skip to Main Content

Streikuojantys pedagogai: kolegos, mums reikia jūsų pagalbos!

Vasario 22 d. visoje šalyje prasidėjęs pedagogų streikas tęsiasi jau antrą savaitę. Vyriausybė, kurios ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir jo įgaliotas vicekancleris Rimantas Vaitkus kelis kartus asmeniškai buvo susitikę su streikuojančiais, visą savaitę bandė įkalbėti streiką paskelbusias švietimo profesines sąjungas jį nutraukti. Deja, jų įkalbinėjimai nebuvo pagrįsti įsipareigojimais bent kiek ženkliau atsižvelgti į iškeltus reikalavimus.

 

Pasimokę iš dvejus metus vykusių nerezultatyvių derybų su Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija, šį kartą pedagogai parodė savo tvirtą poziciją ir atsisakė paklusti tuštiems įkalbinėjimams. Tai sukėlė premjero ir jo komandos erzelį – streiką paskelbusios švietimo profesinės sąjungos buvo apkaltintos ryšiais su „tam tikromis“ Rusijos tarnybomis.

 

Subliuškus šiems prasimanymams, premjeras pareiškė, kad apskritai daugiau su streikuojančiais nebesiderės ir visą atsakomybę sukrovė visą pasiruošimo streikui bei streiko laikotarpį iš viešumos pasitraukusiai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei. Šis Vyriausybės vadovo žingsnis galų gale privertė ministrę sukrusti ir ji šiandien, vasario 29 d., paskelbė esanti pasiruošusi susitikti su profesinėmis sąjungomis „tęsti konstruktyvų dialogą“.

 

Penkių pirmųjų streiko dienų įvykiai visiškai pakirto šalies pedagogų pasitikėjimą Vyriausybe bei Švietimo ir mokslo ministerija, kaip institucijomis, tiesiogiai atsakingomis už strateginių sprendimų švietimo sistemoje priėmimą.

 

Tapo visiškai aišku, kad tik ryžtingai nusiteikę pedagogai gali priversti šalies valdžią atsisukti į metų metus egzistuojančias švietimo problemas. Šį savo pasiryžimą jie demonstruoja toliau tęsdami protesto akciją.

 

Atsakydama į tai Švietimo ir mokslo ministerija buhalteriniu tikslumu pateikia kiekvieną dieną streike dalyvaujančių mokyklų bei pedagogų skaičių. Apie tai skelbiamuose spaudos pranešimuose jaučiamas neslepiamas pasitenkinimas, kad streikuojančių skaičius kasdien vis mažėja. Kitaip ir negali būti, nes pedagogai, reikalaudami geresnių moksleivių ugdymo bei savo darbo sąlygų, jaučia milžinišką atsakomybę už kiekvieną streiko metu praleistą pamoką.

 

Iš kitos pusės, streikuojantys patiria didžiulį valdžios – tiek centrinės, tiek ir savivaldybių – spaudimą. Vis dėlto stiprybės jiems suteikia akivaizdus visuomenės palaikymas. Pedagogų iškeltus reikalavimus bei kovos už jų įgyvendinimo būdą palaiko švietimo ekspertai, politikos apžvalgininkai, žurnalistai, kitų profesijų atstovai, net dalis politikų.

 

Pritarimą streikuojantiems išreiškė ir moksleivių, studentų bei jų tėvų atstovų organizacijos. Streikuojančius kolegas remia ir dauguma prie streiko neprisijungusių pedagogų. Dar daugiau – šią savaitę prie streiko ketina prisijungti kelių dešimčių Kelmės, Švenčionių, Šilutės ir kitų savivaldybių švietimo įstaigų pedagogų.

 

Visų streiką paskelbusių švietimo profesinių sąjungų vardu kviečiu visus Lietuvos pedagogus ne tik morališkai palaikyti streike dalyvaujančius kolegas, bet ir patiems jungtis prie protesto akcijos. Tik taip mes galėsime jausti demokratinės ir pilietinės visuomenės nariais, visuomenės, gyvenimui kurioje, mes ruošiame savo mokinius.

 

Be visų mūsų vienybės bei susitelkimo Lietuvos valdžia ir toliau tik deklaruos švietimo prioritetą, palikdama švietimo įstaigas, jose besimokančius vaikus bei dirbančius mokytojus likimo valiai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AUDRIUS JURGELEVIČIUS, LIETUVOS ŠVIETIMO PROFESINĖ SĄJUNGA

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));