skip to Main Content

TS-LKD pirmininko G. Landsbergio šeimos verslo galimą žalą valstybei ėmė tirti prokuratūra

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius informavo pradėjęs tyrimą „Dėl galimos žalos valstybės interesams“.
Prokurorai pradėjo rinkti medžiagą dėl Austėjos Landsbergienės valdomuose darželiuose „Vaikystės sodas“ pakeltų mokesčių po to, kai Vilniaus savivaldybės miesto meras R. Šimašius paskelbė apie ketinimus skirti papildomas lėšas vaikams, lankantiems privačius darželius. A. Landsbergienės valdomuose darželiuose mokesčiai buvo staiga pakelti kaip tik analogiška suma, kokią skyrė Vilniaus m. savivaldybė. Viešoje erdvėje buvo įvertinta, kad tokiu būdu privatus GTS-LKD partijos pirmininko šeimos verslas paremtas puse milijono eurų.
Seimo LSDP frakcija paprašė prokurorų įvertinti, kaip lengvatinėmis sąlygomis A. Landsbergienės privačiai „Karalienės Mortos mokyklai“ buvo išnuomotos „Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausančios  UAB „NT valda“ patalpos Vilniaus senamiestyje, Gervėčių g. 4.
Socialdemokratai nori atkreipti ir prokurorų, tiriančių galimą žalą valstybės interesams, ir visuomenės dėmesį į kitus verslininkės A. Landsbergienės bei valstybės įmonės „NT valda“ susitarimus. Valstybės įmonė „NT valdos“ yra įsipareigojusi sostinės senamiestyje valstybei priklausančioje žemėje pastatyti naują pastatų kompleksą, pritaikytą privačiai A. Landsbergienės veiklai. Energijos įmones aptarnaujanti „NT valdos“ investicijos į privačios mokyklos statybas sieks 7 mln. eurų su PVM. Nerimą LSDP nariams kelia ir tai, kad valstybės įmonė lėšas šiam projektui ketina skolintis.
 

Jolanta Bielskienė
LSDP frakcijos infocentro vadovė
Lietuvos socialdemokratų partija

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));