skip to Main Content

Užvenčio drama: Kelmės rajono savivaldybės vaikų teisių skyrius bando grąžinti vaikus į smurto aplinką, kitų vaikų – nepaima iš šeimos

Kristina Sulikienė

Paaiškėjo, jog Užventis padalintas į dvi stovyklas.

Vienoje pusėje – gyventojai, seniūnija, jos socialiniai darbuotojai, kuriems Užvenčio sumuštų berniukų motina nebuvo priskirta, nes ne socialinė rizika.

Kai šeima išbraukiama iš socialinės rizikos, atsakingas  yra Vaiko teisių apsaugos skyrius, kuris tačiau šiandienos posėdyje šaltinių žiniomis, gyrėsi ir prisiskyrė visus laurus: o tiesiog todėl, kad iki šios dienos sumušti berniukai DOKUMENTIŠKAI Mnėra seniūnijos „biznis“ – nes tik rizikos šeimomis seniūnijos socialiniai darbuotojai turi rūpintis, ir jas tikrinti, vertinti. Tačiau seniūnija rūpinasi berniukų likimu, padeda ir vietos gyventojai. 

Paaiškėjo, jog mažiausias vaikas, kurio nemušė, guli ligoninėje su plaučių uždegimu, tačiau motina nesugeba įsivertinti, jog tai – nepriežiūros išraiška.

Yra dar vienas vaikas, kuris nors nebuvo sumuštas, tačiau jo likimas kabo ant plauko: nes smurtininkas suimtas tik 1 mėnesiui.

Manoma, jog jis nebuvo mušamas, nes savarankiškai save prisižiūrėdavo, todėl motinos sugyventinis ir nedaužė jo.

Užvenčio berniukų tėvas – labai tvarkingas, dirba per du darbus. Trečiasis irgi yra jo vaikas, ir vaikų teisių skyrius taip pat ir žiniasklaida, slepia informaciją, jog praktiškai yra sprendžiama dėl motinos iš viso sugebėjimo auginti vaikus.  Tuomet mažiausia dukrytė keliautų į globą, o trys vaikai – pas tėvą. 

Motinų teisių gynėjai  jau rikiuojasi su plakatais, visiškai nesidomėdami, kad motina nesugeba savęs įvertinti, reflektuoti. Nesugebėjo apsaugoti berniukų nuo smurto, be to, nustatyta, jog jai didžiausias prioritetas gyvenime – tai sugyventinis. 

Be to, tai būtų ne pirmas atvejis, kad tėvas prašytų nustatyti gyvenamąją vietą su juo.

Šaltinių teigimu, Kelmės rajone yra tokių atvejų, kad augina tėvai, prisiteisę šią teisę iš teismo.

Grįžtant prie Klonio gatvės istorijos – priminsime, jog Drąsius Kedys Deimantės Kedytės gyvenamąją vietą buvo nustatęs teisėtai, per dviejų instancijų teismus, nors lavastės, kuznecovaitės rėkia, jog jis pagrobęs laikė prievarta savo dukrą, o pedofiliją – išgalvojo, kad galėtų „atimti dukrelę“.

Tėvų teisių nepaisymas vis dar gajus viduramžiškoje Lietuvos visuomenėje.

„Laisvo laikraščio“ teisininkė Kristina Sulikienė per aktyvius vietos gyventojus jau vakar pasiūlė Užvenčio berniukų tėvui pagalbą surašant ieškinį, jeigu nebus daugiau kam – nors vaikų teisių skyrius turi teisininkus, ir galėtų padėti.

Taip pat vaikų tėvas informuotas apie galimybę aktyviau dalyvauti ikiteisminiame tyrime, surašant prašymus dėl apsaugos priemonių: kad vaikai nebebūtų grąžinami į smurto aplinką. Yra tokia procesinė galimybė: uždrausti įtariamajam veikti nukentėjusiuosius. Aišku, Vaikų teisių skyrius šitos konsultacijos irgi nesuteiks. Nes tai reikštų „vajėzau, jau Barnevernet, atiminėja vaikus“.

Iki šios dienos vaikų perkėlimas į saugią aplinką laikoma kažkokia grėsme.

Kodėl?

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));