skip to Main Content
Visi Seimo šakalai pataikavo ir liaupsino S. Skvernelį

Visi Seimo šakalai pataikavo ir liaupsino Skvernelį

Seimas pritarė Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus

Seimas, 90 parlamentarų balsavus už, 4 – prieš ir 33 susilaikius, pritarė Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į Lietuvos Respublikos Ministrus Pirmininkus (Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko kandidatūros “ projektas Nr. XIIIP-16).

Pirmiausiai plenarinių posėdžių salėje buvo išklausytos parlamentinių frakcijų nuomonės.

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kvietė balsuoti už kandidatą į Ministrus Pirmininkus: „Tiems Seimo nariams, kurie pilni nusivylimo dėl praėjusių Seimo rinkimų rezultatų ar partines bei asmeninės ambicijas iškelia aukščiau valstybės, tautos interesų siūlyčiau geria pagalvoti prieš balsuojant dėl S. Skvernelio kandidatūros. Jūsų nenoras paremti kandidatą į Ministrus Pirmininkus visuomenei parodys, teigiamų pokyčių baimę, nekonstruktyvų, o destruktyvų jūsų nusiteikimą“.

Tiesa, R.Karbauskis nepasakė, kad jis premjero vietoje norėjo matyti kitą žmogų – Bronių Ropę, tačiau galimai tik dėl Skvernelio šantažo sutiko nusileisti ir siūlyti ekspolicininką į premjerus.

Pats S.Skvernelis tapo „valstiečiu“ tik po to, kai jį pavarė šalin socialdemokratai ir liberalai – pasiūlė vietą antrame kandidatų dešimtuke. Vienintelis Karbauskis pasiūlė jam pirmą vietą, nes dėl valdžios buvo pasirengęs susidėti nors ir su velniu.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija nusprendė nepritarti S. Skvernelio kandidatūrai, apie tai informavo frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis: „Noriu asmeniškai pasidžiaugti, kad iškelti prioritetai svarbiausių darbų yra būtent tie, kuriuos, nežinau, ar būtų šioje salėje nors vienas žmogus, kuris pasakytų, kad tai nėra svarbiausi darbai Lietuvai. Tačiau didžioji problema to, ką mes išgirdome, iš tikrųjų yra tai, ko mes neišgirdome. Mes neišgirdome nė vieno žodžio apie tai, kaip tie darbai ir tie prioritetai bus įgyvendinti“.

Tiesa, G.Landsbergis neužsiminė, kad S.Skvernelis konservatoriams žadėjo sudaryti koaliciją, tačiau juos „išdūrė“ – susidėjo su socialdemokratais, kurių apetitas buvo žymiai mažesnis, nei konservatorių.

Balsuosianti už S. Skvernelio kandidatūrą pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, kurios poziciją pristatė seniūnė Irena Šiaulienė: „Mes jį pažįstame, juo labiau kad dirbo mūsų premjero vadovaujamoje Vyriausybėje. Manome, kad turi sukaupęs reikiamą patirtį. Frakcija pritaria teikiamai kandidatūrai, parems ją ir linkime kuriant laimės ekonomiką pretendentui nepristigti laimės įgyvendinant uždavinius“.

 

Opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas priminė pagrindinį frakcijos reikalavimą būsimam premjerui: „Liberalai yra pasakę vieną labai aiškią sąlygą, kad negalės balsuoti už kandidatą į premjerus, taip pat už Vyriausybę ar Vyriausybės programą, jeigu bus planuojama didinti mokesčius arba įvesti naujus mokesčius. Vienareikšmiško atsakymo susitikimo frakcijoje metu mes neišgirdome. Dar ponas S. Skvernelis iki balsavimo šiandien turės galimybę kalbėti“.

Keista, kad diritampus Skverneliui gieda patys didžiausi aferistai, tokie, kaip pvz., E.Gentvilas, kuris dar būdamas Klaipėdos meru, miesto turtą privatizuodavo „už balus“, o vėliau apsimetė, kad Eligijus Masiulis vienas ėmė kyšius, ir su niekuo frakcijoje nesidalino.

