skip to Main Content

Už dalyvavimą antiimigrantiškoje demonstracijoje Kale suimtas buvęs Prancūzijos Svetimšalių Legiono vadas, generolas Christian Piquemal

Keista žinia atsklido iš Kalė.

Pasirodo, nelegaliai gyventi šalyje ir puldinėti transportą Prancūzijoje galima, o taikiai protestuoti prieš nelegalų siautėjimus – jau nebe?

Kaip žinia, prie perkėlos į UK esančiame mieste yra įsikūrusi milžiniška siekiančių patekti į Britaniją nelegalių imigrantų stovykla „Džiunglės“. Kurios gyventojai kasdien nebaudžiami smurtauja, puldinėdami sunkvežimius su kroviniais ir autobusus su mokinukais.

O neseniai padedami europiečių antifašystų gaujos buvo užgrobę laivą ir veržėsi į vietos gyventojų namus.

Šeštadienį tame mieste įvyko taiki akcija prieš kontinento islamizaciją. Apie 150 prancūzų susirinko Kale centre, mosuodami nacionalinėmis vėliavomis bei dainuodami Prancūzijos himną.

Tačiau po neilgos pauzės specialiosios policijos būrys puolė jėga vaikyti mitinguotojus ir purkšti juos pipirinėmis dujomis.

Pasirodo, Prancūzijos Vyriausybė buvo uždraudusi bet kokias demonstracijas Kale mieste. Siautėti nelegaliems migrantams nedraudžia, o gyventojams taikiai reikšti nepasitenkinimą – prašom.

Buvo sulaikyta kelios dešimtys protestuotojų, tarp kurių – ir ryškus jų lyderis, buvęs Prancūzijos Svetimšalių Legiono vadas, generolas Christian Piquemal.

„Esu šokiruotas policijos elgsena, – pareiškė generolas Piquemal’is. – Yra dalykų, kuriuos privalu gerbti, tame tarpe – viešai atliekamą valstybės himną „Marselietę“

„Tikėjausi, kad sustingsite stovėsenoje „ramiai“ ir dainuosite kartu su mumis, bet nei vienas iš jūsų nepravėrė burnos. Ir tai Prancūzija – didžioji Prancūzija, amžinoji Prancūzija, kuri anksčiau buvo laisvės švyturys pasauliui. … Tai yra nuopolis. Dekadansas.

Man gaila, kad jums davė tokius įsakymus. Jūs privalote juos vykdyti, bet jūs neturėtumėte taip elgtis“ – karčiai sakė policininkams sulaikytas generolas, paaukojęs daug gyvenimo metų karinėje tarnyboje savo šaliai.

 
A former head of the French Foreign Legion is arrested with about 20 other protesters at a banned anti-Islam rally in the port of Calais.
BBC.COM

 

 
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));