skip to Main Content

Kaip žinia, dar gegužės mėn. „Lietuvos rytas“ paskelbė iš STT bylos nutekintų pokalbių išklotines, iš kurių paaiškėjo, kad Lietuvos banko komercinių bankų priežiūros departamento direktorius Vytautas Valvonis per tarpininką reketuoja kredito uniją Centro taupomoji kasa vadovą reikalaudamas 50 tūkst. eurų už tai, kad kredito unijoje baigtųsi LB patikrinimas ir išvados būtų „teigiamos“.

Iš pokalbių akivaizdu, kad iš Centro taupomosios kasos buvo reikalaujama 50 tūkst. eurų kyšio, ir tai darė Lietuvos banko vadovai, tačiau STT staiga nutraukė tyrimą, ir įtariamais šioje byloje paskelbė tarpininkus, paprastus banditus, kurie niekaip negalėjo įtakoti Lietuvos banko patikrinimo išvadų.

Informacijai nutekėjus į spaudą, kilo triukšmas, STT ir Generalinė prokuratūra paneigė, kad byloje yra V.Valvonio pokalbiai. Šis kreipėsi į teismą, teismas įpareigojo „Lietuvos rytą“ pateikti pokalbių garso įrašus. Praeitą savaitę minėti pokalbių įrašai buvo pateikti teismui.

‘Laisvas laikraštis“ paklausė STT atstovės, kodėl STT visą laiką melavo visuomenei ir prokuratūrai, kad minėtų pokalbių byloje nėra:

1. Pakartosiu klausimą, gal nesupratote – kodėl STT pateikė melagingas žinias visuomenei ir generalinei prokuratūrai, kad Valvonio byloje nėra valvonio ir labunsko pokalbiu įrašų, kurie buvo paviešinti žiniasklaidoje?

2. Kodėl vėl į teismą siunčiate tuščias bylas, be pagrindinių įtariamųjų ?

3. Kieno nurodymus vykdo STT?

4. Ar tai tiesioginis Dalios Grybauskaitės, ar dar kieno nors nurodymas?

 

Primenu, kad atsakyti tyrėtumėt per vieną darbo dieną – taip nurodo Visuomenės informavimo įstatymas

 

Gražių švenčių

Gavome tokį atsakymą :

 

Renata Saulytė

11:37 (prieš 2 minutes)

 

skirta man 

Gerb. Aurimai Drižiau, tikiuosi atsakyti per vieną darbo dieną, kaip to reikalaują Viešųjų ryšių įstatymas suspėjau.

 

1.       Specialiųjų tyrimų tarnyba tyrimo dėl prekybos poveikiu metu, kuriame minima ir Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, išsiaiškino visas reikšmingas aplinkybes, taip pat ir Jūsų paminėtas. Pabaigus ikiteisminį tyrimą, tyrimą kontroliavę prokurorai baudžiamąją bylą perdavė teismui. Dėl galimybės atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenis prašome kreiptis į prokurorus.

2.       Ikiteisminio tyrimo duomenys, kontroliuojami atsakingo prokuroro, visuomet yra surenkami ir teismui pateikiami tinkamai ir profesionaliai.

3.       Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – pagrindinė kovos su korupcija institucija Lietuvoje, veikianti nuo 1997 metų, atskaitinga Prezidentui ir Seimui. STT veikla apima tris kryptis – korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir visuomenės antikorupcinį švietimą. STT taip pat vykdo Lietuvai svarbios Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo kontrolę.

 

From: Aurimas Drizius [mailto:llredakcija@gmail.com] 

Sent: Friday, December 23, 2016 11:15 AM

To: Renata Saulytė <renata.saulyte@stt.lt>

Subject: Re: stt informacija

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));