skip to Main Content

Teisėsaugos veteranė S. Rakauskienė: ,,Mane persekioja ir kankina“

 

,,Laisvame laikraštyje”  eilę kartų publikuoti straipsniai apie kaunietę  Skaistą Rakauskienę. Tai buvo įvairių žurnalistų parengti straipsniai, ir pačios S.Rakauskienės straipsniai. Jose buvo pateikta medžiaga su įvairiais faktais apie tai, kaip Kauno pakraštyje,  Domeikavoje vyksta narkotikų gamyba bei prekyba. 70 metų S.Rakauskienė teisėsaugos veteranė, vidaus reikalų sistemoje dirbusi 26 metus.  

Be to, ji aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Ji dar prieš eilę metų pastebėjo, jog  Domeikavoje, kur randasi jos butas, vyksta šešėliniai procesai-vykdoma narkotikų gamyba bei prekyba.

 Kai ji ėmė apie tai viešai skelbti, prasidėjo problemos-konfliktai su įvairiais asmenimis, pasipylė grasinimai, vėliau teko susidurti  su teisėsaugos pareigūnų abejingumu. Prasidėjo ir teisinės problemos-keli piliečiai kreipėsi į teismą dėl tariamo jų įžeidimo, teismas buvo jiems  palankus, S.Rakauskienė nuteista didele bauda. Pradėta ir kita byla-dėl tariamo pareigūnų įžeidimo. Be to, pasipylė grasinimai, įvairūs veikėjai grasino susidoroti su teisėsaugos veterane. 2015 m. balandžio mėnesį S.Rakauskienė išvyko į užsienį- į Rusiją, vėliau nuvyko  į Vokietiją.  ,,Tiesiog pabėgau iš Tėvynės, nuo šio nuosmukio, nuo psichologinio ir ekonominio teroro“-teigia teisėsaugos veteranė.

Šių metų sausį  S.Rakauskienė grižo į Lietuvą. Bet greitai susidūrė su persekiojimu. Nuo sausio 19 d. ši aktyvi pilietė uždaryta Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. 

Sausio 25 d. S.Rakauskienė kreipėsi pagalbos į žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus. Jos teigimu, kai kurie žurnalistai bei žmogaus teisių gynėjai išvis nereagavo į jos pagalbos šauksmą, o kai kurie tik formaliai pabendravo ir toliau net nesiteikė domėtis šia istorija.  Jau 36 dienas teisėsaugos veteranė  laikoma ekspertiniame  skyriuje už grotų.  S.Rakauskienės sveikata ir šiaip prasta, o buvimas šioje įstaigoje dar labiau pakenkė jos sveikatai. ,,Mane persekioja, kankina. Jaučiuosi  ne kaip pilnateisė LR pilietė, o kaip daiktas, su kuriuo galima elgtis bet kaip“-pabrėžia S.Rakauskienė. 

Šia istorija aktyviai domisi Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas Donatas Šulcas ir kiti šios organizacijos nariai.  Vasario 23 d. Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungą pateikę oficialų raštą-paklausimą  dėl Skaistos Rakauskienės sulaikymo bei ekspertizės pagrindų (šį raštą pridedame). 

Artimu metu pateiksime naujus duomenis dėl šios skandalingos istorijos. 

 

Giedrius Grabauskas

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));