skip to Main Content

Turto prievartavimo vertigo. Už Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės vairo – azartiška machinatorė

 

Iškalbingi faktai byloja apie Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojos Sigitos Jurgelevičienės audringą užkulisinę veiklą.

Nuo 2013-10-06 dienos per 10 mėnesių S.Jurgelevičienė mobiliuoju telefonu įrašė 847(!) pokalbius. Puiki medžiaga draugams ir bendradarbiams šantažuoti. Nuo 2014-ųjų metų S.Jurgelevičienė asmeniniais reikalais darbo valandomis ne mažiau kaip penkiolika kartų apsilankė Vilniaus rajono policijos komisariate, Vilniaus apygardos prokuratūroje ir Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje. Pastaruoju metu valstybės tarnautoja itin dažnai varsto Ukmergės rajono apylinkės teismo ir Trakų rajono apylinkės teismo duris.

Be to, S.Jurgelevičienė moka gerai žongliruoti „medicininiu kriterijumi“.  Nuo 2014-05-13 d. iki 2014-07-30 d. valstybės tarnautoja vienuolika kartų lankėsi UAB „Eduardo Lakštausko klinikoje“. Neurologo diagnozė – vertigo, o kalbant mūsų kalba – galvos svaigimas ir rankų tirpimas stiprėjančio susijaudinimo metu. Programoje – manualinė terapija, akupunktūra, atpalaiduojantys masažai, pratimai kaklo, pečių juostos ir krūtinės stabilizavimui.

Nuo 2015 metų prasidėjo nesibaigiantys Viešųjų pirkimų tarnybos vairininkės S.Jurgelevičienės vizitai pas psichiatrus. Kaip jau įprasta, veiksmas vyko taip pat darbo valandomis. VšĮ „Vilniaus rajono centrinė poliklinika“ psichikos sveikatos centre esančioje asmens sveikatos istorijoje užfiksuota, kad S.Jurgelevičienę penkis kartus priėmė psichikos sveikatos centro vedėja, psichiatrė Loreta Vitkutė-Maigienė ir psichiatrė Laura Činčikienė. Iš asmens sveikatos istorijos, esančios gydymo įstaigoje VšĮ „Vilniaus psichiatrijos ir psichoanalizės centras“ duomenų matyti, kad S.Jurgelevičienė nuo 2015-ųjų liepos 14 d. iki 2016-ųjų liepos 15 d. dvylika  kartų lankėsi pas psichiatrę Dalią Minialgienę.

Tačiau nederėtų nuogąstauti, kad Vilniaus gatvėse automobilį pavojingai manevruoja apsvaigusi vertigo psichopatė. Manyčiau, kad šį kartą turime reikalą su gudria simuliante. Žinia, išrašus iš minėtų medicinos įstaigų dokumentų S.Jurgelevičienė pristatė policijai, prokuratūrai, Ukmergės rajono apylinkės teismui ir Trakų rajono apylinkės teismui.

 Tad kokią aferą nusprendė prasukti valstybės tarnautoja? Akivaizdu, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vairininkė ne dėl vertigo ligos, bet dėl svetimo turto svaigsta. 2016-ųjų rugsėjo 23 d. S.Jurgelevičienė  Ukmergės rajono apylinkės teisme pareiškė reikalavimą priteisti 30 000 Eur dydžio moralinę žalą iš savo buvusio meilužio. Už pusantrus metus trukusią meilę pateikta sąskaita susimokėti trisdešimt tūkstančių eurų?!

