skip to Main Content

 

                                      Alvydas VEBERIS

C:\Users\alvydas\Desktop\AŠ, sv, laur\a_002.jpg

                                Alvydas VEBERIS

 

Kas priėjo ir galėjo, 
Vogė ir nesigailėjo…
Vogė, ką žmogus sukūrė,-
Gudrų gudresni išdūrė…

 

               ŠNYPŠTAS

 

Vieni kitus norėjo pergudrauti, bet vieni liko prie suskilusios geldos, o kiti tebemėto pėdas

 

Panevėžio apygardos teisme tebesitęsia dešimtmečio byla. Tokio tipo rezonancinių bylų Lietuvoje nestinga. Kur dideli pinigai, ten daug norinčių jais pasipenėti. Maitinasi tol, kol, tokia pinigų krūva ,,išgaruoja“. Pagal principą – dalinkimės.

Vieni kitus norėjo pergudrauti, bet vieni liko prie suskilusios geldos, o kiti tebemėto pėdas.

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCF3385.JPG

Panevėžio apygardos teismas

 Panevėžio apygardos Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Bronė Vidzėnienė, sekretoriaujant Editai Marcinkevičienei, dalyvaujant prokurorei Daliai Markauskienei, gynėjant advokatams Petrui Butkevičiui, Raimundui Kurkliečiui, Vadimui Makušinui, nukentėjusiems ir civiliniams iešovams Nerijui Kerui, Stasiui Jenciui, jų atstovui advokatui Adomui Litvinskui, nukentėjusiems Simonai Kazanavičiūtei, Sauliui Kazanavičiui, Vaclovui Songailai ir Virginijui Jukniui ir jų atstovui advokato padėjėjui Valdui Mėžiniui, BAB ,,Ūkio bankas“ atstovui Ernestui Rimšeliui, civilinio ieškovo ,,Virginijus Juknys ir Ko“, kaltinamiesiems Kazimierui Antanynui, Žydrūnui Buinevičiui, Erlandui Simaičiui perskaitė iš anksto paruoštą nutartį.

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCF3399.JPG

Kaltinamieji prieš posėdžio pradžią

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCF3398.JPG

 

Prieš posėdžio pradžią

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCF3411.JPG

Ieškovai kažko išsigandę, susirūpinę, susigūžę, bet  nesukūdę.

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCF3410.JPG

Ieškovai slepia savo veidus. Gal bijo, kad kas neatimtų naujų sumų, jei bus jos priteistos? Tam tikimybė labai maža.

 

Šioje byloje yra pareikšti dešimties ieškovų civiliniai ieškiniai, kurių suma siekia beveik 4 milj. eurų. Vienas didžiausių bankrutavusios AB ,,Ūkio banko“ 2117242,89 eurų ieškinys. Valstybinis kaltintojas mano, kad yra pakankamai duomenų, pagrindžiančių Kazimiero Antanyno kaltę, padarius jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas, numatytas LR BK 182 str.2 d., 228 str.2 d.; 182 str.2 d., 228 str.2d,. 182 str.2d., 228 str. 2 d., 228 str. 1 d., 228 str.1d., 228 str.1d., Žydrūno Buinevičiaus kaltę, padarius jam inkriminuojamas veikas , numatytas LR BK 182 str. 2 d., 228 str.2d.; 182 str.2 d., 228 str.2d. 228 str., 1 d.,182 str.2d., 228 str. 2 d., 228 str. 1 d., 228 str.1d., 228 str.1d.,  Erlando Simaičio kaltę, padarius jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 182 str.2 d. Visiems kaltinamiesiems kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Nusikaltimų visa tirada. Tačiau tankiai iš didelio debesio būna maža lietaus. Iki bylos nagrinėjimo pabaigos kaltinimai subliūkšta. Kas gali paneigti, kad tai, ne už gražias akis? Paprastai vienų kišenės žymiai suplonėja, kitų pastorėja. Spėkite, kas tose ganyklose ganosi? Kieno tai lankos? Turbūt neapsiriksiu teigdamas, kad tai teisinio nihilizmo korumpuotų teisininkų ganyklos. Teisingumo mafija. Kas susidūrė su teisėsauga, tas tai patvirtins.

