skip to Main Content

Vėl išteisintas Aurimas Drižius: gal Alvydas Sadeckas baigs dešimtmečio maratoną?

Krisrtina Sulikienė

 

Nepavykus nuteisti Aurimo Drižiaus Lietuvos Aukščiausiajame teisme, Alvydo Sadecko advokatas Mindaugas Kukaitis surašė savo klientui naują pareiškimą, dėl beveik identiškų veikų, dėl kurių buvo išteisintas A.Drižius.

Tos veikos, tie baisūs nusikaltimai, tai straipsnių rašymas, kuris nėra kriminalizuota veikla.

Nors teisėjas R. Rainys išteisina Drižių, tačiau neišdrįsta pripažinti, jog jis įrodė, kad pareiškėjas meluoja.

Primenu, jog besibaigiant 2016 05 02 posėdžiui, Aurimas Drižius aiškiai pacitavo iš AB Mažeikių naftos privatizavimo įstatymo 2001 08 02, jog išbraukiamos Nacionalinio saugumo įstatymo nuostatos.

Tokią korekciją galėjo  atlikti tik Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, kuriam vadovavo A. Sadeckas.

Nors teismas aiškina, jog A. Drižius visus teiginius, tame tarpe ir šį įstatymą, išsigalvoja, manytina, jog teismas tiesiog bijo pripažinti tiesą.

Nes, teismo metu ne kartą pasakė teisėjas Rainys, jog bijo sakyti, ką galvoja, nes gali išlėkti iš darbo vietos greičiau, nei spės pasakyti.

Greičiausiai A. Sadeckas skųs nuosprendį, tačiau šioje vietoje ir norėtųsi paklausti – gal laikas nustoti? Juk čia ne pirmas išteisinimas.

Straipsnių rašymas nėra nusikalstama veika.

Nesutinki – rašyk atsakymą.

Ėjimas į teismą nėra adekvati reakcija į publikacijas.

Kaip teisingai sprenime nurodė teisėjas Rainys, baudžiamoji teisena nesprendžia tarpusavio asmeninių santykių, tai yra paskutinė priemonė ginti savo pažeistas teises. O Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos 10 str. 2 d. draudžia spaudos cenzūrą, minčių varžymą, raiškos trikdymą. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));