Turime nesudėtingą turto prievartavimo schemą. Tam tikslui pakanka pasamdyti reikalą išmanančius, gerus ryšius su policija ir prokuratūra turinčius advokatus. Pavyzdžiui, S.Jurgelevičienė sudarė sandorį su advokatu, buvusiu SSSR KGB tardytoju Valdemaru Bužinsku, advokate Viktorija Čivilyte ir advokatu, buvusiu prokuroru, Aivaru Alimu iš kontoros „Motieka ir Audzevičius“. Advokatai paruošia planą. Plane numatyta, kad privaloma įrašyti visų sutiktų asmenų pokalbius. Paskui įtraukiami savivaldybės darbuotojai. S.Jugelevičienės atveju, į namus buvo atsiųsta Vilniaus rajono savivaldybės administracijos socialinė darbuotoja Regina Pečiulienė. Pastaroji surašė pagal S.Jurgelevičienės žodžius „buities tyrimo aktą“, kuris pagal savo esmę panašus į prokuroro kaltinamąjį aktą. „Buities tyrimo akte“ apkaltinamas iš anksto pasirinktas asmuo. Iš jo vėliau bus reikalaujama susimokėti. Tada S.Jurgelevičienė, padedama advokato, užverčia policiją ir prokuratūrą skundais, esą ją skriaudžia buvęs meilužis. Policija ir prokuratūra jam žaibiškai iškelia seriją baudžiamųjų bylų. Kad auka nusigąstų ir būtų „įtikinta“ perleisti turtą „gera valia“. Policijos komisariato organizacinis skyrius iššifruoja aferistės  atneštus savadarbius garso įrašus, jų tekstus išguldo ant popieriaus. Taip gimsta „garso įrašų suvestinės“. Nors policijos tyrėjas puikiai žino, kad garso įrašai gauti pažeidžiant įstatymus ir yra niekiniai, garso įrašus prideda prie baudžiamosios bylos, vildamasis, kad įrašai galbūt pravers kaip priemonė darant spaudimą  buvusiam meilužiui bei šioks toks įrodymas prisiteisiant iš jo apvalią sumą eurais. Plane taip pat numatytas „medicininio kriterijaus“ panaudojimas. Pabėgiojus pas reikalingus medikus-psichiatrus, surenkami „medicininiai duomenys“, skirti moralinei žalai pagrįsti. Pasak S.Jurgelevičienės, ją tenkintų iš buvusio meilužio priteistas 30 000 Eur dydžio moralinės žalos dydis.

Sigitos Jurgelevičienės polinkis į machinacijas atsiskleidė dar prieš 20 metų. 2015-03-27 Vilniaus m. apylinkės teismo nutartyje nurodyta, kad S.Jurgelevičienė 1995-01-14 d. nutraukė santuoką su savo sutuoktiniu. Bet paskui daugiau kaip po metų nuo jo pagimdė dukterį. Maždaug dar po dviejų metų S.Jurgelevičienė nuo to paties vyro pagimdė sūnų. Paprastai šeima skiriasi norėdama apsaugoti savo turtą nuo konfiskavimo tuo atveju, jei išaiškėtų, kad buvo pardavinėjamos kontrabandinės cigaretės ar falsifikuoti alkoholiniai gėrimai. Turbūt ne veltui vietiniai žmonės kalba, kad kadaise šeimyna Trakų rajone krautuvėlę turėjo ir prekyba maisto produktais vertėsi.

Dabartiniais laikais S.Jurgelevičienei turto konfiskavimas negresia, nes ji subūrė įspūdingą  palaikančią komandą. Tai – LR Vyriausybės Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės direktorė Diana Vilytė, generalinės prokuratūros prokuroras Darius Čaplikas, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai Gediminas Bernotavičius, Eugenijus Papučka, Vilius Paulauskas, Jolita Kančauskienė, Vida Bracevičienė, Ieva Danylienė, Ričardas Kubilius, Stanislav Barsul, Neringa Pačėsaitė ir Julius Gelumbauskas, Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis, policijos komisariato skyriaus viršininkė Ana Ustinovič, policijos tyrėjai Jurij Kravčionok ir Valdas Kazlauskas, Maišiagalos policijos nuovados vyr. tyrėjas Jevgenijus Danilčenko, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato viršininkas Erik Jalovik, policijos tyrėja Alina Jalovik, Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato viršininkas Gintaras Barzdukas, to paties policijos komisariato tyrėja Margarita Balciulienė ir tyrėja Aurelija Petrulionienė  ir kiti.

Įdomu, kaip naujasis LR Vyriausybės Ministras Pirmininkas įvertins aplinkybę, kad Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Sigita Jurgelevičienė 2014-2016 metais darbo laiko metu sistemingai nebuvo savo darbo vietoje, nevykdė savo darbo funkcijų, asmeniniais reikalais lankėsi policijoje, prokuratūroje ir įvairiose gydymo įstaigose, tuo galimai pažeidinėjo darbo drausmę. Vėl azartiškajai valstybės tarnautojai galva svaigs, rankos tirps. Kažin, kokie tada psichiatrai išgelbės Sigitą Jurgelevičienę?

 

Zigmantas Šegžda

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));