skip to Main Content

Šiauliuose visą mėnesį siautės VIRUS’23

Poryt, spalio 25-ąją, į Šiaulius jau dvidešimt trečią kartą sugrįžta šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’23, jungiantis įvairius menus ir dovanojantis žiūrovams bei klausytojams nepakartojamų akimirkų ir potyrių.   Patys įvairiausi renginiai vyks su pertraukomis visą mėnesį ir skirtingose miesto erdvėse, o finalinis festivalio akcentas, tarptautinis avangardinės mados šou VIRUS’23, numatytas lapkričio 24-ąją. 

 

Skandalinga performansomeno grupe NonGrata

VIRUS’23 savo jėga ir modernumu driokstelės jau pačią pirmąją, festivalio atidarymo dieną – tiek modernaus meno atlikėjų vienu metu Šiauliuose dar niekada nebuvo sukviesta! Anot menotyrininko, vieno iš VIRUS kūrėjų ir organizatorių Virginijaus Kinčinaičio, festivalis – tikra įvairių menų šventė, daugybė jos spalvų atsiskleis jau festivalio atidarymo dienos programoje:  numatyta pora performansų, bus pristatyta paroda, skambės poezija, džiazas, stebins video projekcijos. „VIRUS visuomet stiprus tuo, kad čia puikiai „lydosi“ pačios įvairiausios meno rūšys, jų sintezė sukuria puikią kūrybingą atmosferą, įtraukia ir užburia. Manau, kad VIRUS Šiauliams suteikia didžiulę prabangą būti šiuolaikinio meno erdve, skleidžiama žinia apie čia gyvenančius kūrybingus žmones, apie jų siekius keistis ir keisti pasaulį“, – sako V. Kinčinaitis.

Šių metų festivalis ypač turtingas aukšto lygio menininkų pasirodymais. Šiuolaikinis menas visuomet truputį šokiruoja, tačiau tokia jau jo paskirtis – žadinti mūsų norą judėti pirmyn, kurti, dalintis, pagaliau – būti drąsiais. VIRUS, jo tradicija suteikia labai daug stiprybės miestui, pritraukia pačių įvairiausių menų kūrėjų ir suteikia Šiauliams galimybę patenkinti savo pagrįstas ambicijas būti šiuolaikinio meno erdve, moderniu miestu.

VIRUS’23 stebins savo tarptautiškumu, gebėjimu atsinaujinti, jungti meno aktualijas ir mados pasaulį. Todėl visi, ieškantys spalvingų potyrių, kviečiami į atidarymą, kurio atmosferą Šiaulių dailės galerijoje savo programa „Diverse Universe“ kurs visame pasaulyje gerai žinoma skandalinga performanso meno grupė „Non Grata“. Bus ugnies ir kūno, karnavalo ir ekstazės. Emocijas subalansuos žinomos latvių menininkės Rasos Jansonės paroda „Apglėbsiu ir sušildysiu“. Skulptūrinius molio ir kūno persiliejimus savo performanse „in danger“ pademonstruos menininkų duetas iš Vokietijos HARTMANNMUELLER.

Atidarymo programą užbaigs išskirtinis poezijos, muzikos ir video meno įvykis koncertų salėje „Saulė“. Poetas, rašytojas, performeris, nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastaustas po pertraukos grįžta į savo gimtą miestą kartu su džiazo virtuozais Arkadijumi Gotesmanu, Tomu Kutavičiumi, Juozu Milašiumi ir video menininke Aurelija Maknyte. Marga komanda ruošia specialią premjerą „O sole mio! – improvizacija Šiauliams“. Įvykis garantuotas. Beje, festivalio atidarymo proga  – nemokamas.

Tradiciškai VIRUS‘o festivalis pasklinda po įvairias miesto erdves. Tad lapkričio 7-ąją Kauno šokio teatro „Aurora“ pasirodymą matysime Šiaulių dramos teatre. Čia lapkričio 8-ąją koncertuos ir dvi ekscentriškos, žaibiškai išgarsėjusios grupės „Timid Kooky“ ir „Sheep Got Waxed“.

 

 

Latvių menininkės Rasos Jansonės paroda Apglėbsiu ir sušildysiu

 

 

 

Lapkričio 14 dieną festivalis sugrįš į Šiaulių dailės galeriją, kur galėsime grožėtis judesio akrobatika – tarptautinis šiuolaikinio šokio projektas „Pareiškiu – Brandir“ pristatys garsaus Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo kartu su prancūzų ir lietuvių šokėjais sukurtą spektaklį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui. Lapkričio 16-ąją galerijoje atidaroma antra festivalio paroda „Mindsurfer vol.5.“, kurios autorius estas Andrus Joonas garsėja kaip performanso, tapybos, video meno sintezuotojas. Lapkričio 22-ąją numatytas mados vitrinų projektas „Epizodas iš mados pasakos „Eglė – žalčių karalienė“, kurio sumanytoja Agnė Biskytė, šalia galerijos esančias ištuštėjusių parduotuvių vitrinas pavers ryškia, šviečiančia, praeivius intriguojančia meno ir mados, kostiumo ir skulptūros sinteze.

Festivalio finalas, kaip visada, būna ir kažko pradžia. Visų pirma, naujausių mados tendencijų. Jos bus pristatytos tarptautiniame avangardinės mados renginyje, kuriame persipins performansas ir muzika, kinetinė skulptūra ir kostiumas, kosminės vizijos ir šiuolaikinis šokis. Išaugęs konkursinis mados šou iškeliauja iš savo tradicinės vietos – dailės galerijos, į Šiaulių lengvosios atletikos maniežą, kuris bus meniškai transformuotas į egzotišką mados pasaulį. Tai labai drąsus sprendimas, bet jau dabar ryškėja jo sėkmė. Nepraleiskite puikios progos rudeninių vakarų depresiją išmainyti į ryškiaspalves patirtis ir atradimo jaudulį.

Pažadame, kad renginiai žavės, šokiruos, pykdys, džiugins ir sukels dar daugybę minčių ir jausmų, tačiau tikrai nebus vieno – nuobodu. VIRUSAS kuriamas stebinti, raginti būti ar tapti kūrybingesniais negu buvome, įgauti drąsos, pažinti kitus, bet svarbiausia – pažadinti savo kūrybines galias, priimti drąsių sprendimų, kurie gali nulemti įdomesnio ir prasmingesnio gyvenimo virsmą. Šito dabar ypač reikia ir žiūrovams, ir miestui – Šiauliai visuomet buvo išskirtinis miestas savo gebėjimu burti menininkus, juos išauginti, puoselėti ir įgyvendinti šiuolaikiškas, modernias idėjas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LAIMA INDRAŠAITĖ-LAMAUSKIENĖ, UAB „ŽALIA LINIJA”
Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));