikrina puikų įrenginių išdėstymą bei valdymą. Informacijos ir pramogų sistemos ekranas, kuris buvo montuojamas centrinės konsolės viršuje, dabar pakeistas visiškai nauju žemiau integruotu liečiamuoju ekranu, o tai leido atsisakyti daugybės mygtukų. Jungikliai integruoti į bendrą dizainą. Modernus 7 colių liečiamasis ekranas turi U formos cinkuotą rėmelį, kurio dizainą įkvėpė modernios planšetės. Naujas trijų matmenų, skulptūriškų formų vairas, kuriame  efektyviai įmontuota saugos oro pagalvė, ne tik gerai atrodo, bet ir yra ergonomiškas.

 

„Opel“ su nauju „Zafira“ siūlys naujausios kartos „IntelliLink“ informacijos ir pramogų sistemą. „R4.0 IntelliLink“ sistema leis integruoti išmanųjį telefoną automobilyje „poilsis ant ratų“ ir bus suderinama su „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“. Be to, „Opel“ pasiūlys „Navi 950 IntelliLink“ klientams, ieškantiems informacijos ir pramogų sistemos su integruota navigacija. Žinoma, „Opel OnStar“ su automatiniu pranešimu apie avariją ir kitomis funkcijomis, tokiomis kaip paskirties vietos atsisiuntimo („Navi 950“) ir 4G LTE „Wi-Fi“ tašku, taip pat bus galima naujame „Zafiroje“ (sistema leis prijungti iki 7 įrenginių, t. y. po vieną kiekvienam keleiviui). Tai didelis privalumas visai šeimai ar keliaujančiai specialistų komandai, kuri kelionėje nori būti interaktyvi.

 

Modernus universalumas dera su erdvia atpalaiduojančia atmosfera

 

Kaip ir pirmtake, „Zafiros“ keleiviai ir vairuotojas gali mėgautis atpalaiduojančia kelione dėl šešiomis kryptimis reguliuojamų ergonominių, AGR sertifikuotų sėdynių. Komfortą didina ir daugiafunkcė „FlexRail“ konsolės sistema. Modulinė daiktų laikymo sistema apima didelę daiktadėžę, puodelių laikiklius, kurie slankioja pritvirtinti prie specialių aliuminio bėgelių, todėl įvairius daiktus bus galima pasidėti būtent ten, kur jų reikia. Antros eilės keleiviai gali pasidžiaugti unikalia „lounge“ sėdynių sistema. Išmanus sulankstymo mechanizmas nuleis vidurinės sėdynės atlošą, o kraštuose sėdintys keleiviai mėgausis patogiais porankiais. Šios sėdynės slankioja į priekį ir atgal ar į salono centrą, todėl kojoms ir pečiams užtikrinama didelė erdvė, kaip aukščiausios klasės sedane. Trečios eilės sėdynės gali būti sulankstomos sulig salono grindimis – taip atsiras daug lygios vietos kroviniui vežti. Didelis dėmesys komfortui „Zafirą“ daro ne tik šeimos automobiliu – „Opel“ dizaineriai universalų saloną pavertė patogia ir atpalaiduojančia erdve, nesvarbu, kokiu tikslu keliaujate: ar atostogauti, ar į darbą.

 

Komforto ir erdvės pojūtį sustiprina papildomai naujame „Zafiroje“ montuojami priekinis panoraminis stiklas ir stoglangis. Panoraminis priekinis stiklas tęsiasi nuo variklio dangčio iki vidurinio statramsčio. Priekyje sėdintys gali vaizdais mėgautis nevaržomai. Panoraminis stoglangis tęsiasi nuo priekinio stiklo iki pat automobilio galo – užtikrinta šviesa ir erdvė visame salone.

 

Išmanios daiktadėžės

 

Su nauju „Zafira“ ne tik patogu keliauti. Patogus automobilis akimirksniu gali pavirsti nedideliu furgonu. Penkiavietėje „Zafira“ pagal ISO 3832 telpa iki 710 l (erdvę galima padidinti iki 1860 l sulanksčius antros eilės sėdynes). Salone įrengta daugiau nei 30 vietų įvairiems daiktams pasidėti ir jau minėta „FlexRail®“ centrinė konsolė. Gale įmontuota „FlexFix®” dviračių gabenimo sistema nudžiugins šio sporto entuziastus. Ši sistema ištraukiama iš galinio buferio kaip stalčius ir leis patogiai gabenti iki 4 dviračių. Net ir pritvirtinus dviračius, bus galima patogiai naudotis bagažine, nes sistema reikalui esant pastumiama į šoną.

 

Inovatyvus, saugus, pritaikomas ir dinamiškas

 

„Opel“ inžinieriai ir toliau laikosi kompanijos strategijos – leisti kuo daugiau žmonių naudotis inovatyviomis technologijomis, todėl naujame modelyje pristatoma adaptyvi LED priekinių žibintų sistema. AFL LED žibintų sistema automatiškai pritaiko tinkamą apšvietimą bet kokiomis eismo sąlygomis, kad užtikrintų optimalų matomumą ir neakintų kitų vairuotojų. Šis sistema turi 9 skirtingas funkcijas, tokias kaip miesto, užmiesčio, posūkio ar lanksto šviesos, galinio manevro, stovėjimo (eco) ir kelionės šviesos. 

 

Naujos kartos „Opel Eye“ priekinė kamera atlieka vairuotojo pagalbinių sistemų funkcijas: AFL LED sistemos ilgųjų šviesų įjungimo ir išjungimo, kelio ženklų atpažinimo funkcijas. Atstumo iki priekyje esančio automobilio nustatymo funkcijai taip pat naudojama priekinė kamera, o galimo priekinio susidūrimo įspėjimo sistema garsiniu ir vaizdiniu signalu įspėja apie kylančią grėsmę, jei automobilis per greitai artėja prie priekyje esančio ir atstumas tampa nesaugus. Išvažiavimo iš savo eismo juostos įspėjimo sistema automatiškai garsiniu signalu ir specialiu ženklu prietaisų skydelyje įspėja vairuotoją važiuojant didesniu nei 60 km/h greičiu ir netyčia išvažiavus iš savo eismo juostos.

 

Dar keletas funkcijų, kurios padidina komfortą naujame „Zafiroje“, yra prisitaikanti greičio palaikymo sistema ir „FlexRide“. Už priekinių grotelių įmontuotas radaras padeda vairuotojui išlaikyti pasiriktą greitį bei atstumą iki priekyje esančio automobilio. Be norimo greičio, galima pasirinkti ir norimą atstumą iki priekyje esančios transporto priemonės: tolimas, vidutinis, artimas. Adaptyvi mechatroninė „FlexRide“ važiuoklė prisitaiko prie važiavimo sąlygų, stiliaus ir individualių vairuotojo pageidavimų. Potencialūs „Zafiros“ pirkėjai gali rinktis iš didelio variklių asortimento. „Opel“ yra vienintelis gamintojas šiame segmente, siūlantis „Zafirą“ su įvairiausiais varikliais: benzininiais, dyzeliniais, LPG ir CNG. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));