skip to Main Content

Kadaise buvęs žinomas žurnalistas Kristupas Krivickas, daręs drąsias laidas apie pedofilijos bylą, vėliau buvo išmestas iš TV3 televizijos, ir ėmė vesti popsines laidas per „Lietuvos ryto“ televiziją. Neseniai K.Krivickas išsižadėjo Neringos Venckienės ir viso „violetinio“ judėjimo, kardinaliai pakeitė kailį, ir bandė įstoti į Liberalų sąjūdį, tačiau su neslepiama panieka jo lyderiai R.Šimašius ir E.Gentvilas išsviedė jį laukan. E.Genvilas K.Krivicko televizinę produkciją pavadino „šlamštu“, o Šimašius pasakė, kodėl – „dėl Garliavos“. Nors pats K.Krivickas sakė, kad buvo sutaręs su E.Masiuliu ir E.Gentvilu, tačiau pastarasis tik išsityčiojo iš „garsaus“ žurnalisto

 

Ta proga primename Ll skiatytojams dar 2010 m. darytą interviu su K.Krivicku 

K. Krivickas: „Aš garantuoju pedofilams didžiulę viešumo dozę“ 

Laisvas laikraštis, 2010 m. balandžio 24 d.

TV3 laidos „Akistata“ prodiuseris Kristupas Krivickas – vienas pirmųjų pasirodžius žiniai apie Kauno pedofilijos bylos įžymybės Drąsiaus Kedžio aptiktus palaikus pasibeldė į jo šeimos namus Garliavoje. 

Būtent čia kriminalinių laidų vedėjas pirmąsyk akis į akį susitiko ne tik su D. Kedžio artimaisiais, bet ir kovos su pedofilais epicentre ne savo noru atsidūrusia, seksualiai išnaudota mažamete mergaite. Būtent dėl jos išniekinimo užvirė septynis mėnesius trukęs kraupus „realybės šou“, kuris jau nusinešė net kelių žmonių gyvybes bei sužlugdė aukščiausių teisėsaugininkų ir valdininkų karjeras. 

 K. Krivicko žurnalistų komanda akylai stebi šios kraupios ir šalies visuomenę sujaudinusios D. Kedžio dramos atomazgos, kuri kone kas valandą kinta ir kaskart pateikia pačių netikėčiausių žinių, detales. 

Pribloškė Kauno prokurorų 

veiksmai

– Kaip jūsų žurnalistų grupė vertina surinktus pareigūnų aplaidžiai tiriamos mįslingos D. Kedžio mirties aplinkybės faktus?, – „Balsas.lt“ pasiteiravo K. Krivicko. 

– D. Kedžio paieškos galutinai sukompromitavo jo paieškos bylą kuravusius Kauno apygardos prokuratūros prokurorus. Absoliučiai, totaliai susikompromitavusius prokurorus reikia skubiai ir griežtai nubausti, nes jie elgiasi šokiruojančiai – sukviečia į spaudos konferenciją žurnalistus, o patys nedalyvauja. Konkretus pavyzdys – siaubą keliantis Kauno vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio atvejis. Keistai atrodo, kaip prokurorai aiškina, kad gal čia tas, o gal kitas surastas negyvas žmogus. Vengia konkretaus atsakymo ir toliau kursto visuomenėje neapykantą.

Ciniškumu pribloškė vieninteliu įtariamuoju šioje pedofilijos byloje įvardinto Andriaus Ūso pareiškimas, kad galimai buvo surastas kažkokio „bomžo“ lavonas, ir bus palaidotas D. Kedžio artimųjų iniciatyva dėl to, kad šis toliau galėtų ramiai slapstytis nuo jį persekiojančios teisėsaugos. 

