skip to Main Content

 
 
Ruta Visocnik pasidalino įrašu.

 

 

Skaičiai įspūdingi. Jeigu per 4 mėnesius vaiko teisių gynėjų akiratyje atsidūrė virš 9 tūkst. vaikų (o juk ne apie visus atvejus dar sužinoma), vadinasi Lietuvos vaikų gerovės užtikrinimas nedelsiant turi tapti valstybės prioritetu Nr. 1. 

Akivaizdu, kad sprendimai reikalauja didelių resursų. Ko gero, tokių resursų neturime. Aišku, tuomet valdininkų galvose kirba tik viena mintis – bausti … 

Taigi, valstybė šiuo atveju elgiasi lygiai taip pat kaip ir tie įtampoje gyvenantys tėvai, kurie neklaužadai suduoda per užpakalį – mato, kad su reikalu nesusitvarko, ir reaguoja tėvus bausdama, o ne jiems metodiškai padėdama. Blogiausia, kad nuo to kenčia vaikai. 

 

Sakiau ir sakysiu, kad iš šitos bėdos neišlipsim be bendruomenių, kaiminystės, giminystės stiprinimo. Tik realiai veikiančios bendruomenės, nuoširdi kaiminystė ir stiprūs giminės ryšiai gali padėti daryti mažiau klaidų ir gintis nuo valstybės hyper-reakcijos. Blogiausia, kai valstybės aparato prievartą patiriančios šeimos jaučiasi vienišos, izoliuotos.

 
Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));