skip to Main Content

                                                                                   

Juozas IVANAUSKAS

 

Valdas Anelauskas: „Ar naujo Hitlerio vokiečiams reikia, kad iš letargo nelegalių migrantų terorizuojamą Europą pažadintų?!..“

 

Vokietijos kriminalinė policija nustatė, kad per Naujuosius metus keliuose miestuose vykę išpuoliai prieš moteris – tai įprastas arabų kraštuose reiškinys „taharrush gamea“, taharušas arba kolektyvinis seksualinis priekabiavimas, neretai virstantis išžaginimu. Apie taharušą – naująjį Europos siaubą – šiandien jau rašo stambiausi Vakarų dienraščiai, šia tema publikacijos pasirodė Vokietijos, Švedijos, Italijos ir daugybės kitų šalių spaudoje bei socialiniuose tinkluose. „Taharrush gamea“ ypač pagarsėjo Egipte per 2011 m. revoliuciją. Skelbiama, jog Kelne suimta 19, Hamburge 133 įtariamieji dėl taharušo.

„Vokietijos kanclerė Angela Merkel po įvykių Kelne turėtų palikti savo postą“, – taip mano „The New York Times“ apžvalgininkas Ross Douthat, pažymintis, kad valdžia iš pradžių bandė užgniaužti incidentą „dėl jo nepatogumo“ poniai Angelai Merkel ir jos vykdomai migracinei politikai. Sprendimas nuslėpti incidentą kainavo postą Kelno policijos viršininkui. Apžvalgininko nuomone, Vokietijos vyriausybė iki šiol daugiau  susirūpinusi tuo, ką daryti su probleminiais vietos gyventojais, o ne su pabėgėliais.

Pasak JAV gyvenančio disidento Valdo ANELAUSKO, polemikoje dėl pabėgėlių nieko naujo nėra – konservatoriai abiejose Atlanto pusėse jau keli dešimtmečiai perspėja apie tai, kuo gali pasibaigti tokia dosni ir liberali Europos migracijos politika. „Ypač svarbūs argumentai dėl tautinės asimiliacijos problematiškumo bei radikalizacijos pavojų, galimų smurto protrūkių, panašių į tuos, kurie įvyko Paryžiuje ir Kelne. Pasigirsta netgi apokaliptinės prognozės apie „Eurabiją“ ir masinę regiono islamizaciją“, – interviu LL teigia V.Anelauskas.

Esant tokiai kritiškai situacijai, Čekijos prezidentas Milošas Zemanas mano, jog labai kvaila realizuoti mokyklose Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos informacinį šviečiamąjį projektą, kurio tikslas – sudaryti ES šalių piliečių vaikams teigiamą nelegalaus migranto iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių įvaizdį: „Tai dar vienas idiotiškas JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro projektas. Manau, kad šis projektas toks pat kvailas, kaip bolševikų propaganda. Ji buvo tokia pat kvaila“, – neseniai pareiškė M. Zemanas Prahos televizijos kanalui „Prima“. JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdyba rekomendavo ES šalių mokyklose platinti komiksus, pasakojančius „apie nelaimingus vaikus, iškeliavusius iš karinių konfliktų plėšomų musulmonų šalių į Europą ieškoti laimės“. Čekijos prezidento nuomone, komiksai „savaip supaprastina situaciją“. Europos moksleiviai jais vadovautųsi, bendraudami su pabėgėliais. „Kelno moterų arba merginų atveju tokios rekomendacijos atvestų į aklavietę. Bet kokia idiotiška propaganda pavojinga!..“, – pabrėžė M. Zemanas.

——————————————————————————————

 

— Buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas, duodamas interviu Prahos TV „Prima“, yra pastebėjęs: „Prasideda naujas tautų persikraustymas. Kažkas Europoje turbūt galvoja, kad migracijos banga jau praėjo. Bet ji tik prasideda, tikras cunamis ateis tiktai dabar!..“. Aptariant pastarojo meto iššūkius Europai,  tenka pripažinti – nelegalių migrantų cunamis jau tapo problema Nr. 1?