Po tokių žodžių A. Ūsas bent dviem paroms turėjo būti sulaikytas ir apklaustas. Tas jo teiginys, kad neva D. Kedys jam reikalingas gyvas šioje byloje kelia pasibjaurėjimą. A. Ūsas tyčia tokias kalbas viešojoje erdvėje skleidžia, nes matyt puikiai suvokia, kas jo lauktų jei jis bent trumpam būtų uždarytas

Lukiškių kalėjime… 

– Kaip vertinate D. Kedžio mirties versijas? Juk pasigirdo netgi tokių absurdiškų pasisakymų, kad neva jis mirtinai sušalo ir numirė užmigęs Kauno marių pakrantėje. 

– Artimieji iškart kelia versiją, kad D. Kedys galėjo būti nužudytas. Jis tikrai atrodo įtikinama. Ekspertai tvirtina, kad žmogus mirė sušąlęs, bet specialiai peržvelgęs praėjusios savaitės orų prognozes kada tariamai jis numirė, tenai nepastebėjau, kad būtų – 10. 

Tomis naktimis oro temperatūra naktimis siekė 0. Tad sušalti tokiomis sąlygomis negalėtų net miške pasiklydęs mažametis. Juk būta atvejų, kai netgi gerokai šaltesniu metų laiku miške pasiklysdavo vaikai, tačiau praėjus dviem paroms atsirasdavo sėdėdami ant kelmo. 

Įdomi aplinkybė: D. Kedys buvo aptiktas gulintis veidu į žemę. Absoliučiai neįmanoma, kad netgi paveiktas alkoholio žmogus kristų veidu į žemę ir taip „atsijungęs“ mirtinai sušaltų. Bet kuris žmogus instinktyviai saugodamas save stengiasi sušildyti savo kūną ir nemanau, kad netgi labiausiai apkvaitęs nuo alkoholio krenta veidu į žemę…

Įžvelgia mirtinus nuodus

– Kokiomis aplinkybėmis galėjo būti nužudytas D. Kedys? 

– Labai tikėtina, kad jo mirties priežastimi tapo specialus preparatas, kuris reaguodamas su alkoholiu ir sukėlė jo mirtį. Praėjus kuriam laikui tas preparatas išsisklaido iš žmogaus organizmo. Tikėtina, kad D. Kedys prieš mirtį buvo su kažkuo susitikęs. 

Jis galėjo būti pavaišintas apnuodytu alkoholiu, o vėliau išgėręs pasijutęs blogai, nukrito ir atrodė tarsi numirė perdozavęs alkoholio. Realu, kad D. Kedys prigirdytas tokiais nuodais galėjo būti paliktas tiesiog merdėti lauke. 

Šioje vietoje galima prisiminti kokiomis keistomis aplinkybėmis prieš keletą metų pro Bresto (Baltarusija) viešbučio langą iškrito saugumietis Vytautas Pociūnas. 

Būtent tada jo mirtimi buvo suinteresuoti ne tik aukščiausio rango politikai, bet ir oligarchinių grupuočių atstovai. 

– Kaip vertinate ekskomisaro Vytauto Grigaravičiaus viešai paskelbtą versiją, kad prie D. Kedžio mirties galėjo prisidėti Kauno Daktarų gaujos pasamdyti smogikai? 

– Labai realu, kad Daktarų smogikai gavę solidžią pinigų sumą ryžosi atlikti „komercinį užsakymą“, kurį gavo iš įtakingo pedofilų klano. 

Galbūt jie išsiaiškino savais kanalais, kur D. Kedys slapstosi ir galiausiai kažkieno užsakymu atliko juodą darbą. 

Be to, dabar labai patogu pasvarstyti tokią versiją, nes tuo pačiu prisimintas ir anksčiau Daktarams neįtikęs Kauno teisėjas Jonas Furmanavičius. 

Siekė nuslėpti galingą klaną

– Ar nekyla minčių, kad D. Kedys siekė atskleisti įtakingų pedofilų klaną, tačiau galiausiai pats buvo nužudytas? 

