skip to Main Content

Veryga mus visus sužymės?

Kristina Sulikienė

Šiandien nuo lovos iki vonios kambario nuėjau tik su dviem ramentais, klykdama iš skausmo.

Gal kryptelėjau ant pirmojo sniego, gal atsinaujino sena trauma – kaip sąžininga ir atsakinga pilietė užsidėjau 12 metų senumo įtvarą (laimė, dar su juo pajudu, laimė, kad kaip kokia suvalkietė, šito daikto neišmečiau) ir buvau priimta skubios pagalbos savo poliklinikoje.

Laimė, namie radau nuskausminamųjų – juk dabar jau nebeįsigysi nieko be recepto.

Gydytojai atidarius mano asmens puslapį ir net nepradėjus pildyti paraiškos nedarbingumui, ten raudonomis raidėmis atsirado įrašas „šitą asmenį nedarbingumo atveju siųsti į gydytojų komisiją“.

Mano gydytoja  gavo šoką. Šokiravosi ir medicinos sesuo.

„Bet juk mes net nieko neužpildėme, neįrašėme ligos kodo – o jau į komisiją? Ką gi, vadinasi, jums reikės ne pas mus, o į komisiją.“

Veryga tu Veryga su „padėjėja“ Zabieliene: manau, kad su logika, protu galimai nelabai draugaujat, su teise dar labiau.

Jeigu kaip mažus vaikus prileido kas prie valdžios, tai reikia šitaip išsidirbinėti?

Juk SAM specialistė, kuriai pranešta apie šį beprecedentinį atvejį – kad net nepildžius biuletenio, jau man reikia prisistatyt į medikų komisiją, kad neduok Dieve vėliau neatgaučiau nei vieno cento iš savo sumokėtų 700 eurų “kraugerei” sodrai nuo savo individualios veiklos – (sodra turi tik teises, o aš tik pareigas – teisių neturiu, nes jeigu susirgau – turiu tučtuojau prisistatyti į Šančių polikliniką, nesvarbu, jog be ramentų beveik net nepaeinu ir nežinau ar paeisiu )- negalėjo nieko paaiškinti, tik kažką murmėjo apie neteisėtą asmens duomenų nutekinimą. Kaip supratau, ne tas įrašas jai atrodo pažeidimas, o tas faktas, kad aš sužinojau… 

Aišku, teko surašyti skundą, nes A. Veryga panaikino antikorupcijos skyrių, kur būdavo galima pranešti apie sveikatos apsaugos sistemos nesąmones telefonu.

“Dabar tokio skyriaus nebėra- turit surašyt viską raštu”.

Ką gi, vietoj to, kad eičiau užverst koją aukštai, kad nebeplėštų skausmas, dar turėjau sėdėt nepatogioj pozicijoj ir rašyti skundą A. Verygai čia pat bibliotekos kompiuterinėje, nes gal dar perskaitys (kirba kvaila viltis), gal įsiklausys -nes reikėjo jums matyti medikių veidus, jos buvo šokiruotos.

Žmogus dar nieko blogo nepadarė, o jau prevenciškai jo atžvilgiu sistemoje yra skundas.

Labai šlykščiai skamba tas įrašas “šitam asmeniui…”.

Nesvarbu, kokia liga- svarbiausia “šitam asmeniui”.

Ir kodėl po to nebe keista, kad kas dieną Lietuvą palieka jaunimas?

Juk užsienyje taip nėra, o ir Europos teisingumo teismas ką tik priėmė sprendimą ir dar labiau apsaugoja Jungtinėje Karalystėje dirbančiųjų svetimų valstybių asmenu socialinės ir sveikatos apsaugos garantuotas teises.

O Lietuva ir lieka tolima provincija su galimai neįgaliu ministru, kuris nežino, jog tokių įrašų galima tikėtis gal nebent kokioje Šiaurės Korėjoje.

Jeigu nepatinka analitikas- tai nekeršyk jam tokiais idiotiškais metodais.

Garantuoju, jog Veryga nežinos, ką atsakyti.

Todėl dėl viso pikto nusiunčiau skundą vien Seimo nariui, ne ne, ne žaliajam valstiečiui, tikrai ne. Tas Seimo narys dirba su patyčių prevencija.

O kuo toks įrašas gydytojų informacinėje sistemoje ne patyčia?

Nejučia prisiminiau ir Zigmo Vaišvilos atvejus “su savo liga modeliuoja bylą…”

Hm. Taigi, įvedama totalinė kontrolė – mokėti mokesčius galima ir būtina net jeigu niekada nesilankai poliklinikoje (mano mokesčiai eina ukrofašių gydymui ir krašto apsaugos reikėms, juk sodra nebeturi kur dėti mūsų PSD pinigų).

Na, o jeigu auksinė žuvelė, kurią visada galima gręžti- nes sodra taiko neteisiminį išieškojimą ir skambina dėl 52 centų – susirgo, tai bus įrašas, jog šitas asmuo tučtuojau privalo prisistatyti į komisiją. O kas jeigu, man būtų “kiaulių gripas” ir temperatūra 41,5 C? 

Negerbiamas Veryga- ar irgi tada turėčiau prisistatyti?

Abejoju, ar toks reikalavimas žmogui, kuris vos paeina su ramentais, iš viso yra teisėtas.

Verygos paprašiau man atsakyti, koks gudruolis (vardas, pavardė) padarė tokį įrašą, nes labai noriu paduot jį į teismą. Iki EŽTT.

Kol Europos provincija neapsišviečia Europos teismuose, tol įmanomas toks debiliškas piktnaudžiavimas.

Beje, nejučia prisiminiau Apreiškimo Jonui knygą iš Naujojo Testamento, ten aiškiai sakoma, kad bus Žvėries ženklas, ir žmonės bus sužymėti.

Prašau – o kuo čia ne Apreiškimo knygoje prognozuotas žymėjimas?

Medikės liūdnai pakraipė galvomis, ir pasakė, jog turbūt belieka emigracija, o aš atšoviau, jog tokiais pigiais būdais iš Tėvynės joks Veryga su Kukuraičiu, jeigu čia durniuoja jo pavaldume esanti Sodra (o jo patarėją Kristiną Paulikę irgi esu kritikavusi- dėl vaikų grobimo iš globėjų konsultacijų tėvams) neišvarys.

p.S. Dar kalbėjau su daug metų pradirbusia medike – sakė nemačius tokio atvejo…

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));