— Čekijos prezidentų pasisakymai nelegalių migrantų klausimu man gerai žinomi. Juolab, kad pastaruoju metu ne vien tik jie panašiai kalba! Netgi Europos Sąjungos „prezidentas“ Donaldas Tuskas, ES užsienio reikalų komisarė Federika Mogerini, didžioji dauguma Briuselio biurokratų pagaliau ima suvokti – kokį rimtą pavojų Europai kelia nelegalių migrantų invazija. Europos Komisija pripažįsta, kad iki šių metų pabaigos į Europa gali atsikraustyti dar apie 3 milijonai migrantų. Na, o dabartinis Čekijos prezidentas Milošas Zemanas kalėdiniame sveikinime tautai migracijos krizę pavadino „organizuotu įsiveržimu“!.. Beje, buvusio Čekijos prezidento V.Klauso įsitikinimu, organizuota masinė migracija – tai metodas, kuris taikomas, siekiant „praskiesti“ senosios Europos valstybes. Pasak V.Klauso, „šis metodas naudojamas sukūrimui kažkokios naujos masės, iš kurios bus galima išlipdyti naują europietį…“.

Tačiau visa tai, deja, turi gilias istorines šaknis. Turbūt mažai kam Lietuvoje yra žinomas grafas Richardas Nikolajus Koudenhofas-Kalergis? Pastaruoju metu, beje, jau ir lietuviškame internete apie šį veikėją pateikiama vis daugiau informacijos. Manau, šis grafas buvo pagrindinis Europos Sąjungos ideologinis tėvas, XX amžiaus pradžioje atvirai skelbęs: „būtina SUMAIŠYTI Europoje tautas ir rases, kad tautų įvairovę pakeistų individų įvairovė!..“. Šio veikėjo radikalios idėjos išdėstytos jo knygoje „Praktinis idealizmas“ („Praktischer Idealismus“), išleistoje 1925 metais nedideliu tiražu ir skirtoje siauram „pašvęstųjų“ ratui. Ten, be kita ko, rašoma, ateities europietis bus maišytų rasių: „Įveikus erdvės ir laiko prietarus, rasės apskritai išnyks. Bus  viena eurazijinė-negroidų rasė, iš išorės panaši į senovės egiptiečius, tautų įvairovę pakeis asmenybių įvairove“, – teigia Kalergis. Žodžiu, Europos ateitis ir bendros „europietiškosios nacijos“ vystimasis grafui Koudenhofui-Kalergiui atrodė štai kaip: europiečiai susimaišo su kitomis rasėmis ir palaipsniui išnyksta kaip skirtingos tautos, negrįžtamai prarasdamos savo tapatybę!.. 

— Maža kas ten ką kažkada pasakė ar parašė!.. Galbūt ES „ideologinis tėvas“ Kalergis, net jeigu ir buvo šventai įtikėjęs į savo „kilnią misiją“,  paprasčiausiai kalbėjo nesąmones? 

— O argi tai, kas pastaruoju metu vyksta Europoje, nepatvirtina viso to, ką XX a. pradžioje išpranašavo grafas?.. Ar ne tokia skirtingų individų masės vizija, be jokių kolektyvinių tarpusavio skirtumų, remiasi šiuo metu įgyvendinamas Europos Sąjungos projektas?.. Nors tūlas grafas Kalergis mirė 1972 metais, tačiau jo pasekėjų, „europietiškos nacijos“ kūrėjų planai išliko nepakitę. Šiandien ES globalistų – federalistų stumiamas Europos Sąjungos Valstijų kūrimo projektas pilnai sutampa su „dvasinio tėvo“ Kalergio idėjomis!.. 

Akivaizdu, jog tai absoliučiai nesuderinama su suverenių tautinių valstybių išsaugojimu. Kaip jau esu sakęs, tik visiškas besmegenis šiandien gali nesuprasti – viena akivaizdžiausių, pati didžiausia grėsmė ne tik lietuvių tautos, bet ir visos Europos tautų išlikimui – tai kosmopolitinėmis Kalergio idėjomis grindžiama Europos Sąjunga!.. Todėl dabartiniai Europos globalistai ir gerbia grafą Koudenhofą-Kalergį, net jo portretas yra ant euro monetų!.. 1978 metais įsteigta Kalergio vardo premija, kuri suteikiama kas antri metai – „už nuopelnus vienijant Europą“. 2015 m. rugsėjo 2 dieną Europos globalistų premija buvo įteikta ir lietuvių tautos smaugliui – Vytautui Landsbergiui! Argi ne simboliškas gestas?..

