skip to Main Content

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: Seimas laukia generalinio prokuroro kandidatūros

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sveikina prasidėjusį dialogą tarp prezidentūros ir Seimo dėl generalinio prokuroro skyrimo ir išreiškė viltį, kad jis bus konstruktyvus.

 

„Seimas supranta, kad situacija, kai ypač svarbi valstybės funkcionavimui institucija penkis mėnesius neturi nuolatinio vadovo, yra nenormali, todėl aktyvus Seimo ir prezidentūros bendradarbiavimas yra būtinas“, – po Seimo valdybos susitikimo su Prezidente pareiškė parlamento vadovė.

 

Pasak Seimo Pirmininkės L. Graužinienės, Seimas laukia iš Prezidentės prokuroro kandidatūros pateikimo, tačiau tam, kad nesikartotų praeities situacijos, kai du kartus iš eilės generalinio prokuroro kandidatūros parlamente buvo atmestos, Seimo frakcijos norėtų neformalių konsultacijų, kuriose būtų pristatyta planuojama teikti kandidatūra.

 

Parlamento vadovė pabrėžė, kad Seimas nesvarsto galimybės keisti balsavimo tvarkos dėl generalinio prokuroro skyrimo.

 

„Būtų netikslinga keisti balsavimo tvarką, nes slaptas balsavimas užtikrina Seimo nario mandato nepriklausomumą. Kiekvienas Seimo narys turėtų balsuoti pirmiausia vadovaudamasis savo sąžine ir priesaika Lietuvos Respublikai“, – pasakė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

 

Pridedamos Prezidento kanceliarijos (aut. R. Dačkus) nuotr.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMAS RUDAITIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));