skip to Main Content

Teisininkas apie liberalų nelaimę: nereikėtų kriminalizuoti partijos, jei yra blogas įstatymas

 

 

Paskelbta: 2016-05-17 23:24 Autorius: ekspertai.eu

Advokatas, savaitraščio „Veidas“ leidėjas ir bendrasavininkis, žurnalistas, miško savininkas, medžiotojas,  fizikas, teisės mokslų daktaras, dėstytojas, pripažintas viešojo gyvenimo analitikas, Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) Valdybos narys Algimantas Šindeikis pasisakė valstybiniame LRT radijuje apie Lietuvą sukrėtusią žinią, kad kovotojų su korupcija partija pakliuvo į korupcinį skandalą.

Žymus visuomenės veikėjas pirmiausia paragino nepamiršti nekaltumo prezumpcijos.

„Eteryje skamba faktas, kad politikas yra papirktas ir prekiavo poveikiu, bet tai yra tik prokuratūros pozicija. Mes dar turime žinoti ir pono Masiulio poziciją ir tuomet daryti išvadas. Be abejo, visa tai atrodo gana sudėtingai (sudėtingas sandoris tarp politiko ir verslininko), bet vis dėlto siūlyčiau nepamiršti nekaltumo prezumpcijos“, – pasiūlė A. Šindeikis.

Vėliau teisės specialistas pastebėjo, kad politikai turėtų būti skirstomi į solidžius ir nesolidžius, todėl jų vertinimas ir teisiniu požiūriu turėtų būti skirtingas.

„Manau, kad pono Masiulio elgesys yra labai solidus ir nereikėtų jo lyginti su ponu Paksu. Tai visiškai skirtingų polių politikai: vienas savo buvimą politikoje supranta kaip nuolatinį valstybės terorizavimą, o kitas pasitraukia iš partijos suteikdamas jai galimybę būti nuošalyje nuo to veiksmo, kurį jis galbūt padarė“, – išaiškino viešojo gyvenimo analitikas.

Ir galiausiai teisininkas pabrėžė, kad gali būti, jog įstatymas, kuris draudžia juridiniams asmenims finansuoti politines partijas, yra neteisingas. Ir dėl to E. Masiulis bei partija gali būti kaltinami neteisingai.

„Matome, kad realybėje gali būti taip, jog finansavimas vis dėlto buvo tęsiamas, o tokio elgesio kriminalizavimas pakankamai solidžią partiją ir solidų politinį veikėją pastatė į labai sudėtingą situaciją“, – sprendė teisės kolizijas A. Šindeikis.

Todėl visai gali būti, kad E. Masiulis apskritai niekuo dėtas, nes jei realybėje visa politinė sistema funkcionuoja apeidama tą blogąjį įstatymą, tai tada visi yra kriminalizuoti, bet nepagrįstai, nes kaltas yra įstatymas.

„Jei čia buvo tik parama partijai, o ne mokestis už tai, kad Liberalų sąjūdis veiktų pagal koncerno „MG Baltic“ interesus, manau, kad situacija per daug dramatizuota. Reikėtų labiau atkreipti dėmesį, kaip realybėje funkcionuoja mūsų politinė sistema, ir galvoti, ar tam tikras politinis, teisinis reguliavimas, kuris padaro politinę partiją kriminaline partija, iš tikrųjų jis yra pagrįstas“, – teigia žurnalistas A. Šindeikis.

Pagal A. Šindeikio logiką – belieka peržiūrėti įstatymą ir, nustačius, kad jis yra neteisngas, jį pakeisti, o tada išteisinti liberalų lyderį ir nepradėti tyrimų kitose partijose, kurios irgi galėjo būti padarytos kriminalinėmis partijomis, nors taip ir nėra. Bet prieš tai reikėtų išsiaiškinti, kurios partijos yra solidžios, o kurios nelabai. Tada jau bus galima juridiniams asmenims finansuoti partijas, bet tik tas, kurios solidžios. Ir joms veiks įstatymas atbuline data.

Vis tik įdomiausia advokato mintis yra ši – „realybėje gali būti taip, jog finansavimas vis dėlto buvo tęsiamas“. Realybė juk galiojo ne tik Liberalų sąjūdžiui. Gal todėl toks sukrėstas po žinios apie liberalus ištikusią nelaimębuvo ir konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));