– Prisiminkime Latviją, kur dar prieš dešimt metų buvo atskleistas galingas pedofilų klanas, į kurį buvo įsivėlę aukščiausi Vyriausybės atstovai ir turtuoliai. Tačiau galiausiai šis skandalas buvo užgęsintas. Kažkas bando įpiršti, kad Lietuvoje aukštus sluoksnius apimantis pedofilų tinklas neegzistuoja. Neva čia siautėja tik laukiniai iškrypėliai tokie kaip Ervydas Čekanavičius.  Deja, Lietuvoje viskas vyksta analogiškai kaip ir Vakaruose. Pas mus iškrypėliai veikia prisidengę ir klastingai, tačiau toks klanas tikrai egzistuoja. 

Šioje istorijoje įžvelgiu vieną esminę strateginę klaidą, kuri primena daugiau kaip prieš dešimtmetį visuomenę pribloškusioje byloje, kai į viešumą buvo iškeltas Vilniaus brigados vadeiva Borisas Dekanidzė, užsakęs žurnalisto Vito Lingio nužudymą. 

Anuomet kaip ir šiandien visuomenė stipriai sujudo. Patikėkite, teisybės trokštančių žmonių nenugalėjo jokie klanai, todėl netgi 1993-iaisiais galiausiai išaiškėjo niekšingo nusikalstamo sumanymo užsakovai ir vykdytojai.

Manau, kad pedofilijos istorijoje tautos niekas neužtildys. Nes kalba sukasi apie seksualiai išnaudojamus vaikus. Žmonės įniršę ir jie nori sužinoti bet kokią tiesą. Esu tikras, kad dar lėks ne viena aukštuose postuose esančių pareigūnų galva. Tie, kurie šiomis dienomis švenčia pergalę, – tegul pasidžiaugia bent trumpam ir tyliai. Netrukus didžiulės bėdos aplankys ir juos. 

Pedofilams žada didžiulę viešumo dozę

– Kaip vertinate A. Ūso pasisakymus, kad surastas negyvas žmogus – tai nėra D. Kedys? 

– Aš bet kokius A. Ūso veiksmus vertinu kaip sąmoningus. Esu tikras, kad jis viską daro sąmoningai kol nebūna apsvaigęs nuo alkoholio. Kadangi žinau ne tik ką jis sako viešai, bet ir iš pačios artimiausios A. Ūso aplinkos, ką jis šneka neoficialiai, kokį šlykštų žodyną vartoja. 

Šioje vietoje aš dar gerai pagalvočiau, kuris iš dviejų visuomenėje blogį simbolizuojančių asmenų yra baisesnis – A. Ūsas ar Henrikas Daktaras. Su pastaruoju viskas aišku. Bet A. Ūsas nėra jau toks nekaltas kaip kai kuriems naiviai nusiteikusiems žmonėms pasirodė. Mano nuomone, jis yra klastingas ir pavojingas. 

Ar nenutiks taip, kad vieną dieną jis pats atsidurs mirtinai pavojingoje situacijoje? Jeigu jį klanas gina todėl, kad jis kažką žino ir turi įrodymų, tai būtent ši aplinkybė jį ir pražudys. Manau, kad A. Ūso ir gynėjų stovyklose dabar – neramios dienos. 

Jie buvo įsitikinę, kad viskas bus „užgęsinta“ nuo skandalo pradžios, tačiau karingai nusiteikęs D. Kedys savo galvą pramušė Lietuvos visuomenės ir žiniasklaidos abejingumo sieną ir dėl to sėkmingai užsuko tokį ratą. Būtent viešumas jiems ir kelia didžiausią nerimą. 

Manau, kad A. Ūsas yra priverstinai iškeltas į dienos šviesą, ir jei būtų galimybė jis mielai nedalyvautų viešojoje erdvėje. Bet, mes, žurnalistai, A. Ūsui garantuojame didžiulę viešumo dozę… 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));