skip to Main Content

Ukraina uždraudė prancūzų filmą apie Maidaną

 

 
Paskelbta: 2016-02-01 11:00 Autorius: ekspertai.eu

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija uždraudė Prancūzijos televizijos „Canal+“ dokumentinį filmą apie Maidaną ir pareiškė protestą jo kūrėjams. Filmas „Revoliucijos kaukės“, pasak Ukrainos valdžios, neteisingai vaizduoja Maidano įvykius.

Pasak Ukrainos pareigūnų, P. Moreiros „Revoliucijos kaukės“ yra „pamfletas“, „melas“, o ne „žiniasklaidos pliuralizmas“, jis esąs „malonus konspirologų ir prorusiškų propagandistų akims ir ausims“.

Šį filmą per televiziją ketinta parodyti šiandien, vasario 1-ąją.

Ukrainos ambasada Paryžiuje kreipėsi į televizijos kanalo „Canal+“ direktorių tarybą su prašymu nerodyti filmo „Revoliucijos kaukės“ (Les masques de la révolution) apie 2014 vasario mėn. įvykius „Maidane“, kurio premjera numatyta vasario 1 d. Sausio 31 d. Ukrainos ambasada savo feisbuko paskyroje informavo, kad režisieriaus PoloMoreiro (Paul Moreira) filmas „melagingai nušviečia situaciją Ukrainoje“.

„Revoliucijos kaukės“ – „tai blogiausiomis propagandos taisyklėmis paremtas pamfletas“, kuris naudoja „primityvius manipuliatyvios žurnalistikos metodus, taip pat manipuliacija komentarais, naudoja iškraipytus vertimus ir išgalvotus faktus. (…) Bandyti įvykius Ukrainoje paaiškinti JAV įtaka yra ne tik nesąžininga, bet ir absoliučiai nepagarbu mūsų piliečių atžvilgiu, kurie žuvo Kijevo centre gindami mūsų šalies demokratijos siekius“, – rašoma dokumente.

Filme jo kūrėjas Polas Moreira (Paul Moreira) rodo 2014 m. įvykius Ukrainoje: smurtą ir masines žudynes Odesoje, kurias vykdė ukrainiečių nacionalistai, radikalius dešiniuosius, jų ginkluotas grupuotes, kurias remia JAV. Pasak televizijos Canal+, „P. Moreira nuima kaukę nuo šiuolaikinės Ukrainos naujojo šaltojo karo tarp Rytų ir Vakarų fone“.

Šaltinisdw.com

 

{youtube}SvwiUFOyXUk{/youtube}

 

O štai šį filmą, sukurtą taip pat prancūzų, pavadintą Deganti žiema, Ukraina žiūrėti leidžia:

{youtube}wTP_KE2mvTc{/youtube}

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));