skip to Main Content

SKANDALAS. Kaip šauktinius sveikais darė: KSMUK kardiologės Sigitos Kėvelaitienės atvejis

Kristina Sulikienė

Paaiškėjo, kodėl retkarčiais miršta šauktiniai: ogi juos „sveikais“ būna, kad padaro civiliai medikai.

Vienas charakteringas atvejis paaiškėjo visiškai neseniai.

Kauno sveikatos mokslų universiteto klinikos didžiuojasi naujausia kardio –diagnostine technika – tačiau nelabai gali pasigirti kardiologais.

Tas yra gaila – nes žmonės vietų laukia ir po pusę metų.

Redakcijon parašė vienas į šauktinių sąrašus pakliuvęs, bet vis dar šaukimo negaunantis jaunuolis, kuriam kaip jis įtaria, yra įgimtas širdis defektas. Jis pasibaisėjo KSMUK gydytojos Sigitos Kėvelaitienės darbu.

„Visų pirma, kad patektum pas kardiologą, tu turi ilgai ir nuobodžiai įrodinėti savo apylinkės gydytoją, kad tau yra blogai. Nors mano pirmoji kardiograma parodė patologiją, o apylinkės gydytoja girdėjo ir ūžesius, ir kitus negerus dalykus, ir permušimus, vos įėjus per Sigitos Kėvelaitienės duris, o seselei tingint iš registratūros atsinešti siuntimą, kuriame buvo surašyta, kas man negerai, išgirdau „jums nieko nėra“.

Jaunuolis papasakojo, jog jam susidarė įspūdis, jog Sigita Kėvelaitienė net nėra baigusi kardiologijos mokslų.

Į visus jo argumentus, kad jis ir gimęs anksčiau laiko (kas neretai tampa širdies ydos priežastimi), ir kad jam aukštas spaudimas, ir kad permušimai, kardiologė „atmušinėjo“ : „na ir kas.“ „Keiskite mąstyseną, gal jūs nervuojatės, gal čia nuo minčių“.

Kadangi jaunuolis nori, kad jam būtų tinkamai diagnozuota, kartą neoficialiai teiravosi garsaus kardiologo prof. P. Zabielos, kokius tyrimus pasidaryti, kad būtų tinkamai nustatyta širdies patologija. Prof. P. Zabiela nurodė, jog būtina pasidaryti vidaus organų tyrimus.

Kai tik Sigita Kėvelaitienė pradėjo „burti iš kavos tirščių“, vyras jai ant stalo padėjo detalius tyrimus, ir iš karto išgirdo „nu ir kas – nuo kepenų nebūna kraujo spaudimo“.

Nors kardiologijos vadovėliai vieną iš aukšto spaudimo priežasčių nurodo kepenų netinkamą darbą.

„Man susidarė įspūdis, jog ten tyčia pasodinta absoliučiai nieko  kardiologijoje nesigaudanti gydytoja, kurios gydytoja pavadinti sunku, gal net kaimo felčeris geriau dirba – ir kad ji, jeigu tik ateina žmogus su rimta patologija, pradėtų kalbėti tas nesąmones, jog jam nieko nėra  arba jam čia viskas nuo minčių“.

Vyras papasakojo, kaip vyko diagnozavimas.

„Vis tik man paskyrė Holterio testą – tačiau pamiršo paduoti pildyti dienoraštį. „O kam?“ – paklausė gydytoja Sigita Kėvelaitienė.

„O jeigu ir nedavė, čia ne mano kaltė“, atsakė aiškiai išsigandusi S. Kėvelaitienė, kai paros kardiogramoje buvo įrašyta, jog neįmanoma nustatyti ryšio tarp nusiskundimų ir duomenų, nes nepildytas dienoraštis.

„Jeigu tau deda tokį rimtą aparatą  turi domėtis, ir kodėl yra širdies darbo pakitimai. Kur tau – niekas man nieko nedavė, o kardiograma yra baisi. Ten pusę laiko yra takichardija.“

– Ką gi pasakė „kardiologė“ Sigita Kėvelaitienė, pamačiusi jūsų paros kardiogramą? Ir vėl pasakė – „jums nieko nėra, keiskite mąstymą“??

– Taip!! Rankose tą dieną turėjau jau širdies echoskopiją, kurioje aiškiai parašyta, jog man yra net 2 vožtuvų patologija, kuri kardiologijos vadovėliuose įvardijama kaip širdies vožtuvo yda, taigi, nėra pagydoma, o gali tik blogėti. Apie 35 procentai atvejų negydomų baigiasi mirtimi – o man tik dvidešimt keleri metai.

