skip to Main Content

Vaidutė Šumauskienė gerai įvykdė mokyklos renovaciją už 4,3 mln. litų – o kur darbų ataskaita?

Kristina Sulikienė

Nesiliauja stebinti viešųjų pirkimų nekontroliavimo peripetijos Lietuvoje.

Apie „Laisvės“ gimnaziją nieko nežinotume, jeigu ne mokinių maištas prieš keletą dienų, kai jie prieštaravo, kad metų viduryje būtų atleistas jų mokytojas, Marius Janulevičius.

Nors pirma atrodė, jog direktorės veikla bus tiriama, vėliau savivaldybės atstovas pareiškė, jog ksadangi direktorė išeina, tai tos veiklos tirti ir nebereikia.

Meras Remigijus Šimašius su visais pasidalino susitarimu be jokios datos ir mero antspaudo – apmulkino visus su negaliojančiu ir neregistruotu „dokumentu“, kuris greičiausiai neturi jokios juridinės galios.

Dar gražiau – pasirodo, 2014 metais mokykla vykdė 413 mln. vertės išorės renovacijos darbus, tačiau niekur rasti nei šių darbų viešųjų pirkimų dokumentų, nei darbų įvykdymo ataskaitos – neįmanoma.

Todėl užsiklausta finansavimą skyrusi Vilniaus miesto savivaldybė, Švietimo ir mokslo ministerija, bei Aplinkos ministerija.

Vis tiek remiantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimais, nuo 750 000 eurų sumos tokie pirkimai turi būti vykdomi per Centrinė viešųjų pirkimų informacinę sistemą.

Tokie darbai turi būti viešai visiems prieinami patikrinimui.

Tačiau apie kokį skaidrumą čia galime kalbėti, jeigu Vaidutė Šumauskienė nemato jokių interesų konfliktų, kad mokykloje, kuri vykdė štai tokį milijoninį projektą, dirba jos sutuoktinis ir tėvas?

Remigijus Šimašius šiandien vėl pranešė vykstantis į mokyklą.

O prieš kelias dienas ten jau lankėsi Linas Slušnys, liūdnai pagarsėjęs Garliavos įvykių metu, kai pateisino smurtą prieš vaiką ir prieš žmones, bei sakė, jog Deimantė neužaugs pilnaverčiu žmogumi.

Atleistąjį mokytoją Marių Janulevičių jis galimai apšmeižė vieša publikacija, teigdamas, jog mokytojas negali būti vaikų draugu, be to, esą mokytojas kažką kurstė nusižudyti (taigi – neva darė nusikaltimą).

Visame šitame fone prasmenga klausimas apie 4,3 mln. litų (1,245 mln. eurų) – ar jie buvo tinkamai panaudoti, ir ar buvo paskelbtos visos reikiamos procedūros?

O kaip Remigijus Šimašius aiškinsis, jeigu Vaidutė Šumauskienė – Strazdienė yra ištikima jų politinei jėgai nuo seno? Varnas varnui akies nekerta.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));