skip to Main Content

Daiva Guobienė

Vyksta diskusija, ir štai girdžiu tokia nuomonę –

Teismas priima sprendimus pagal tris pagrindinius dalykus: remiantis įrodymais, vadovaujantis įstatymu, pagal vidinį įsitikinimą. Visuotinai pripažįstama, kad šalių galimybė siekti, jog būtų peržiūrėtas priimtas pirmosios instancijos teismo sprendimas, o ne apeliacines instancijos sprendimas, yra viena iš pagrindinių civilinių procesinių teisių . O tamsta primityviai mąsto…nori sovietinės tvirtos tvarkos, o ne demokratinės.

Šitoje teisinėje bla-bla-bla atkreipkite dėmesį tik i pirmą sakinį – vienas iš trijų dalyku, kuriais remiantis sprendimus priima teisėjas, yra jo vidinis įsitikinimas.

VIDINIS ĮSITIKINIMAS!

Tavo, žmogau, likimą sprendžia kitas žmogus – 

pavargęs, suirzęs, įsiutęs ant kvailos žmonos ar despoto viršininko, pavydintis turtingam kolegai advokatui, nekenčiantis plebėjų ir pretenduojantis i patricijus, bet vis dar negalintis paleisti vakarais taureles, per posėdžius spoksantis i jaunos sekretores įskilumus, –

remdamasis savo VIDINIU ISITIKINIMU????

Kas tikrino to žmogaus adekvatumą, bendražmogišką tolerancija, vertybių skalę???

Kas užtikrins, kad jo VIDINIS ISITIKINIMAS, jei jis yra kreivai suderintas, neiškreips kitu dviejų pagrindu, ir tau, žmogau, bus paskelbtas nuosprendis iš esmes paremtas tik teisėjo asmeniškumais?

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));