skip to Main Content
Seimo narės A. Širinskienės pranešimas: „STT ir Generalinė prokuratūra prašomos įvertinti G. Landsbergio uošvio įdarbinimo aplinkybes“

2018 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Agnė Širinskienė, įvertinusi viešoje erdvėje pasirodžiusias ir portalo www.delfi.ltstraipsnyje „Ar tiesą rašė premjero patarėjas? Puodžiuko ir Čijausko versijos skiriasi“ (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ar-tiesa-rase-premjero-patarejas-puodziuko-ir-cijausko-versijos-skiriasi.d?id=77730081) paskelbtas aplinkybes bei valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) generalinio direktoriaus Sigito Puodžiuko teiginius apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio uošvio E. Z. Čijausko priėmimo į darbą aplinkybes, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.

 

Žiniasklaidoje skelbta, kad ŽŪIKVC generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas viešai prisipažino, kad „neturėjo pasirinkimo“ įdarbinant E. Z. Čijauską, „buvo priverstas“ tai padaryti, E. Z. Čijausko įdarbinimą susiejo su netiesioginiu spaudimu asmenų, kurie įvardinti kaip „ministerijos atstovai“ ir „aukštesni žmonės“.

Seimo narė Agnė Širinskienė sako, kad valstybės tarnyboje tokie reiškiniai netoleruotini ir prašo teisėsaugos institucijų pradėti ikiteisminį tyrimą: „Iš viešai paskelbtos informacijos yra visos prielaidos įtarti, kad E. Z. Čijauskas į darbą buvo priimtas neįvardintiems aukštiems valstybės tarnautojams galimai prekiaujant poveikiu ir piktnaudžiaujant jiems suteiktais įgaliojimais. Suprantama, kad tokia praktika buvo dažna ankstesnėse vyriausybėse ir panašu, kad TS-LKD partija taip sprendė savo įtakingų politikų šeimos narių įdarbinimo problemas. Tokios, demokratijos principų nepripažįstančioms šalims būdingos, „tradicijos“ Lietuvoje negali būti toleruojamos ir turi sulaukti teisinio įvertinimo“.

Nurodytos aplinkybės leidžia daryti prielaidas, kad įdarbinant E. Čijauską galimai buvo įvykdytos veikos, nurodytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 (Piktnaudžiavimas) ir 226 (Prekyba poveikiu) straipsniuose.

Pasak Seimo narės Agnės Širinskienės, LVŽS siekia, kad šalyje būtų pažabota korupcija ir visos jos apraiškos ne tik valstybės tarnyboje, bet ir valstybės įmonėse.

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : VALDAS SINKEVIČIUS, LRS KANCELIARIJOS SEIMO RYŠIŲ SU VISUOMENE SKYRIUS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));