skip to Main Content

Seimo narė I. Šimonytė: „Vertindama neskaidrią Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą, ministrė Jurgita Petrauskienė neprisiėmė deramos atsakomybės“

Viešojoje erdvėje pasirodant vis daugiau įrodymų apie neskaidrią Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) pavaldaus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą, o šiandien paaiškėjus, kad pagrindinis žiniasklaidos informatorius buvo atleistas, kyla vis daugiau klausimų, kodėl atsakingos institucijos realių veiksmų situacijai spręsti nesiima. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Agnė Bilotaitė ir Ingrida Šimonytė jau yra parašiusios kreipimąsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę prašydamos, kad būtų atliktas auditas ir inicijuota centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūra bei kartu pradėtas sisteminis patikrinimas, kaip ŠMM paskirsto lėšas mokymo įstaigoms. Iš ministrės sulaukusios atsakymo tik pirmuoju klausimu, kad ŠMM atliko auditą, o Centro dalininkų susirinkime bus aptarti nustatyti pažeidimai ir bus inicijuotas darbo sutarties su direktore L. Anužiene nutraukimas. Tačiau vėliau žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad dalininkai atsisako pritarti ŠMM pozicijai ir L. Anužienė direktorės poste lieka.

 

„Tokie atvejai geriausiai paaiškina, kodėl žmonės nesijaučia gerai savo šalyje – gali suprasti, kai pragyvenimo lygis taip sparčiai nepasiekia Vakarų šalių, kūrusių savo ekonomiką septyniasdešimt metų, tačiau kai matai, kad kažką selektyviai pasiekia visi gyvenimo malonumai už mokesčių mokėtojų pinigus, – to suprasti ir pateisinti neįmanoma. Ministrė formaliai atsirašė, tikėdamasi, kad dalininkų susirinkimas išspręs skandalą. Taip neatsitiko, nes įsijungė tradiciniai „ūsuotų bebrų“ gynybos mechanizmai. Labai tikiuosi, kad bent prokuratūra įžvelgs čia tą problemą, kurią ši situacija ir iliustruoja“, – teigia Seimo narė Ingrida Šimonytė.

 

Primename, kad Seimo narės A. Bilotaitė ir I. Šimonytė balandį dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro neskaidrios veiklos taip pat kreipėsi ir į Kauno apygardos prokurorą, tačiau prokuratūrai raštą perdavus Specialiajai tyrimų tarnybai, tyrimą inicijuoti buvo atsisakyta. Seimo narės tokį STT sprendimą apskundė gegužės 26 d. pakartotinai besikreipdamos į Kauno apygardos prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešojo intereso gynimo ir galimai neteisėto valstybės turto ir lėšų naudojimo.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));