skip to Main Content

 

V. M. Karankevičius: Baltarusijos atominė jėgainė atitinka pačius aukščiausius saugumo reikalavimus 

Paskelbta: 2018-10-11 19:37 Autorius: ekspertai.eu

Baltarusijos energetikos ministro pavaduotoja Olga Prudnikova ir Vokietijos energijos agentūros DENA vykdomoji direktorė Kristina Haverkamp po pasirašytos bendradarbiavimo sutarties.

Baltarusijos energetikos ministro pavaduotoja Olga Prudnikova ir Vokietijos energijos agentūros DENA vykdomoji direktorė Kristina Haverkamp po pasirašytos bendradarbiavimo sutarties.

Lietuvoje apie Baltarusiją žinome nelabai daug. Mūsų šalies žiniasklaida skelbia, kad Baltarusiją valdo paskutinysis Europos diktatorius Aleksandras Lukašenka, žmonės ten gyvena labai sunkiai, šalyje susidorojama su bet kokiomis demokratijos apraiškomis.

 

Negana to, ši valstybė visai šalia Lietuvos sienos stato atominę jėgainę, kurią mūsų valdžia pripažino grėsme nacionaliniam saugumui.

 

Mūsų valstybė siekė, kad šio objekto statybos būtų sustabdytos. Nepavykus to padaryti, nuspręsta, kad Lietuvos gyventojų naudai ir saugumui, niekada iš Baltarusijos nebūtų perkama elektros energija.

 

Šiam tikslui LR Seimas net priėmė įstatymą, kuris įpareigoja visus, kurie yra ar bus valdžioje, mūsų valstybės vardu niekada nepirkti elektros energijos iš Baltarusijos atominės jėgainės.

 

Taip pat LR Energetikos ministerija parengė taisykles, kad nuo elektros energijos gamybos Baltarusijos atominės jėgainės technologinių bandymų pradžios jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs nuliui MW.

 

Lietuvos valdžia teigia, kad visi šie jos aukščiau minėti sprendimai suteiks daugiau saugumo kiekvienam mūsų šalies gyventojui, o prezidentui A. Lukašenkai bus nusiųstas labai aiškus signalas.

 

Svarbu pažymėti, kad tokios griežtos pozicijos Baltarusijos atominės elektrinės atžvilgiu Lietuva laikosi vienintelė pasaulyje.

 

Mūsų artimiausi kaimynai – Lenkija, Latvija ar Vokietija tokios radikalios pozicijos kaip Lietuva nesilaiko, analogiškų įstatymų nepriėmė, neprekiavimo taisyklių nepasitvirtino ir rengiasi konstruktyviai bendradarbiauti su Baltarusija energetikos srityje.

 

 

 

 

Šią savaitę Minske vyksta tarptautinis Baltarusijos energetinis ir ekologinis forumas, kuriame dalyvauja šios šalies aukšti pareigūnai, svečiai iš Austrijos, Vokietijos bei Azijos šalių. Buvo atidaryta ir paroda energetikos tema.

 

Žurnalistmas buvo sudarytos sąlygos apsilankyti Baltarusijos atominėje elektrinėje ir savo akimis pamatyti kokie darbai jau atlikti, kokios statybos dar tęsiamos, kokios technologijos naudojamos, kokios bus apsaugos priemonės, kaip apmokomas personalas ir t.t. ir pan.

 

Visi norintys turėjo galimybę užduoti įvairiausius rūpimus klausimus politikams, inžinieriams ar kitiems specialistams, susijusiems su šiuo grandioziniu projektu.

 

Ekspertai.eu kartu su PressJazz.TV apie tai pasistengs pateikti įvairiapusiškos informacijos, kokios, greičiausiai, niekas Lietuvoje nepateiks.

 

Šį kartą jūsų dėmesiui – Baltarusijos energetikos ministro Viktoro Michailovičiaus Karankevičiaus forumo pradžioje pasakyta įžanginė kalba.

 

 

Taip pat – Vokietijos energijos agentūros DENA vykdomosios direktorės Kristinos Haverkamp komentaras (ši Vokietijos agentūra forumo metu pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Baltarusija):

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));