skip to Main Content

Švenčionių rajono apylinkės teismas 6 kartą atnaujino J. Išmetimo per Švenčionių ligoninės langą bylą

Kristina Sulikienė

Kaip praneša J. našlė (apie šį atvejį rašėme LL http://www.laisvaslaikrastis.lt/mafijine/1428-zmogu-ismete-per-langa-prokuratura-byla-nutrauke-jau-penkis-kartus), teismas patenkino skundą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo.

„Savo skunde aš nurodžiau, jog iš viso neįvykdyta prieš tai buvusi Vilniaus apygardos teismo nutartis, kurioje buvo nurodyta, ką būtina tyrime atlikti – o būtent, atkurti įvykio aplinkybes, apklausti asmenį, su kuriuo J. grūmėsi – jis iki šiol nėra apklaustas. Išsiaiškinti hospitalizavimo, bei  neišvežimo į psichiatrinę ligoninę aplinkybes. Juk mašina buvo, ir kitas pacientas buvo vežamas. Iki šiol neįvertintas tarnybinio aplaidumo mastas: ligoninėje nėra psichiatro, kuris galėtų gydytojų konsiliume spręsti dėl situacijos, nors priimant tokį ligonį, toks konsiliumas būtinas.“, vardijo našlė.

J. našlė taip pat stebisi, kaip prokuratūra gali sau leisti iš viso nevykdyti teismų nutarčių, kurios yra įsiteisėjusios.

„Remiantis LR BPK 336 str., apygardos teismų nutartys baudžiamajame procese įsiteisėja nuo jų priėmimo momento. Paskutinė nutartis priimta prieš metus. Per tą laiką neatlikus nei vieno proceso veiksmo, tyrimas nutrauktas-  nes pasirodo žmogaus išmetimas per langą ir jo nužudymas neveikimu, neatliekant tinkamai tarnybinių pareigų – čia joks ne nusikaltimas. Ne nusikaltimas ir ligoninėje turėti ne iki galo atestuotus gydytojus – jau netgi savivaldybės tarybos posėdžiuose buvo svarstytas šis klausimas, ir nustatyta, jog kvalifikacinių valandų gydytojams trūko.“

Ir tikrai – jeigu prokuratūrai galima nevykdyti apygardos teismų nutarčių, gal greitai kalėjimų departamentas, remdamasis šita pačia praktika, pradės nevykdyti teismų nutarčių?

Iki kokio lygio yra „nuvairuota“ prokuratūros sistema?

Ir beje, jeigu Žydrūnas Radišauskas dirbo vadovaujančiose pareigose ir nesprendė šių problemų, kaip dabar tikimasi pagerinti prokuratūros darbą, generalinio prokuroro komandą sudarant iš tų pačių asmenų, prie kurių prokuratūros krizė ir stagnacija ir ištiko?

Beje, į mūsų paklausimą „kiek kartų prokuroras turi teisę nutraukti bylą ir nevykdyti teismų sprendimų?“- GP viešųjų ryšių skyrius, pažadėjęs atsakyti, iš viso ir neatsakė…

Paliko vietos interpretacijoms.

Teismas ne tik atnaujino bylą, bet ir nušalino vietos prokurorus nuo bylos. Beje, jie patys šito maldavo nukentėjusiosios, prašė, kad juos nušalintų…Kaip apgailėtina, kai prokuroras žino, kad jis yra šališkas, kad susijęs kažkokiais ryšiais su ligonine, tačiau neturi valios to pripažinti. Vietoj to, marina ir nutraukinėja tyrimą.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));