skip to Main Content

V.Šustauskas : „R.Karbauskis yra bestuburis tinginys“

Aurimas Drižius

Buvęs Kauno meras ir Seimo narys Vytautas Šustauskas jau keliasdešimt metų pažįsta Seimo rinkimų nugalėtoją Ramūną Karbauskį – kartą su juo net yra Seime susistumdęs. Todėl jis sako, kad Ramūnas Karbauskis neturi tvirto stuburo ir dar yra tinginys .

 

 

Kodėl sakote, kad R.Karbauskis neturi tvirto stuburo?

Pažįstu jį dar nuo prezidento Rolando Pakso apkaltos. Tada, kai Seime vyko balsavimas dėl prezidento apkaltos, buvome sutarę su valstiečiais, kad neisime balsuoti, ir taip sugriausime kvorumą. Nes kai slapta balsuoji, neaišku, kaip balsuosi, o jeigu neateini, tai pozicija taip pat aiški. Todėl aš su keliais Seimo nariais apskritai nesiregistravome Seimo posėdyje – tai geriausias įrodymas, kad nebalsavome. O valstiečiai, nors ir buvo pažadėję, kad neis balsuoti, atėjo ir balsavo. Tada valstiečiams vadovavo Kazimiera Prunskienė, tai ji labai pyko ant Karbauskio ir Bauros, kad jie sulaužė žodį, ir atėjo balsuoti dėl Pakso apkaltos. Todėl ir sakau, kad R.Karbauskis be stuburo – net ir dabartinė jo pozicija, kad jis du ministrus – užsienio reikalų ir gynybos – atiduos skirti Grybauskaitei. Jeigu aš turėčiau tokią didelę balsų daugumą, kaip valstiečiai, tai prezidentei parodyčiau tik didelį (rodo nepadorų gęstą). R.Karbauskis turi pastatyti Grybauskaitę į vietą, kad ji nesikištų į ministrų kabineto darbą. 

Sakėte, kad dar esate mušęsis su Karbauskiu?

Esu su juo dėl kažko susistumdę dar Seime. Kitas dalykas, kad kodėl R.Karbauskis neina nei į Seimo pirmininkus, nei į premjerus, nors galėtų užimti kokį nors svarbų postą? Tai yra todėl, kad R.Karbauskis yra velniškas tinginys. Juk jeigu būtų premjeras ar Seimo pirmininkas, tai kasdien reikėtų važiuoti į darbą, ir ten visą dieną dirbti. O čia R.Karbauskis bus tik frakcijos seniūnas, ir niekas nežinos, nei kur jis, nei ką jis veikia. Dar ankstesnėse kadencijose R.Karbauskis apskritai nesirodydavo Seime, nes gyveno su šeima Ispanijoje, praleido bene daugiausiai  Seimo posėdžių. Todėl R.Karbauskis pasiliks tik frakcijos pirmininku tam, kad valdyti visus savo ministrus, o frakcijos pirmininko niekas nekontroliuoja ir nepasigenda.  Todėl jis įpratęs nedirbti, o čia reikėtų kasdien važiuoti į darbą, ir ten dirbti visą dieną. Aš ta R.Karbauskį kiaurai pažįstu – pinigų jam užtenka, tai ko jam ardytis? Todėl jis nebus nei premjeras, nei Seimo pirmininkas, nes reikėtų kasdien dirbti, o jis dirbti nepratęs, nes yra tinginys.

Tačiau tauta išsirinko valstiečius, nors jų lyderis ir tinginys? Kaip manote, kodėl?

Antrame ture žmonės balsavo ne už valstiečius, bet prieš konservatorius. Bet kuris žmogus, buvęs valstiečių sąraše, būtų išrinktas į Seimą, nes visi bijojo, kad į valdžią sugrįs konservatoriai. Todėl valstiečiai antrame ture ir surinko tiek balsų.

O tai ką dabar darys valstiečiai? Su kuo eis į koaliciją?

Aš manau, kad su valstiečiais į koaliciją gali neiti nei konservatoriai, nei socdemai. Tada valstiečiai formuos mažumos vyriausybę, o tada, pavasarį, tuos valstiečius išdraskys seni politikos vilkai, kaip socdemai. Juk jie ir tada man ir Veselką bandė prisivilioti, kad mes balsuotume už stojimą į NATO, tačiau aš visus siunčiau po velnių. Turėjau savo nuomonę, kad NATO Lietuvai nereikalinga, tuo labiau, kad Konstitucija draudžia Lietuvoje turėti užsienio šalių karines bazes. Tačiau visiems ant to nusispjauti. Todėl manau, kad seni politikos vilkai jau pavasarį išdraskys valstiečių frakciją, ir jos greitai nebeliks. Bus kaip su Arūno Valinsko partija. Juk R.Karbauskis nepažįsta bent pusės savo partijos Seimo narių – su kai kuriais tik neseniai susitiko.  Todėl „valstiečiai“ bus išdraskyti, ir juos pasidalins seni vilkai, o dėl Sauliaus Skvernelio? Tai pas mane buvo atėjęs vienas žmogus, kuris anksčiau dirbo kelių policijoje su Skverneliu jo porininku. Jis sėdėjo prie vairo, o Skvernelis gaudydavo pažeidėjus, buvo policininkų žargonų šnekant, „šuniukas“. Tai jis buvo labai uolus „šuniukas“ – staiga iššokdavo iš mašinos, kažką stabdydavo, ir žiūrėk, jau ateina nešdamasis kažką… Todėl man labai keista, kad žmonės balsavo už kelių policininką, nors visi žino, kad jie reketininkai. Juk Lietuvoje beveik neliko šeimos, kurios nariai nebūtų sėdėję laisvos Lietuvos kalėjime. Todėl man neįtikėtina, kad žmonės balsavo už „mentą“. 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));