Teisėja Bronė Vidzėnienė perskaičiusi iš anksto paruoštą 2016.02.18 d. nutartį grąžino bylą prokurorui trūkumams pašalinti, nustatant keturių mėnesių terminą. Tuo nesibaigs. Tada vėl seks susipažinimai su naujai pateiktais kaltinimais. Šiuo metu yra pareikšti nušalinimo motyvai Panevėžio prokurorams, kurių nušalinimas šiame posėdyje net nenagrinėtas. Bylos trūkumų pašalinimai pateikti į tų pačių prašomų nušalinti prokurorų (galimai šališkų) rankas. Vadinasi, jei kituose teismo posėdžiuose jie bus nušalinti, vėl galima bus skųsti tokią teisėjos nutartį ir užginčyti tokius jos veiksmus. Tuomet, gali atsirasti kito rajono prokurorai, ko gero iš kito respublikos galo. Ir vėl seku seku pasaką nuo pradžios iki begalybės, kuri baigsis greičiausiai senaties terminui suėjus!!! Ko gero to ir tikimasi. Viskas vyksta, kaip visada planingai ir ,,teisingai“. Juk apie tai teisėja užsimena ne vienu sakiniu: ,,Teismas turi veikti taip, kad būtų nustatyta objektyvi tiesa, ir teisingai išspręstas asmens, padariusio nusikalstamą veiką, kaltumo klausimas, jis turi būti ir lygiai taip pat teisingas visiems baudžiamajame procese dalyvaujantiems asmenims…“ Savo prirašytuose ,,romanuose“ visur kalbama tik apie tiesą. Gaila, kad rašomuose žodžiuose ,,tiesa“ , jos realiai dauguma neranda.

 

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCN1766.JPG

Teismo sekretorė Edita Marcinkevičienė, atžymi prokurorę Dalią Markauskienę

 

Eilinį kartą Lietuvos teisingumas vykdomas taip, kad visi turėtų darbo ir neliktų bedarbių. Ypač teisingumo vykdytojų sferoje. Šiai bylai ,,guma“ tempiama nuo 2005 metų. Kai įprasta, matyt, iš didelio debesies liks mažai lietaus. Ar Lietuvos žmonėms aplamai reikalingas toks teisingumas, kai daugybę metų kankinami žmonės, o galutiniame rezultate nebelieka kaltų, o nukentėjusieji lieka išsunkti, pažeminti ir ,,musę kandę“? Atkreiptinas dėmesys į tai, kaip gyvena ,,persidirbę“ teisingumo vykdytojai. Iš tiesų, jie savęs neskriaudžia. Jų atlyginimai už jų ,,darbą“ ganėtinai dideli. Teisingumu nepasitiki ne tik paprasti žmonės, bet ir LR Prezidentė. Jiems  keliami pagrįsti įtarimai ir žmonių nepasitenkinimas. Nepaisant to, tik pažvelgus į jų asmeninį gyvenimą, pamatysime, kad ne atlygių dėka jie tampa milijonieriais, leidžia atostogas egzotinėse šalyse, prabangūs namai, automobiliai, jų vaikai mokosi užsienio šalyse… Iš kur visa tai? Kas gali paneigti, kad tai jų tokių bylų ir tempų nagrinėjimo vaisius. ,,Prilesa“, tempdami bylų nagrinėjimo ,,gumą“.

Apie šią rezonancinę bylą rašėme 2015 metų birželio 13-19d. leidinio Nr.23 (525) ,,Laisvas Laikraštis“ Lietuvai . ŪKIO BANKO PINKLĖS. ,,ŠVENTASIS” V. ROMANOVAS IŠNEŠĖ KUDAŠIŲ LAIKU.

 

C:\Users\alvydas\Desktop\ūkio bankas erlandas simaitis\ūkio 2016.02.18\DSCN1767.JPG

 

Garsusis advokatas Adomas Litvinskas ir prokurorė Dalia Markauskienė ruošiasi darbui

Alvydas Veberis nuotrauka.

 

Alvydas Veberis nuotrauka.

 

Alvydas Veberis nuotrauka.

 

Alvydas Veberis nuotrauka.

+14

  

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));