Neseniai vienas pagrindinių grafo Koudenhofo-Kalergio pasekėjų, žinomas mondializmo ideologas Žakas Attali, interviu belgų laikraščiui „Le soir“ pareiškė esąs didžiai patenkintas dabartine migrantų invazija. Džiūgaudamas dėl „neišvengiamo“ tautų ir rasių sumaišymo, tiesiai šviesiai, pasakė: „Jų atvykimas – tai stebuklingas faktas, neįsivaizduojamas šansas, kuris pakeis visą Europos demografinę sudėtį“. Ką čia ir bepridėsi!.. 

Migrantų invazijos bei tautų niveliacijos tema reikalauja kur kas išsamesnio aptarimo, gilesnės analizės. Gal palikime tai ateičiai. Aš esu įsitikinęs, netolimoj perspektyvoje, dar šiais metais, išgirsime daugybę stulbinančių naujienų…

— Išties stulbinanti naujiena – kaip visa Europa buvo „pasveikinta“ su Naujaisiais 2016-aisiais! Kelne ir kituose Vokietijos miestuose Naujųjų sutikimo naktį daugybė moterų buvo užpultos, sumuštos, apiplėštos, netgi išprievartautos neseniai čia atvykusių, svetingai priimtų „pabėgėlių“. Migrantai smagiai sutiko Naujuosius metus ne tik Vokietijoje, vien tik pernai priėmusioje daugiau nei milijoną „pabėgėlių“, panašių incidentų būta Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Šveicarijoje bei kitur.

— Tiesiog įdomu, kiek tarp migrantų išprievartautų, sumuštų ar bent jau „apgraibytų“ vokiečių moterų buvo tokių, kurios vos prieš kelis mėnesius eidavo į demonstracijas su plakatais „Flüchtlinge Willkommen!“ („Sveiki atvykę, pabėgėliai!“). O ką tuo metu darė vokiečiai vyrai? Stovėjo ramiai ir žiūrėjo, kaip „basurmanai“ prievartauja jų moteris?!.. 

Tikrai nejaučiu „svetingiems“ vokiečiams didelės užuojautos ar simpatijos. Tai būtent toks fenomenas, kurį JAV pavadintume – „poetic justice“ (poetišku teisingumu) – ko prašė, tą ir gavo!.. Ar naujo Hitlerio vokiečiams reikia, kad iš letargo nelegalių migrantų terorizuojamą Europą pažadintų?!. Normalioje, sugebančioje apsiginti visuomenėje, po tokios skandalingos Naujųjų metų nakties  Kelne, iškart būtų įvykęs valstybinis perversmas. Jau nekalbant apie masinį migrantų išvarymą, o gal net ir skerdynes!..

Pagal musulmonų šariato įstatymus, kitatikes prievartauti jiems nėra jokia nuodėmė. Manau, čia vertėtų pacituoti Vitalijaus Michalovskio labai teisingą požiūrį į musulmonus, kuris, kaip nekeista, pasirodė „Lietuvos ryto“ portale: „Tradiciniame musulmonų pasaulyje vyras, nesugebantis savarankiškai, ryžtingai apginti savo dukters ar žmonos, laikomas beverčiu menkysta. Ir atviriausi puldinėjimai Kelne – tai toks savotiškas lakmuso popierėlis: jei europietis nesiims ginti savo motinų ir dukterų, tai tiek jis ir tevertas! Tuomet laukite, ponai ir ponios, dar vieno glitaus spjūvio į veidą, dar vieno spyrio į užpakalį, kol dėl savo neveiklumo ir bejėgystės pasidarysite bjaurūs patys sau“, – perspėja V.Michalovskis.

— Tad štai koks kuriamas „naujasis europietis“ su savo taip vadinamomis „europinėmis vertybėmis“?!.. 

— Tik prisiminkime, pavyzdžiui, ką teigė filosofas Vytautas Radžvilas, kalbėdamas apie liberalių idėjų pagrindu „naujosios Europos“ kūrėjų tikslą – sukurti demoralizuotų, nepajėgių nei priešintis, nei savęs apginti žmonių visuomenę. Ar ne kažkas panašaus buvo daroma ir tada, kai TSRS pabandė sukurti „tarybinį žmogų“? Ką mes šiandien matome Europoje ir JAV, tėra nevykęs bandymas sukurti dar vieną ateities pasaulio, vadinamosios „Naujosios Pasaulio Tvarkos“ „naujojo žmogaus“ tipą. Liberalistinis totalitarizmas norėtų „perdirbti“ žmogų, pakeisti jo prigimtį. 

