skip to Main Content

Seimo nario V. Kamblevičiaus pranešimas: „Kaimo reikalų komitetas pavedė Valstybės kontrolei atlikti Žemės ūkio rūmų auditą dėl galimai neskaidrių finansų“

2017 m. gruodžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai vienbalsiai priėmė sprendimą kuo skubiau pavesti valstybės aukščiausiajai audito institucijai atlikti auditą Žemės ūkio rūmuose ir prižiūrėti, ar teisėtai ir efektyviai valdomi ir naudojami valstybės finansai ir kitas turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas. Seimo narys Vytautas Kamblevičius pažymėjo, kad rūmai iš valstybės biudžeto pernai gavo 369 tūkst. eurų, jų pajamos 2016 metais siekė 1,204 mln. eurų.

 

Pabrėžtina, kad nuo 2016 m. pabaigos Lietuvos žemės ūkio rūmuose yra neišrenkamas pirmininkas, o laikinuoju rūmų pirmininku buvo patvirtintas administracijos direktorius. Taip šiuo metu žemės ūkio rūmų pirmininku ir administracijos vadovu yra tas pats asmuo. Jis pats administruoja ir pats kontroliuoja savo veiklą – įskaitant valstybės lėšų panaudojimą.

 

„Žemės ūkio rūmuose nuo 2016 m. prasidėjo labai keisti dalykai: nors Žemės ūkio rūmai neturi jokios laboratorijos, laborantų, jokio mokslinės įstaigos statuso, už 114 647,50 eurų (litais būtų beveik 400 tūkst.) perka sudėtingą chromatografo sistemą.

 

Negana to, Žemės ūkio rūmai nusipirko parodomųjų bandymų priežiūros ir sklaidos paslaugas už 120 022,32 eurų (414 413 Lt). Ir ne iš kokios nors ten mokslo įstaigos, kokio nors universiteto ar modernaus technologijų slėnio mokslininkų, bet iš Mokslininkų gatvėje įsikūrusio privataus UAB „Art 21“.

 

O ką jau kalbėti apie Žemės ūkio rūmų pasirašytų viešųjų pirkimų sutarčių su fiziniais asmenimis, kurie ir taip dirba Žemės ūkio rūmuose. Jų skaičius per paskutinį pusmetį (nuo 2016 m. pabaigos) ypač pagausėjo (kelios dešimtys), kai Žemės ūkio rūmuose įsigaliojo kontrolės ir vykdymo vienvaldystė.

 

Po tokių „fokusų“ seniai reikėjo atlikti nepriklausomą auditą Žemės ūkio rūmuose, nes šiuo metu susidaro įspūdis, kad Žemės ūkio rūmai žingsnis po žingsnio tampa valstybė valstybėje“, – pažymėjo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));