skip to Main Content

STT susėmė liberalus, semia „darbiečius“, eilėje laukia konservatoriai ir socdemai

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį paskelbė įtarianti, kad šiuo metu suimtas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis per Seimo narį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad jie veiktų koncerno interesais.

Vykdant tyrimą atliktos kratos V.Gapšio namuose ir darbo vietoje Seime bei keliose „MG Baltic“ įmonėse bei jų vadovų gyvenamosiose vietose.

Teisėsauga nenurodo, už kokius konkrečius veiksmus buvo duodami kyšiai.

Ši operacija sukėlė konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio isteriją : „Kyšininkai užkniso juodai. Taip jūs, kreipiuosi į jus visus, kurie kiaulės akimis manėte (o gal dar vis manote), kad čia tik nedidelis kyšelis. Nes juk „visi taip daro”. Jūs griaunate valstybę, ėdate jos pamatus. Jūs esate supuvę ir jūsų supuvimas nuodija kitus. Deja, korupcijai nėra naujosios ar senosios kartos. Jei ėmėte nešvarius pinigus, jūs nesate jokia naujoji karta. Jūs – tokia pati savanaudiška nomenklatūra, kuriai tikslas – savo ir bendrininkų gerovė – pateisina visas priemones. Žinau viena – kai vakare viskas nurimsta, tyloje jūs girdite pabaigos žingsnius. Jūsų pabaigos.

Prokuroras yra priėmęs nutarimą Seimo narį V.Gapšį apklausti specialiuoju liudytoju. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pareikšti įtarimus. V.Gapšys turi teisinę neliečiamybę.

Anksčiau šiame tyrime įtarimai buvo pareikšti Eligijui Masiuliui, kuris atsisakė Seimo mandato ir pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio lyderio pareigų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį po pietų svarstys prokurorų prašymą pratęsti suėmimą papirkimu R.Kurlianskiui. Anksčiau skirtas 20 dienų suėmimo terminas R.Kurlianskiui baigiasi gegužės 31 dieną, antradienį.

Prokuratūra BNS konkretaus suėmimo termino nenurodė, teigdama, kad tai bus paskelbta prieš prasidedant posėdžiui.

Teismas anksčiau suėmimą skyrė nurodęs, kad tai būtina siekiant užkirsti kelią įtariamajam bendrauti su kitais asmenimis ir taip trukdyti tyrimui.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R.Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam liberalų lyderiui E.Masiuliui.

„MG Baltic“ yra viena didžiausių Lietuvoje gamybos, prekybos, nekilnojamojo turto ir  žiniasklaidos  įmonių grupė. 72 koncerno valdomos įmonės 2015 metais pasiekė 539 mln. eurų apyvartą, grupėje dirbo beveik 3,7 tūkst. darbuotojų.

R.Kurlianskis eina aukštas pareigas žiniasklaidos priemones valdančiose įmonėse – jis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));