Pasak V.Radžvilo, „įgyvendinus „pažangiųjų jėgų“ vykdomą ideologinę ir politinę „naujo žmogaus“ kūrimo programą, europiečiai būtų paversti lengvai manipuliuojamų mankurtų mase, kuri taptų puikia medžiaga vis naujiems ir kaskart radikalesniems „pažangių  jėgų“ sumanytiems ir vykdomiems socialinės inžinerijos eksperimentams“.

Pasirodo, „naujasis europietis“, pagal Koudenhofo-Kalergio, Žako Attali ir kitų „Naujosios Pasaulio Tvarkos“ kūrėjų planą, – turėtų būti panašus į šiuolaikinį amerikietį!.. Priminsiu, XVIII amžiaus pabaigoje Džordžas Vašingtonas savo laiške prancūzų markizui de La Fajetui įžvalgiai rašė: „Vieną dieną pagal Jungtinių Amerikos Valstijų modelį bus sukurtos Jungtinės Europos Valstijos.“

Kur toks daugiatautės ir daugiarasės visuomenės, „tautų lydymo katilo“ modelis nuvedė Ameriką, apie tai jau ne kartą esu kalbėjęs. Labai svarbu europiečiams žinoti ir suprasti, ypač lietuviams, kokia bus visos Europos, tame tarpe ir Lietuvos, ateitis? Juoda, labai juoda, baisi ateitis!.. 

— Tai gal persikelkime iš Europos už Atlanto, pratęskime pokalbį apie demografinius bei socialinius pasikeitimus, kurie įvyko ir tebevyksta JAV nuo to laiko, kai ir pats ten apsigyvenote?

— Jau esame kalbėję apie tai, kad dabar baltieji amerikiečiai iš miestų tiesiog masiškai bėga į priemiesčius, iš didelių miestų į mažesnius, o paskui ir į visai mažus miestelius, kaimus… Šis baltaodžių bėgimas netgi turi surimuotą pavadinimą – „White flight“ („baltųjų pabėgimas“). Pastaruoju metu JAV žiniasklaidoje pasirodė nemažai analitinių straipsnių, bandant išsiaiškinti – kodėl per pastarąjį dešimtmetį baltųjų žmonių skaičius didmiesčiuose taip drastiškai sumažėjo? Netrukus JAV miestuose, ko gero, apskritai liks gyventi vien tik negrai ir vadinamieji „lotynai“, „meksikonai“. Gerai, kad Amerikoje yra kur bėgti, didžiulė JAV teritorijos dalis negyvenama, tad vietos užteks visiems!..

Vienam kvadratiniam kilometrui JAV tenka 34 žmonės (panašiai ir Lietuvoje – 52). O tuo tarpu, sakykim, Prancūzijoje vienam kvadratiniam kilometrui tenka 111 žmonių, Vokietijoje – 225, Didžiojoje Britanijoje – 246, Belgijoje – 344, o Nyderlanduose net 394 žmonės. Europos Sąjungą vertinant kaip vieną visumą, gyventojų tankumas siekia 112 žmonių vienam kvadratiniam kilometrui. Jeigu JAV tankumo rodikliai prilygtų Europai, tai čia gyventų apie du milijardai žmonių.

Manau, daug kam teko girdėti apie vadinamuosius „ghost towns“ – mažas gyvenvietes Amerikos „laukiniuose“ Vakaruose, kur kažkada gyveno kalnakasiai, aukso ieškotojai, o paskui jas apleido. Tokie maži miesteliai-vaiduokliai – įprastas reiškinys Amerikoje. Na, o dabar „ghost towns“ istorija vėl kartojasi, tiktai kur kas didesniu mastu!..

— Turbūt kažkas panašaus vyksta  ir Lietuvos provincijoje, kur apleisti kaimai, maži miesteliai yra pasmerkti virsti  vaiduokliais?