– Nejaugi Sigitai Kėvelaitienei net nesuvirpėjo raumuo, rašant ir kalbant švelniai tariant, nesąmones?

– Ne, ji atsainiai parašė – aš tik nesuprantu, kodėl ji nebijo jokios atsakomybės? – jog man nieko nėra, ir net neparašė, ką pagerti, kaip keisti tą mąstymą, kurį šitaip liepė keisti – tarsi aš būčiau Indijos jogas, ir man, dėl to, kad nebuvau išnešiotas, neišsivysčius net 2 vožtuvams iki galo, tie vožtuvai, pradėjus medituoti, atsikurtų, tarsi kokioje pasakoje!

– Kodėl Sigita Kėvelaitienė taip elgiasi – juk širdies ir kraujagyslių prevencija nurodyta visuose tos pačios Kardiologijos klinikos koridoriuose – taip pat įtraukta į SAM prioritetines programas?

– Nežinau. Man susidarė įsdpūdis, jog ji nėra kardiologė – kaip ji gali nežinoti, kas yra širdies vožtuvo yda? Arba kad takichardija yra liga, ir ją reikia gydyti – nes širdis nuo permušimo gali sustoti net ir jaunam amžiuje? Arba kad širdies vožtuvo yda negydoma tik ydingėja, kad baigiasi mirtimi. Aš esu jaunas žmogus, ir mane būtina prevenciškai jeigu ne gydyti, tai stebėti. Nesuprantu ir iš viso – nesiteiravo nieko apie paveldimumą, bandžiau jai pasakoti, kodėl bijau, kad galiu turėti ydą, ji nesiklausė iš viso, visą laiką atsakinėjo –„keiskite mąstymą, gal jūs blogai maitinatės?“

 Niekada nesilankiau pas būrėjus, bet pasijutau kaip būrėjo kabinete. Ne kad žiūrėtų į kraujo tyrimą (priminsiu – seselė neturėjo laiko jo atsinešti iš registratūros – o kraujo tyrimas blogas, nors aš maitinuosi dietiškai, išleidžiu daug pinigų dėl dietiško maisto, be riebalų esančios mėsos, daržoves perkame visus metus) – tačiau ji pradėjo burti, prisigalvoti.

Dar ant stalo padėjau kitų rimtų gydytojų išvadas apie kitą įgimtą patologiją, tada žinote ką ji tėškė: „o neurologas raminamųjų neparašė?“

Nesuprantu vieno dalyko – nuo kada širdies vožtuvai ir kraujagyslės koreguojami ir gydomi …raminamaisiais?

Aš suprantu iš tokio pasakymo, jog gal medikai mėgsta patys gerti raminamuosius – nes žiūrint į Sigitą Kėvelaitienę, kai ji prieš save turėdama širdies patologijos įrodymus, ramiai, net nevirpant nei vienam raumeniui, be jokių emocijų, rašė išvadą, jog aš esu visiškai sveikas – bet kodėl tokį elgesį jie nori užmesti kitiems, kurie rūpinasi savo sveikata?

Mane neramina ir tai – aš esu šauktinis. Jeigu mane pagal tokius galimai suklastotus Sigitos Kėvelaitienės parašymus (ačiū Dievui,- turiu Holtero testą, kuriame aiškiai parašyta, jog man yra takichardija, kuri yra pavojinga liga; taip pat turiu širdies echoskopo parodymus, kurie rodo patologiją – echoskopo laukiau 3 mėnesius, ir žmonės koridoriuje pasakė, jog čia nėra daug. Kad jie laukia po 6 mėn. Kiti gyrėsi, kad davė „20 eurų, ir sulaukė be eilės“) mane išsiųstų į rikiuotę, aš gaučiau širdies priepuolį pačią pirmą tarnybos dieną.

Nes priminsiu visiems šauktiniams-  jeigu jūsų kortelėje nebus jokio įrašo iš kardiologo, arba bus štai tokie įrašai, kad jūs sveikas, ir kad jūs išsigalvojate, kad jums širdies yda, jus išsiųs į Ruklą, ten žygiuosite po 15 km kas dieną. O su širdies yda priepuolis nuo tokio fizinio krūvio – garantuotas.

Ir neduok Dieve, dar vienas šauktinis numirs.

