skip to Main Content

Visuomenininkai kviečia rinktis į Vilniaus Lukiškių aikštę ir apginti Vyčio paminklą (video) (49)

www.alkas.lt

2017 10 24 22:00Lapkričio 17 d. 12 val. mitingas Vyčiui apginti

Vytis | Alkas.lt koliažas

Spalio 24 d., antradienį, Visuomeninis judėjimas „TALKA Kalbai ir Tautai“ išplatino viešą pareiškimą-reikalavimą vykdyti Seimo sprendimą dėl Vyčio monumento statybų Lukiškių aikštėje ir paragino šį sprendimą palaikančią bei Kultūros ministerijos kuriamas kliūtis smerkiančią visuomenę rinktis į protesto akciją Vilniaus Lukiškių aikštėje lapkričio 17 d. 12 val.

Vyčio gynimo mitingą TALKA rengia kartu su Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS).

TALKOS pareiškime teigiama, kad paminklo statybos Vilniaus Lukiškių aikštėje jau tapo ne vien konkretaus paminklo pavidalo pasirinkimo problema, o tautinio sąmoningumo ir valstybinės savigarbos klausimu.

TALKA primena, kad šių metų gegužės 2 d. Lietuvos RespublikosSeimas priėmė rezoliuciją „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“ (dok. Nr. XIIIP-600). Ja nurodoma galutinai sutvarkyti Lukiškių aikštę ir pastatyti visų laikų kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimo memorialą. Primenama, kad Seimas palaiko „Vyčio paramos fondo“ iniciatyvą minėtoje aikštėje pastatyti memorialą su Vyčio skulptūra.  Šį nutarimą palaikė 91 iš 92 balsavusių Seimo narių. Seimas pabrėžė, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais, ir nurodė, kad joje turi būti pastatytas ir atidengtas paminklas, kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui.

Tačiau Kultūros ministerija ir Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) nepaisydami minėtos Seimo rezoliucijos paskelbė naują konkursą memorialui įgyvendinti ir taip savavališkai paneigė Lietuvos Respublikos Seimo, o kartu ir visuomenės apklausose išreikštą daugumos Lietuvos piliečių valią, taip pat nepaisė jau dvidešimt metų galiojančių ankstesnių Vyriausybės ir Seimo sprendimų, kurie aiškiai apibrėžė, jog Lukiškių aikštė turi būti sutvarkyta kaip „pagrindinė reprezentacinė valstybės aikštė“.

TALKOS teigimu visuomenė yra priversta reaguoti ir ginti savo teisę į politinių sprendimų priėmimo kontrolę bei reikalauti juos neatsakingai priimančių politikų atsakomybės. Kultūros ministrės veiksmus jau pasmerkė visuomeninis Vilniaus forumas, įvairios patriotinės organizacijos, iškilūs menininkai ir visuomenės veikėjai. Elektroninę peticiją dėl Vyčio monumento statybų Lukiškių aikštėje per savaitę pasirašė pusantro tūkstančio žmonių, tarp jų daug žinomų mokslininkų, menininkų, signatarų.

 

Lapkričio 17-os dienos mitinge, turi būti išsakyti konkretūs Lietuvos piliečių REIKALAVIMAI Valdžiai, o ne tik gražūs NORAI, pageidavimai ir pagraudenimai.Reikalavimai turi remtis kalendoriniu grafiku – kas(!) ir iki kada turi būti atlikta. Nmatyti priemonės, paskirti ir nurodyti atsakingus asmenis darbams kontroliuoti ir įgyvendinti. Turi buti numatyti veiksmai „Worst-case scenario“ (nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių) atveju. 
Vyčio paminklo problema atskleidė gilesnius visuomenės užvaldymo mechanizmus. Akivaizdžiai įžūliai ir akiplėšiškai žlugdoma pilietinė iniciatyva – kad tik visuomenė NESUSIVIENYTŲ, kad nuleistų rankas, kad dar labiau panirtų į apatiją ir beviltiškumą. Apie kokią demokratiją čia galime kalbėti? Akivaizdžios socialinės technologijos. Tai daroma tam, kad tauta nepasakytų – „Tai yra MŪSŲ,tai padarėme MES, galų gale – tai esame MES PATYS!“. Tauta (ypač jaunoji karta) zombinama, surakinama ir vis labiau siurbiama į MATRICĄ (verčiama juoda nesąmoninga mase). Socialinių technologų manipuliacijos pasiekė viršūnė- net nekreipiamas dėmesys į Aukščiausiojo (aukštesnio Valstybėje nėra) Įstatymus leidžiamojo „organo“ – Seimo nutarimą. Ar neatsitiks taip, kad rūkui ir dūmų uždangai prasiskleidus pasirodys siluetas DAR AUKŠTESNIO ORGANO negu Seimas? Kur yra šios Matricos „IMPLANTAI“? Šiuo atveju – Vilniaus savivaldybėje ir Kultūros ministerijoje ( Vyriausybėje ko gero taip pat). Jei nesurasime, nenurodysime, nepaviešinsime ir nepašalinsime konkrečių „implantų“ su visa juos palaikančia svita bei leisime jiems toliau vadovauti paradui – nesitikėkime nieko gero. Kaip „Anties“ dainoje – zombiai atriedėjo atidundėjo, įsisiurbį į Tautos kūną ir geru noru savo DONORO jie nepaliks. Apsiginkluokime prieš zombius šermukšnio kuolais, kantrybe ir ryžtu iki pergalės!

 

             P L A T I N T I    V I S I E M S !

 

                  PASIŪLYMAI:   1. Būtina viešinti: Kokia institucija, bei atsakingi asmenys priėmė sprendimą sudarkyti prezentacinę Vilniaus ir Valstybės Lukiškių aikštę ir laisvės

                                                        kovotojų paminklą ,,VYTIS”? ( Kodėl ant žirgo ne energingas jaunas karys, o pensininkas? Kodėl ,,VYTIS” ne ant pjedestalo ir ne Lukiškių aikštės centre,

                                                        o numestas ant šalygatvio kaip patvorinis dėl apspardymo ar pajodinėjimo….?).

                                                        2. Kokios partijos ir konkrečiai kokie politikai ar pareigūnai inicijuoja Lietuvių kalbos ir gramatikos naikinimą?                               

                                                        3. Kokios Vilniaus miesto institucijos, tarnybos bei pareigūnai priėmė sprendimus, bei vykdė Gedimino kalno medžių naikinimo darbus?                                     

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vydas-astas.-didvyriu-aiksteje-nesivoliojama

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));