— Tuo net neabejoju. Tačiau JAV gali atsirasti net ir didžiulių miestų-vaiduoklių. Vaiduokliais tampa ne tik kaimeliai ir miesteliai, netgi didžiuliai miestai, atrodantys tarsi po karo. Pavyzdžiui, Detroitas, kažkada vadintas „Amerikos Paryžiumi“. Prieš kokius 50 metų niekas nebūtų patikėjęs, kad klestintis, gražuolis miestas, JAV automobilių pramonės sostinė, staiga ims ir pavirs miestu-vaiduokliu. Detroitas – tapo žlugusio Amerikos miesto simboliu!.. Dažnai apibūdinamas, kaip daugiausia griuvėsių turintis pasaulio miestas. Įsiplieskę karai akimirksniu miestus paverčia griuvėsiais, tačiau ekonominiai ar socialiniai kataklizmai taip pat pasižymi didžiule griaunamąja jėga.

— Natūraliai kyla klausimas – kodėl taip atsitiko būtent su Detroitu, vienu didžiausių JAV miestu?

— Detroitas buvo ir vienas iš gražiausių miestų, galima sakyt, JAV automobilių tėvynė! Detroitas garsėjo tuo, kad šiame mieste pradėta vystyti automobilių pramonė, kuriai pradžią davė Henris Fordas, XIX amžiaus pabaigoje (1899 metais) šalia Detroito pastatęs savo pirmąją automobilių gamyklą. Pirmasis įdiegęs konvejerinį surinkimą, Fordas pradėjo masinę savo legendinio „Model T“ automobilio gamybą. Tai buvo pirmasis pasaulyje masinės gamybos automobilis, kuris greitai tapo labai populiariu (parduota virš 15 milijonų). Nuo tada Fordo gamykla, suprantama, tapo stambiausia automobilių gamybos įmone Amerikoje. Henrio Fordo naujoves vėliau įdiegė ir jo konkurentai. Automobilių gamybos įmonės „General Motors“ bei „Chrysler“ irgi atidarė savo gamyklas būtent Detroite. Taigi, ilgainiui Detroitas, galima sakyt, tapo pasauline automobilių gamybos sostine. Detroitas XX amžiaus pirmoje pusėje fantastiškai sparčiai augo, intensyviai plėtėsi. Tai šio miesto aukso amžiaus laikotarpis, kai ten buvo pastatyta daugybė išties įspūdingų pastatų, prabangių dangoraižių. Galbūt todėl Detroitas kurį laiką netgi buvo vadinamas „Amerikos Paryžiumi“.

 Sparčiai auganti miesto ekonomika, naujai kuriamos darbo vietos, geras darbo užmokestis pritraukė į miestą dešimtis, šimtus tūkstančių naujų gyventojų. Ne tik vien amerikiečių, bet taip pat ir imigrantų iš Europos, tame tarpe nemažai lietuvių. 1930 metų gyventojų surašymo metu Detroite gyveno net 4879 lietuviai. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Detroitas, turėdamas 1,6 milijonus gyventojų, tapo ketvirtu pagal dydį JAV miestu. Ypač miesto augimas paspartėjo būtent karo metais, kuomet JAV armija pateikinėjo Detroitui didžiulius karinės technikos užsakymus. Per kelis Antrojo pasaulinio karo metus į miestą atvyko ir apsigyveno daugiau kaip 350 tūkstančių žmonių. 

Po karo Detroitas buvo vadinamas Amerikos „demokratijos arsenalu“ – dėl didelio automobilių pramonės indėlio į sėkmę kare.  Vadindavo Detroitą ir „motown“ – motorų miestu. Visos automobilių gamyklos pokario metais išgyveno augimo bei vystimosi bumą. Labai daug amerikiečių dirbo automobilių pramonėje. Po Antrojo pasaulinio karo Detroitas taip suklestėjo, kad tapo pačiu turtingiausiu Šiaurės Amerikos miestu ir netgi pretendavo surengti Olimpiadą. Beje, Detroitas statistikoje pirmavo ir kaip daugiausia privačių namų savininkų turintis miestas. Jo klestėjimas, didelės prie konvejerių dirbančių darbininkų algos kaip magnetas traukė žmones iš visos Amerikos. Todėl į Detroitą pradėjo masiškai plūsti ir pietinių JAV valstijų gyventojai, daugiausia juodaodžiai, kurie nesunkiai susirasdavo sau neblogai apmokamo darbo automobilių gamyklose. Ekonomikai išgyvenant didžiulį pakilimą darbo užtekdavo visiems. Kadangi automobilių gamykloms nuolat reikėdavo įvairios darbo jėgos, tai savaime nusilpo ir rasinė diskriminacija, o juodaodžių mieste tik daugėjo ir daugėjo. Juodieji migrantai su savimi atsivežė ne tik viltis geresniam gyvenimui, bet kartu ir savąjį gyvenimo būdą, kuris labai jau ryškiai skyrėsi nuo baltųjų amerikiečių. Todėl socialinė bei rasinė įtampa ėmė augti. Netrukus prasidėjo baltųjų bėgimo iš Detroito procesas (kaip ir iš kitų JAV miestų) pavadintas „white flight“. Nuo tada Detroito gyventojų skaičius tik mažėjo ir mažėjo… 

