skip to Main Content

Šilumos kainoje 10 proc. sudaro „Independence“ aferos „dedamoji“ (visi šilumos vartotojai dešimtadaliu daugiau, nei kainuoja šiluma)

 

Aurimas Drižius

 

„Vilniaus šilumos tinklų“ komunikacijos vadovė Edita Sirutienė į LL klausimą : „ kokią dali šilumos kainoje vilniečiams sudaro „saugumo dedamoji“? atsakė :

 

„pagal spalio mėn. kainą saugumo dedamoji sudaro ~10 proc. kainos, šis procentas gali kažkiek svyruoti tarp mėnesių, bet reikšmingo pokyčio, neturėtų būti“.

 

Tiesa, E.Sirutienė pripažino, kad sąskaitose, kurias gaus gyventojai, „saugumo dedamoji“ nėra išskirta atskira eilute. Ji tiesiog įskaičiuota į šilumos kainą. „Ta saugumo dedamoji nėra išskirta sąskaitoje gyventojams“, – sakė ji, – nežinau, ar gyventojams būtų smagu gauti tą dedamąją atskirai išskirta“.

 

 

Kaip žinia, anksčiau, iki legendinės „Independence“ aferos, visi Lietuvos vartotojai mokėdavo tik už sunaudotą elektrą ir šilumą

 

Tačiau Lietuvai tapos energetiškai nepriklausoma ir pasistačius galingąjį SGD terminalą, dabar visos namų valdos gauna sąskaitas ne tik už paslaugas, tačiau ir 10 proc. priedą – taip vadinamąją „saugumo dedamąją“.

 

Kaip žinia, SGD terminalas buvo statomas tam, kad sumažinti rusiškų dujų, o kartų – ir šilumos kainą Lietuvos vartotojams.

 

Tačiau pasistačius šį monstrą ir išsinuomavus „dujų laivelį“, šilumos kainą ne tik nesumažėjo, tačiau ir išaugo. Tiesa, dabar mes visi sumokame ne tik už šildymą, tačiau ir 10 proc. jo priedą – vadinamąjį „Independence“ mokestį. Bet kurioje Europos šalyje žmonės išeitų į gatves protestuoti, tačiau lietuviai vietoj to geriau nusipirks butelį degtinės (tačiau ir ją pabrangino žalieji valstiečiai) ir prisigers..

 

Kaip žinia, dujų gelda, pavadinta „Independence“ laivų statykloje nusipirkti kainuoja 250 mln. dolerių, tačiau Lietuva ją nuomoja dešimčiai metų, mokėdama už tai maždaug 720 mln. dolerių. Paskui bus galima nusipirkti už tiek, kiek ji kainuoja.

 

Negana to, už suskystintas dujas Lietuva moka trečdaliu brangiau, nei vidutiniškai ES – tuo pasirūpino dujų tiekėjas (Vytauto Landsbergio dešiniosios rankos Tučkaus sūnelis, kuris pastatytas AB „Litgas“ vadovu).

 

O kad tauta nematytų visų šių aferų, ji per visuomeninę LRT, LNK ir Tele3 nuolat šeriama propaganda apie tai, kad rusai tuoj užgrobs Lietuvą, todėl net neverta kankinti savęs šilumos sąskaitomis. 

 

O galutinę šilumos kainą paskaičiuoja Valstybinė energetikos kainų komisija, kuri ten prirašo visokių nesąmoningų formulių ir dedamųjų, kad tik paslėpti „Independence“ mokestį. Šios komisijos buvusi pirmininkė Korsakaitė Vašingtono arbitražo teisme jau paliudijo, kaip Dalia Grybauskaitė ją prievartavo keisti šilumos kainųskaičiavimo metodiką.

 

 

 

 

 

PRANEŠIMAS SPAUDAI                                                                                                                       2017 m. gegužės 11 d.

 

„Vilniaus šilumos tinklai“ klientams siunčia pirmąsias sąskaitas

 

Nuo gegužės 11 d. AB „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) pradeda siųsti pirmąsias sąskaitas vilniečiams ir sostinėje įsikūrusioms įmonėms už balandžio mėnesį suteiktas centralizuoto šildymo bei karšto vandens tiekimo paslaugas. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad pirmosiose sąskaitose nebus nurodyti klientų atsiskaitymo duomenys už praėjusius laikotarpius. Šią informaciją VŠT pateiks artimiausiais mėnesiais, kai bus surinkti ir kruopščiai patikrinti klientų atsiskaitymų duomenys, gauti iš anksčiau paslaugas teikusios UAB „Vilniaus energija“.