Aš skaitau visus jūsų straipsnius. Skaičiau, kaip rašėte, kad šauktinio su aukšta temperatūra nepriėmė nūtent Kauno klinikos. Aš nesistebiu – nes kai pradėjau piktintis garsiai koridoriuje, registratorės pasakė, jog geriau aš eičiau į Veterinarijos kliniką. Tai jeigu jie save laiko veterinarais – tai ir dirba panašiai juk? Bet pasakysiu – šiuo geriau gydomas veterinarų, lyginant su Sigitos Kėvelaitienės darbu.

Tad ir noriu paklausti – iki kokio lygio medikai klastoja dokumentus? O gal ir tyrimus?

Ne iš karto pasiekiau neurologės dėmesio. Man tik įžengus per duris, ji panašiai kaip S. Kėvelaitienė, pradėjo aiškinti, jog man nieko nėra. Nors rankoje turėjau kitos labai rimtos neurologės siuntimą, kuriame įvardyta, jog būtina mane tirti.

Ilgai teko įtikinėti, jog tikrai yra, ir prašyti tirti. Galiausiai ji nusileido, parašė tyrimus, o dabar jau atsisako mane išleisti iš akių – sakė, tokio jaunumo žmogaus paleisti negalima, nes gali atsitikti nelaimė. Man pasakė gerti plečiančius preparatus – o Sigita Kėvelaietienė, kardiologė, kraujagyslių, kraujotakos specialistė, kaip supratau apie tokius nėra girdėjusi.

Keista ir apgailėtina, kad širdies darbą nusiteikusi padėti pagerinti neurologė, nors čia ne jos  sritis. 

– Ką darysite dabar?

– Kadangi KSMUK kardiologijos klinika net nesugebėjo dėl tinkamo diagnozavimo paskirti dviračio mynimo – o širdies patologijos tyrime tai yra neatsiejama diagnozavimo dalis – galite patys rasti vadovėlius, enciklopedijas, tas pats prof. Petras Zabiela privataus pokalbio metu man minėjo, jog būtinai skiriama, nes tik taip galima nustatyti – jo sūnus irgi yra vienas garsiausių kardiologų, prieširdžių virpėjimo, pulso, ydų specialistas – tai aš užsiregistravau pas „paprastą“ kardiologą.

– O Sigita Kėvelaitienė neišaiškino – tarkime, ar galima jums dirbti sunkų fizinį darbą, ar galima valgyti mėsą, kokią? 

– Ne, iš viso nieko. Parašė, kad aš sveikas, kad čia ne kardiologinės problemis, nukreipė pas endokrinologą – tarsi endokrinologas man pagydys įgimtą širdies vožtuvų ydą.

– Bet tai yra visiškas absurdas.

– Taip. Tačiau šitas absurdas, kaip supratau vyksta – jeigu tik klinikų duris praveria potencialus arba esamas šauktinis. Manau dar rašyti ir į SAM, išsiaiškinti, ar Sigita Kėvelaitienė turi tinkamą kompetenciją, nes man susidarė įspūdis, jog ji nėra baigusi kardiologijos studijų, tiesiog pasodinta bendrosios praktikos gydytoja, kuri „štampuoja“ išvadas „sveikas“. Ji nejaučia atsakomybės, nes ji nesupranta to, ką ji dirba.

– Bet kaip taip gali būti??

– Jūsų laikraštyje jau buvo rašyta, jog Švenčionių ligoninėje dirbo gydytojai, kurie nebuvo išklausę visų reikiamų kursų, nesurinkę kvalikfikacinių valandų. Manau, kad šituo atveju yra lygiai tas pats. Jeigu kardiologas nežino, jog aukštą kraujo spaudimą sukelia ne „mintys“, o inkstai, kepenys, bei įgimta širdies patologija, aš neturiu ką pridurti – tik kreiptis aukščiau, kad paaiškintų, kokie ten šamanai dirba.

P.S. Jeigu galite, tik nesikreipkite į S. Kėvelaitienę, nes ji net nežiūrėdama į tyrimo rezultatus, sakys, kad jūs sveikas. Tokiuu atveju geriau eiti pas nežinomą kardiologą, kuriam įdomus jo darbas. 

– Ačiū Jums už pokalbį.Tikėkimės, jog naujasis ministras atsakys į iškeltus klausimus: nuo kada kardiologija užsiimama tarsi šamanizmu? – Buriant iš kavos tirščių, o ne analizuojant duomenis?

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));