— Ir vis tiktai, kodėl baltaodžiai taip masiškai ėmė bėgti iš Detroito? 

— Migracijos priežastys mūsų demografų nurodomos įvairios. Skirtingi autoriai, tyrinėjantys Detroito likimą, dažnai vengia pasakyti pagrindinę priežastį – baltieji išsikraustė iš Detroito todėl, jog į šį miestą masiškai plūdo juodaodžiai. Už tokią versiją šiais laikais gali būti apšauktas rasistu, tačiau faktų nepaneigsi. Būtent taip ir buvo – baltieji bėgo iš Detroito nuo juodukų!..

Baltaodžių bėgimo iš šio miesto procesą bene labiausia paspartino 1967 metais čia įvykusios juodaodžių sukeltos riaušės, įkalusios paskutinį vinį į Detroito karstą!.. Amerikiečiai prisimena tuos rasinius neramumus mieste 1967-aisiais, kaip Detroito pabaigos pradžią. Tuo metu daugelyje JAV miestų, tai šen tai ten, įsižiebdavo rasiniai neramumai, o patys didžiausi – 1967 metų liepos 23 dieną įvyko būtent Detroite. Labai greitai kilusios riaušės apėmė visą miestą. Detroito niokojimas tęsėsi kelias dienas. Įdomiausia, jog pradžioje juodieji riaušininkai plėšė ir niokojo vien tik baltųjų pastatus, parduotuves, o vėliau nusprendė „atitaisyti lygybę“ ir plėšė viską iš eilės. Riaušėms malšinti policijos pajėgų nebeužteko, todėl buvo pasitelkta kariuomenė. Detroito riaušės buvo malšinamos penkias dienas, žuvo 43 žmonės, daugiau kaip 400 buvo sužeisti, iš kurių net 83 gaisrininkai, bandę gesinti liepsnojančius pastatus. Policija areštavo daugiau nei 7000 riaušių dalyvių. Vėliau nustatyta: 2509 parduotuvės sudegintos ar išplėštos, 412 pastatų taip suniokota, kad juos beliko tik nugriauti. Pagal šiandienio dolerio kurso perkamąją galią, 1967 m. riaušių nuostoliai siekė nuo 250 iki 500 milijonų dolerių. Prasidėjęs baltųjų bėgimo procesas po riaušių ženkliai paspartėjo, nes niekas nenorėjo ten gyventi, prekiauti ar dirbti. Baltieji išsikėlinėjo, o paskui juos išvažiavo ir „normalūs“ juodieji. Miesto atstatymui, degėsių sutvarkymui pristigo ne tik pinigų, bet ir motyvacijos, kas ir nulėmė nykaus, ištuštėjusio miesto veidą.

Kai darbingi žmonės ėmė masiškai bėgti iš Detroito, kartu su jais „pabėgo“ ir pinigai. Paskui išsikeliančius finansiškai pajėgius gyventojus ėmė kraustytis ir didžiuma verslo įmonių. Tuo pačiu prasidėjo finansinės problemos, mat pagrindinis miesto biudžetas, kaip ne kaip, sudaromas iš surinktų mokesčių. Dabar gi mokesčių mokėtojų ženkliai sumažėjo, todėl ėmė stigti pinigų pagrindinėms miesto komunikacijoms, sistemoms palaikyti. Tai sąlygojo dar spartesnį įmonių ir gyventojų bėgimą iš miesto, mažėjo darbo vietų, ekonominė Detroito situacija blogėjo…

 Demografiškai baltieji traukėsi, ši tendencija kiekvienais metais sparčiai augo, kol Detroitas pagaliau tapo visiškai „juodu“ miestu, kuriame liko gyventi pagrinde juodaodžiai. Šiuo metu Detroite – 82 procentai gyventojų juodaodžiai. Paradoksalu, bet, tarkim, Mičigano valstijoje afroamerikiečių vos 14 procentų. Detroitas dabar tapo, galima sakyt, JAV nusikaltėlių sostine. Šiuo metu žmogžudysčių lygis mieste pats didžiausias per pastaruosius 40 metų. Daugiau nei du dešimtmečius Detroitas stabiliai išlieka pačių pavojingiausių JAV miestų sąraše.

