skip to Main Content

Verslas dega rečiau, bet daužo ekranėlius ir kenčia nuo vagysčių

Draudimo bendrovė „If“, ištyrusi nuostolių, kuriuos Lietuvos įmonės patyrė 2015 m., tendencijas, konstatuoja, kad pernai labiausiai augo nešiojamųjų įrenginių (išmaniųjų telefonų ir kompiuterių) žalos, taip pat smarkiai padaugėjo vagysčių. Abiejų rūšių įvykių skaičius šoktelėjo apie 40 proc. Užfiksuota ir pozityvi tendencija – nebe pirmus metus nuosekliai mažėja gaisrų.

 

„Didėjantis nešiojamųjų įrenginių žalų kiekis rodo ne vien šių prietaisų paplitimą versle, bet ir kintančias rizikos valdymo tendencijas. Įmonės vis dažniau renkasi kompleksinį visų rizikų draudimą – apsaugą nuo bet kokių netikėtai atsiradusių įvykių, išskyrus nedraudžiamuosius“, – sako draudimo bendrovės „If“ Įmonių turto draudimo produkto vadovas Saulius Baranauskas.

 

Vagia metalą, it būtų 90-ieji

 

Praėjusiais metais dažniausiai buvo grobiami grynieji pinigai, alkoholiniai gėrimai ir rūkalai. 2015 m. statybinių įrenginių vagysčių skaičius viršijo kompiuterinės įrangos vagysčių skaičių – tai rodo, kad nusikaltėliai ieško brangesnio ir mažiau apsaugoto laimikio.

 

„Įdomu tai, jog metalo vagystės, kurios daugeliui siejasi su dešimtuoju dešimtmečiu, vis dar populiarios“, – sako S. Baranauskas.

 

Anot jo, draudimo bendrovės „If“ praktikoje praėjusiais metais pasitaikė tokių netikėtų vagysčių objektų kaip laiptų turėklai, požeminiai elektros kabeliai, hidroelektrinės įranga, žaibolaidžiai.

 

Pastebima, kad metalą grobiantys vagys savotiškai „profesionalėja“. Pernai užfiksuota keletas spektrometrų – prietaisų, nustatančių spalvotųjų metalų kiekį metalo dirbiniuose, – vagysčių. Naujo tokio įrenginio kaina siekia apie 15 tūkst. eurų. Šiuos prietaisus vėliau nusikaltėliai naudoja ieškodami kitų metalų.

 

„Vagis labiausiai domina spalvotųjų metalų turintys daiktai, pavyzdžiui, automobilių katalizatoriai. Draudimo bendrovė atlygino nuostolius, kai buvo pavogta pusė tonos katalizatorių iš vienos įmonės sandėlio, keli katalizatoriai nugvelbti iš automobilių, stovinčių vienos bendrovės aikštelėje“, – vardija „If“ Įmonių turto draudimo produkto vadovas S. Baranauskas.

 

Iš viso praėjusiais metais draudimo bendrovė „If“ verslui atlygino daugiau nei 10 mln. eurų nuostolių.

 

Apie „If“

 

„If“ yra pirmaujanti ne gyvybės draudimo bendrovė Skandinavijoje ir Baltijos šalyse, turinti daugiau nei 3,6 mln. klientų. 2015 m. jos pajamos iš draudimo veiklos siekė 4,3 mlrd. eurų. „If“ priklauso Suomijos „Sampo“ grupei, vienai didžiausių finansų įmonių grupių Šiaurės Europoje.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MILDA LOMSARGIENĖ, „IF P&C INSURANCE AS“ FILIALAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));