 

Už pateiktą kandidatą pasisakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija. „Palaikome pirmiausia Lietuvos rinkėjų išreikštą valią suteikti didelį pasitikėjimo mandatą būtent šitam politikui. Taip pat gerbiame visos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos sprendimą deleguoti šį kandidatą į premjero postą“, – sakė frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija jau daug metų plauna Vilniaus rajono savivaldybės pinigus per įvairius fiktyvius konkursus. O žemės sklypo paskirties keitimas Vilniaus rajone kainuoja didžiulis pinigus.

Frakcija „Tvarka ir teisingumas“, pasak jos seniūno Remigijaus Žemaitaičio, svarstė galimybę S. Skverneliui tapti premjeru ir po susitikimo su kandidatu priėmė sprendimą balsuoti laisvai: „Nematomos ministrų kandidatūros, kartu yra nematoma, koks yra formuojamas kabinetas, bet panašu iš pateiktų atsakymų, kad yra siekiama sukurti ministrų kabinetą, kurie būtų kuo mažiau priklausomi nuo politikos, priklausomi nuo paties parlamento, nuo mūsų daromos įtakos“.

„Tvarka ir teisingumas“ nutyli, kad S.Skvernelis buvo joks ne šios partijos ministras, o Dalios Grybauskaitės šantažo keliu nuleistas į VR ministro kėde. Pats Skvernelis susipažino su R.Pakso jau po to, kai buvo pasiūlytas į ministro kėdę. Panašiai, kaip Energetikos ministras Rokas Masiulis į šį postą buvo paskirtas nuo „Darbo partijos“. 

Pasak Mišrios Seimo narių grupės seniūno Lino Balsio, jo ir kitos grupės narės – Aušros Maldeikienės nuomonės dėl kandidato sutapo: „Gerbiamas S. Skvernelis paliko teigiamą įspūdį. Tas faktas, kad S. Skvernelis ryžtasi priimti didžiulę atsakomybę ir tokiu būdu pateisinti rinkėjų jam parodytą pasitikėjimą yra labai teigiamas dalykas, nes turbūt reikia jau ryžtis pradėti tas reformas, apie kurias labai daug yra kalbama, reikia leisti rinkimus laimėjusiems kolegoms pradėti realiai dirbti, na, ir visiems kartu prisidėti, kad tas darbas būtų vaisingas“.

Neįtikėtina, kaip greitai A.Maldeikienė galėjo sugriauti rinkėjų lūkesčius – šiuo metu jos vienintelis interesas yra gauti valdišką automobilį arba pinigus jam, nes „mano automobilis sulūžęs“. 

Kandidatas į Ministrus Pirmininkus kvietė visus bendram darbui: „ Aš tikrai manau, kad mes turime galimybes darbuotis kitaip. Turime galimybę surasti geriausius sprendimus Lietuvai kartu. Noriu tikėti, kad galime dirbti kitaip, galime ieškoti teisingiausių sprendimų, o ne atmesti pasiūlymus todėl, kad tuos pasiūlymus pateikę asmenys yra vienos ar kitos politinės partijos, net tos politinės partijos“.

Galima sakyti, kad tokios tamsios biografijos žmogaus, kaip S.Skvernelio, iškilimas ir tapimas Lietuvos premjeru yra vienas didžiausių nesusipratimų. Apie Skvernelio praeitį beveik neiko nėra žinoma, išskyrus tai, kad būdamas kelių policininku, prabangioje Vilniaus vietoje šalia Neries pasistatė prabangų namą.

Pasak S. Skvernelio, naujoji Vyriausybė bus pokyčių Vyriausybė: „Dar kartą noriu pabrėžti, matau naują Vyriausybę kaip pokyčių nešėją, orientuotą į socialinės nelygybės, demokratijos, regioninės atskirties problemų sprendimą. Mes kito kelio neturime. Jeigu tokia Lietuvos žmonių valia ir jūsų valia lėmė, kad aš šiandien stoviu kaip kandidatas šioje tribūnoje, aš nematau kito kelio, kaip daryti ryžtingus, neišvengiamus, protingus pokyčius. Tik noriu pakartoti, kad pokyčiai tai nėra revoliucija, nėra radikalizmas, jie turi būti apgalvoti ir pamatuoti“.

 

Konstitucijos 84 straipsnyje įtvirtinta, kad Seimo pritarimu Ministrą Pirmininką skiria Respublikos Prezidentas.

 

LL inf.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));