 

VŠT Klientų aptarnavimo vadovo Vilmanto Markevičiaus teigimu, pagal įprastą praktiką sąskaitose arba mokėjimo pranešimuose klientui yra pateikiama ne tik mokėtina suma už praėjusio mėnesio paslaugas, bet ir jo atsiskaitymų per praėjusį laikotarpį duomenys, t. y. sumokėta suma, permoka arba įsiskolinimas.  Šią savaitę siunčiamose balandžio  mėnesio sąskaitose ši informacija kol kas nebus pateikta. 

 

Nors vasario – kovo mėnesiais buvo išsiųsti pranešimai apie tai, kad nuo kovo 30 d. visi mokėjimai turi būti atliekami į VŠT sąskaitas, dalis klientų už suteiktas paslaugas sumokėjo „Vilniaus energijai“. Negavusi dalies įmokų už kovo mėnesį, balandžio mėnesio sąskaitose mokėtiną sumą VŠT pateikė neįvertinusi klientų įmokų už praėjusius laikotarpius istorijos. Apie tai VŠT informuoja kiekvieną klientą jam siunčiamoje balandžio mėnesio sąskaitoje ir prie jos pridėtame pranešime.

 

„Norime nuraminti klientus, kurie už kovo mėnesio paslaugas sumokėjo „Vilniaus šilumos tinklams“ – jų mokėjimai yra suvesti į bendrovės apskaitos sistemą. Ir iš anksto atsiprašome visų klientų už nepilnai pateiktą informaciją balandžio mėnesio sąskaitose. Manome, kad artimiausiais mėnesiais galėsime pateikti visų klientų, sumokėjusių įmokas tiek mūsų bendrovei, tiek ir „Vilniaus energijai“, atsiskaitomojo laikotarpio ataskaitas. Kilus klausimų, stengsimės juos kuo skubiau išsiaiškinti“, – sako V. Markevičius.

 

VŠT sąskaitose už balandžio mėnesio paslaugas yra įtraukas mokestis ir už paskutines kovo mėnesio dienas (kovo 30-31 d.), kuomet bendrovė pradėjo teikti šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas. Mokestis už paslaugas yra apskaičiuotas pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą bazinę šilumos kainą, nustatytą „Vilniaus energijai“ nuo 2016 m. gruodžio mėnesio. Tokia pati bazinė šilumos kaina bus taikoma ir už gegužės mėnesio paslaugas. Taigi, vilniečiai už du paskutinius pavasario mėnesius mokės bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“ sumažintą kainą, kuri buvo nustatyta „Vilniaus energijai“ dėl jos nepagrįstų sąnaudų 2012-2014 metais.

 

Popierines sąskaitas už balandžio mėnesį VŠT siunčia visiems klientams, įskaitant ir tuos, kurie iki šiol atsiskaitydavo naudodamiesi elektroninės sąskaitos teikimo paslauga savo interneto banko sistemoje arba jiems skirtos sąskaitos būdavo pateikiamos „Vilniaus energijos“ savitarnos svetainėje.

 

„Tie klientai, kurie norės atsiskaityti naudodamiesi elektronine sąskaita, tai galės padaryti jau šį mėnesį, prisijungę prie savo interneto banko ir pasirinkę šį mokėjimo būdą“, – teigia VŠT Klientų aptarnavimo vadovas V. Markevičius.

 

Popierinėse VŠT sąskaitose Vilniaus gyventojai ir įmonės ras informaciją apie galimybę prisijungti prie bendrovės klientų savitarnos svetainės – elektroninio aptarnavimo centro (www.chc.lt) ir čia peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas.

 

VŠT primena gyventojams, kad atsiskaitant už paslaugas įmokų priėmimo vietose būtina pateikti jiems atsiųstą sąskaitą, kurioje reikia įrašyti karšto vandens skaitiklių rodmenis, jei jie nėra nuskaitomi nuotoliniu būdu.

 

VŠT klientų aptarnavimo centrų kontaktai, informacija apie šilumos ir karšto vandens kainas, atsiskaitymo būdus ir įmokų surinkimo vietas, planiniai karšto vandens atjungimų grafikai, naujų vartotojų prijungimo ir kita aktuali informacija yra skelbiama bendrovės tinklapyje www.chc.lt, klientams teikiama informacija tel. 1840.

 

Nuo šių metų kovo 30 d. centrinio šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus gyventojams ir įmonėms teikia AB „Vilniaus šilumos tinklai“. Iki kovo 29 d. šią veiklą vykdė UAB „Vilniaus energija“ pagal 15 metų galiojusią šilumos ūkio nuomos sutartį, pasirašytą tarp Vilniaus miesto savivaldybės, „AB „Vilniaus šilumos tinklai“, UAB „Vilniaus energija“ ir „Dalkia“.

 

Pranešimą parengė Edita Sirutienė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ Komunikacijos vadovė

Tel.  (8 5) 266 7133, Mob. 8 686 71280, edita.sirutiene@chc.lt, www.chc.lt

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));