 Daugelyje Amerikos miestų galima rasti apleistų namų, kuriuos paliko savininkai. Tokie namai ištisus kvartalus paverčia vaiduokliais. Detroite šis reiškinys akivaizdus kaip niekur kitur. Savininkai, supratę, kad nepavyks išnuomoti arba parduoti pastatus, paprasčiausiai ėmė ir paliko juos likimo valiai. Šiuo metu Detroite apie 80 tūkstančių apleistų, apgriautų pastatų. Kai kur tik langai išdaužyti, kitur jau viskas susmegę. Vienas griuvėsis – dešimčiai Detroito gyventojų! Toks miesto vaiduoklio veidas… 

Kai kurie namai parduodami už simbolinę kainą – vieną dolerį. Siekiant nors kiek padidinti miesto populiaciją, Detroito valdžia tiesiog nemokamai atiduoda apleistus namus, kuriuos naujiesiems gyventojams tereikia susiremontuoti. Ne gana to, siūlo po 150 tūkstančių dolerių padengti renovacijos išlaidoms, tačiau norinčių ten įsikurti baltų žmonių vis tiek neatsiranda!..

Šitame griuvėsių mieste užgimė išties nyki kasmetinė tradicija: ypač mėgstama Detroito negrų pramoga – Helovyno naktį deginti tuščius ir netgi gyvenamus pastatus. Šią naktį jie vadina „Velnio naktimi“. Vienais metais ten buvo sukelta net 800 gaisrų!.. 

 Nuo 2000 iki 2010 metų Detroitas neteko 25 procentų gyventojų. Buvęs 10-asis pagal dydį JAV miestas dabar nukrito į 18-ąją vietą. Prieš porą metų Detroitas tapo didžiausiu kada nors bankrutavusiu Amerikos miestu. Prieš paskelbiant bankrotą, miesto skola siekė 18 milijardų dolerių!..

 Šiuo metu Detroite apie 600 tūkstančių gyventojų, daugiau nei Vilniuje, bet tai tikrai ne ta vieta, kurioje norėtumėte praleisti atostogas ar paklaidžioti turistiniais keliais!.. Neseniai skaičiau internete, ką lietuviai turistai kalba apie Detroitą: „Vaikščioti Detroito gatvėmis net dieną nesaugu. Pačiame mieste nėra ką veikti, nebent filmuoti ir fotografuoti Detroito griuvėsius. Tačiau visa tai jau tūkstančius kartų nufilmuota ir nufotografuota, viską nesunkiai galima rasti internete“. 

Žodžiu, Detroitas tapo siurrealistine vieta, kur viskas atrodo apokalipsiškai, pats savo akimis tai mačiau. Štai prie ko gali privesti liberalų išgirtoji „multikultūrinė įvairovė“! Ir ne vien tik Detroite. Dabar jau ir kiti JAV didmiesčiai sparčiai tuo pačiu keliu žengia. Vis daugiau baltųjų amerikiečių priversti tapti „multikultūralizmo“ pabėgėliais, o didmiesčiuose „mažumos“ jau tampa dauguma!..

 Tokius Amerikos miestus, kaip Detroitas, aš pavadinčiau Vakarų civilizacijos griuvėsiais – SIMBOLIU viso to, kas netolimoj ateityje laukia Amerikos ir Europos. Tokia bus apskritai viso Vakarų pasaulio ateitis, jeigu ir toliau globalistų propaguojama „atvirų durų“ politika taip „sėkmingai“ bus tęsiama. Koks šiandien yra Detroitas, tokiu rytoj taps Kelnas, Paryžius, o poryt – Vilnius!..

                                                                                            (Laukite tęsinio)

——————————————————————————————–

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));