skip to Main Content

Skaitmeninis nekilnojamojo turto agentas pradeda veiklą Lietuvoje

Technologijos elektroniniu būdu jau leidžia valdyti pinigų perlaidas, sudarinėti sutartis, netgi dalyvauti virtualiuose turuose, tačiau visa tai beveik arba visiškai neišnaudojama nuomojantis būstą. Numa.lt komanda pasiryžo pakeisti šią tendenciją, rinkai pasiūlydama skaitmeninę butų nuomos platformą. Vilniaus ir Kauno rinkoms pasiūlytos paslaugos tiekėjai į partnerių gretas pasikvietė skaitmeninių paslaugų erdvėje jau įsitvirtinusias įmones: “Paysera”, “Viena Sąskaita” ir “Creditinfo Lietuva”, su kuriomis vartotojams pristato bendras paslaugas.

 

Video turai ir nuomos kainos aukcionas

 

„Šiuo metu, naudojantis nekilnojamo turto agentūrų paslaugomis, vidutinio-aukštesnio lygio buto nuomos sandorio sudarymo kaštai sudaro apie 400-500 eurų, už paslaugų suteikimą dažnai sumokant tiek savininkui, tiek nuomininkui“, – sako vienas iš platformos įkūrėjų Kipras Krasauskas,- „Be didelės kainos, klausimų kelia ir paslaugų kokybė, tai yra skelbimų informatyvumas, sutarties šalių interesų apsaugojimas“.

 

Norėdami naudotis Numa.lt sistema būsto savininkai turi užsiregistruoti ir pateikti svarbiausią informaciją susijusią su butu ir jei platformos administratorius patvirtina objektą, pasirinkti tinkamą laiką profesionalaus fotografo atvykimui.

 

„Visus platformoje skelbiamus butus profesionaliai nufilmuoja ir nufotografuoja Numa.lt fotografai, o mūsų fotografų bendruomenės veikla panaši į UBER, tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, turintis profesionalią fotografavimo įrangą ir pakankamą patirtį, gali teikti paslaugas, gauti užsakymus ir pagal mūsų standartą nufilmuotą ir nufotografuotą medžiagą įkelti į sistemą”, – papildo Numa.lt vyriausias programuotojas Tomas Neverdauskas.

 

„Kitas svarbus platformos išskirtinumas – aukcionų sistema. Savininkas gali gauti realią būsto kainą, tai reiškia nėra modelio „pirmas paskambino – pirmas išsinuomavo”. Nuomininkui pateikus savininko norimą ar didesnį nuomos kainos pasiūlymą, sistemoje įsijungia 36 valandų aukciono galiojimo laikas, kuriam pasibaigus laimėjęs aukcioną nuomininkas įgyja teisę sudaryti nuomos sutartį”,- nuomos kainų nustatymo būdą pristato Kipras Krasauskas.

 

Tai, kad yra nustatytas aukciono laimėtojas, nereiškia automatiškai sudaromos sutarties. Įvykus aukcionui abi sandorio pusės įvertina viena kitą ir priima sprendimą ar sudaryti sutartį, ar jos atsisakyti. Atsisakymų skaičiaus platforma kol kas neriboja.

 

Abiems pusėms sutikus sudaryti sandorį, Numa.lt parengia nuomos sutartį, kurią elektroniniu būdu patvirtina nuomininkas ir savininkas.

 

„Elektroninės vartotojų tapatybės nustatymo paslaugos dar nėra labai populiarios Lietuvoje ir „Paysera“ yra išskirtinis šios paslaugos tiekėjas. Kita vertus, elektroninis vartotojo pažinimas leidžia teikti visas kitas elektronines paslaugas ir efektyviai veikti tokioms platformoms kaip Numa.lt”,- teigia UAB „EVP International“, valdančios prekės ženklą „Paysera“, generalinis direktorius Kostas Noreika.

