skip to Main Content

Tyčiojatės, ponai

 

Ar skaičiuojate, ponai, savo pajamas? Man atrodo, kad jūs pasiimate tiek, kiek jums reikia tame Seime ir ministerijose. Jau prieš euro įvedimą pasikėlėte sau algas, kad eurinėms kainoms susilyginus su kainomis už litus, galėtumėte ir toliau prabangiai gyventi. Devalvuoti litą lyg ir nepatogu prieš kitas Europos valstybes. Jums gi nerūpi, kad jūs šitaip diplomatiškai devalvavote mažiausiai uždirbančių ir pensininkų pajamas. Monopolistai tuoj pat viską pabrangino ir toliau kartu su jumis puikiausiai gyvena. Net pensininkų „mėsytė“(vištienos kauliukų rinkinys sriubai) nuo 0,67 lt. pabrango iki 0,87 euro centų.

Pažaboti monopolininkų apetitus net nežadate. Gal tai jums apsimoka? O man, pensininkei, tenka skaičiuoti , kaip sutaupyti nors vieną eurą, kad prieš pensiją neliktų tik duona ir druska, kaip tarybiniais studentavimo laikais prieš stipendiją. O nuo tų laikų praėjo daugiau kaip 50 metų…8 eurai per dieną-tokia mano pensija. Iš jos tenka susimokėti už komunalinius patarnavimus(apie 80 eurų), maistą, vaistus, keliones pas gydytojus. Apie drabužius, avalynę, įvairias buitines priemones jau nėra ką kalbėti. Gal tik vieną, kitą drapaną galiu nusipirkti iš padėvėtų daiktų parduotuvių. Tarybiniais laikais aš įsigijau visą biblioteką įvairiausių knygų. Dabar džiaugiuosi kokią vieną per metus nusipirkusi. Apie koncertus, teatrus jau nėra ko svajoti. Nemokėti šiais laikais gali tik už sūrį pelėkautuose. O kaip išgyventi tiems žmonėms, kurie gauna dar mažesnes pensijas?..Pridėjote 7 eurus.. O kiek viskas pabrango?

Ar nors kiek galvojate, kai priimate įstatymus? Už registraciją šuniuko, kuris prisiglaudęs pašildo pavargusias kojas, turėsiu sumokėti 30 eurų. O juk kaime žmonės laiko ne po vieną šunį ir ne po vieną katę. Kitaip nebūtų kas gina nuo vagių ir nuo pelių. Kaimietis nuo seno laikydavo šunį, kurį dieną pririšdavo, o nakčiai paleisdavo, kad zuikius ir kitus žvėris iš sodo išvaikytų, lojimu praneštų apie nekviestą svečią. Žinoma, kam galvoti apie progresyvinius mokesčius ir    skriausti turtuolius ir save tuo pačiu. Geriau apmokestinti šunis, kates ir eilinį kartą nuskriausti kaimo žmogų, kuris negali atvažiuoti į sostinę nei streikuoti, nei kitaip savo protestą išreikšti. Kelionė brangiai kainuoja. Sugriovę visą kaimų socialinę infrastruktūrą, atėmę iš žmonių bibliotekas, švietimo, kultūros įvairias įstaigas, medicinos punktus, net paštą, jūs ir vėl kėsinatės į kaimą. Paskui stebitės iš kur atsiranda žmogžudžiai, vaikai sumetami į šulinį. Visi tie, kurie dabar taip elgiasi,-tai laisvos Lietuvos, išvogtos, sugriautos, auklėjimo produktas. Žmogų reikia ugdyti žmogaus išvaizdą nešiojančioje būtybėje. O kai buvuvsios švietimo, kultūros įstaigos kiaurais langais dar dairosi iš daugelio kaimų į prie butelių prisėdusius ir niekas negalvoja ką sukurti tuose pastatuose, o tik bėdavojama, kad net socialinių būstų žmonės negali gauti ištisus dešimtmečius, tai dar likusių kaimiečių širdyse verda neapykanta tokiai valdžiai ir ne iš vieno išgirsti, kad prie rusų gyventi buvo geriau. Pristatėte sau vilų ne tik Lietuvoj, bet ir šiltuose kraštuose ir, jei kas, paliksite tą Lietuvą, kaip paliko ją Smetona,-taip jau daugelis samprotauja. Argi jums rūpi paprasto darbo žmogaus, o ypač dar kokio senuko gyvenimas? Nuo pat nepriklausomybės pradžios jūs tyčiojatės iš to paprasto žmogaus ir savo veikla vedate Lietuvą į pražūtį. Daugelis žmonių jau neturi net už ką balsuoti rinkimų metu, nes visos partijos, kaip žmonės sako, tapo plėšikų gaujomis, pažeidinėjančiomis patį pagrindinį įstatymą-Konstituciją. Todėl ir toliau tuštėja kaimai. Jaunimas bėga į kitas valstybes, lieka tik senukai, pasmerkti mirčiai…O jūs ir toliau galvojate apie nuosavų kišenių pildymą. Juk kaimo žmonės nuo rinkimų iki rinkimų nesulaukia nei Seimo narių, nei kitų valdininkų apsilankymo, niekas žmogaus nepaklausia nei kokius įstatymus ar nutarimus priimti, nei ką daryti, kad visiems savame krašte gyventi būtų geriau.

Genovaitė Žukauskaitė

Kaplių raj. A. Kaplių kaimo gyventoja

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));