skip to Main Content
Valdančiųjų „ūkiškumui“ nėra ribų: turgus be iškabos už 384 tūkst. eurų

 

Valdančiųjų „ūkiškumui“ nėra ribų: turgus be iškabos už 384 tūks. eur

 

  Rekonstrukcijų ir statybų karštinės krečiami Kaišiadorių valdantieji 2015 m. įgyvendino vieną „didingiausių“ pastarųjų metų projektų. Socialdemokratų ir konservatorių koalicijos partnerių dosniai pamaitinti statybų rangovai UAB rudenį pradėjo centrinės turgavietės rekonstrukciją, o jau 2015 gruodžio mėn. didžiausias kaišiadoriečių draugas bei globėjas LR Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas perkirpo simbolinę atidarymo juostelę. Iškilmėse taip pat dalyvavo svarbiausi rajono veikėjai: Savivaldybės meras konservatorius Vytenis Tomkus, Administracijos direktorius Česlovas Neviera, SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ direktorė Lina Šeleikienė, gausus būrys svečių ir miestelėnų. 

Projekto sumanytojai pasidžiaugė, kad rangovai greitai paklojo lietaus nuotekų sistemą, nutiesė kanalizacijos ir vandentiekio vamzdynus, atliko elektros instaliacijos darbus, sutvarkė aplinką, aptvėrė teritoriją, išasfaltavo aikštę ir taip toliau ir panašiai. Projekto vertė 384972,38 eur., iš kurių didžiąją dalį (347544 eur.) sudarė pinigai, gauti iš Valstybės investicijų programos. Taigi Kaišiadorių turgavietė buvo lyg valstybinės reikšmės projektas, kurio įgyvendinimą koordinavo B. Bradauskas. Turgavietėje įrengtos 42 prekybos vietos. Jos administravimo ir priežiūros rūpesčius prisiėmė SĮ „Kaišiadorių paslaugos“. 

Rajono valdžia tuoj suskubo džiaugtis, kad pagaliau kaišiadoriečiams pastatė nuostabią, jaukią ir reikliausių pirkėjų bei pardavėjų poreikius tenkinančią prekyvietę. Džiaugdamiesi pasiekimais, jie kukliai nutylėjo, kad prekybininkui vieta naujoje turgavietėje kainuoja brangiausiai Lietuvoje. Kyla klausimas apie mokesčių už prekybos vietų nuomą naujajame turguje pagrįstumą – ar nedengiamos valdininkų skolos iš smulkiųjų turgaus verslininkų kišenės?

2016 m. birželio mėn. Meras pirmiausiai pasigyrė, kad atostogavo, todėl komitetų posėdžiuose nagrinėjant šį klausimą nedalyvavo. Smulkių prekybininkų atstovė tarybos nariams paaiškino realią padėtį: darbo sąlygos naujajame turguje nepagerėjo, prekyba prasta, skardiniuose paviljonuose sandeliuojami gaminiai genda, žadėtojo prekybininkams patogumo nėra, todėl jie galėtų už vietą mokėti tik 1 eurą už 6 kv/m. V. Tomkus atsakė paprastai: „Supratau. Jei ateityje įmonė atras kažkokių rezervų mažinti sąnaudas siūlysime mažinti, tačiau šia dienai yra toks dydis ir šiandien dėl to diskutuojama“. Suprask, smulkus pardavėjau, taip: patinka ar  nepatinka, bet mokėsi tiek, kiek pasakysime…

     Miestelėnams neilgai teko džiaugtis moderniojo turgaus teikiamais privalumais. Sparčiai atliktų darbų brokas veikiausiai pradėjo lįsti pro visus plyšius. Praėjus mėnesiui nuo atidarymo, skarinius paviljonus užliejo vanduo. Kas kaltas, kad šimtus tūkstančių eurų kainavęs objektas plyšta per visas siūles, kad žmonės, sumokėję didžiulius nuompinigius negali ramiai vykdyti smulkių savo verslų, kad pirkėjui tenka klampoti per vandenį bei konstatuoti, kad „viskas baigėsi taip kaip visada“?

     Į avarijos vietą tuoj atvyko savivaldybės klerkų delegacija: administracijos direktorius Č. Neviera, Ūkio plėtros skyriaus vedėjas R. Želvys su savo pavaldinėmis V. Kupčiūniene ir E. Leonavičiene, taip pat atėjo ir statybos darbų vadovas – UAB „Vilungė“ darbuotojas E. Nalivaika. Pažiūrėję, kas pridaryta, dalykiškai konstatavo:  „Trūkumus reikės šalint“. Puiku – nauji darbai, nauji finansai, nauji „atkatai“…                    

     Tai jau įprasti reiškiniai po Kaišiadorių saule. Todėl neverta stebėtis, jog priimant objektą, nekilo klausimų, kodėl nėra tvoros, kodėl neįrengtos metalinėms užuolaidoms ant įėjimo angų, netgi nėra reklaminės iškabos, kodėl tualeto vamzdžiai nutiesti paviršiuje ir spustelėjus šaltukui juo nebus galima naudotis ir pan. Juk tai tik „smulkūs“ ir greitai pašalinami trūkumai. 

      Valdančiajai koalicijai svarbiausia, kad draugai socialdemokratai Vilniuje operatyviai sureaguotų ir skirtų valstybinių lėšų, o mes jau susitvarkysime ir su vamzdžiais ir su gautais finansiniais ištekliais, o jei ką, tai paprašysim draugo B. Bradausko, jis žmogus geras, gal ir vėl pakoordinuos turgaus rekonstrukcijos rekonstrukciją…

 „Kaišiadorių žinios“

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));