 

„Sėkmingas nuomos sandoris Numa.lt klientams bendrai kainuoja 80 eurų. Proporcijas, kokią įmokos dalį kuri sandorio pusė apmoka, nustato savininkas. Jis gali rinktis ar visą mokestį sumoka pats, ar dalinasi su nuomininku, ar perkelia visą mokestį nuomininkui. Tai ne tik užtikrina sąžiningumą, bet ir padeda spręsti rinkos svyravimus, kai rinkoje yra didesnė paklausa butams iš savininkų pusės ar nuomininkams iš savininkų pusės”,- sako platformos kūrėjai.

 

Mokumo vertinimas – ne tik išduodant paskolą

 

Prieš sudarydami sutartis, būsto savininkai gali įvertini nuomininkų galimybes vykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

 

„Įprasta, kad einant į banką ar lizingą jis, prieš suteikdamas paslaugas, įvertina asmens kredito istoriją. Tuo tarpu NT nuomos rinkoje tai dar nėra naudojama praktika įvertinti potencialaus nuomininko kredito istoriją. Numa komanda sprendžia šitą problemą, supažindina vartotojus su tokia naujove, taip pat skaidrina sandorius ir labai prisideda prie savininkų interesų apsaugojimo”, – sako kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.

 

Komunaliniai mokesčiai – nuomininkų atsakomybė

 

Mokesčiai nuomos atveju mokami labai painiai. Nuomininkas nurašo skaitiklių duomenis, siunčia elektroninį laišką. Savininkas tada surenka sąskaitas, apskaičiuoja gautus duomenis iš nuomininko, paversdamas juos mokėtinomis sumomis pagal galiojančius tarifus ir siunčia bendrą gautą sumą atgal nuomininkui. Sugaištama labai daug laiko, procesas sudėtingas. Platformos kūrėjai teigia galintys išspręsti ir šią problemą.

 

„Viena sąskaita populiari tarp nuomojančių butą, nes sukuriamos dvi paskyros priskirtos prie to paties objekto, kur abi pusės mato apmokėjimo statusus, sąskaitas ir gali būti saugios. Dėl bendrų tikslų su Numa, bendra integracija yra visiškai logiška”,- pažymi UAB „Viena sąskaita“ generalinis direktorius Vytenis Ziberkas.

 

Pirmieji ne tik Lietuvoje

 

Programėlės ir platformos, skirtos nekilnojamo turto rinkai, šiuo metu sulaukia didelio inovatorių dėmesio, o šioje srityje veikiančios technologinės įmonės dygsta kaip grybai po lietaus. Kuriamos analitinės sistemos, klientų ir objektų valdymo sistemos, nekilnojamo turto agentų darbo planavimo įrankiai ir panašios technologijos, taip pat įrankiai padedantys susiderinti būsto apžiūros laiką, įvertinti buto kokybę. Tuo tarpu prabangių butų segmente plinta virtualūs turai. Numa.lt įkūrėjai pažymi, kad šie sprendimai orientuoti tik į labai siauras specifines problemas, neleidžia iš esmės pakeisti žmonių įpročių ir modernizuoti visos nuomos sandorio sudarymo ir vėlesnio administravimo. „Mūsų sprendimas savo kompleksiškumu išsiskiria ne tik Lietuvoje (čia nieko panašaus rinkai dar niekas nepasiūlė), bet ir užsienyje, analogiško paslaugų paketo neteikia nei viena tarptautinė įmonė“, – teigia Kipras Krasauskas.

 

„Šiuo metu esame investavę į platformos vystymą kelias dešimtis tūkstančių eurų ir norime iki rudens pasiekti bent šimto sėkmingų sandorių per mėnesį skaičių, intensyviai kalbamės su kitais papildomas paslaugas galinčiais pasiūlyti partneriais. Ketiname pasiūlyti nuomojamo būsto priežiūros, valymo, draudimo ir kitas paslaugas, taip pat ieškome investuotojų, kurie padėtų mūsų platformai augti ir Lietuvoje, ir užsienyje dar greičiau”,- optimistiškai pristatymą apibendrina Numa.lt kūrėjai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB „BNS“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));