skip to Main Content

Seimo opozicinių frakcijų pareiškimas

Šiandien Seimo valdančios daugumos nariai grubiomis, Konstitucijos esmines demokratines normas pažeidžiančiomis Seimo procedūrų manipuliacijomis neleido prasidėti opozicijos inicijuotai neeilinei Seimo sesijai, kurioje turėjo būti nagrinėjami klausimai, susiję su dabartinės valdžios korupciniais reiškiniais. Tačiau klausimai, kuriuos opozicija parengė neeilinei sesijai tam, kad būtų aiškinamasi dabartinės valdžios galimos korupcijos istorijos, taip išgąsdino valdančiuosius, kad šie nusprendė neleisti tokiai sesijai net prasidėti.

 

Tai beprecedentinis įvykis, kokio Lietuvoje nėra buvę nuo pat 1990-ųjų Kovo 11-osios – valdantieji, panaudodami savo turimą balsų Seime daugumą, iš opozicinės mažumos grubiausiu būdu atėmė Konstitucijos 64 straipsnyje garantuotą teisę surengti neeilinę Seimo sesiją. Opozicijos teisės, kaip ir žiniasklaidos teisės užduoti klausimus valdžiai, aiškintis jų veiksmus ar klaidas yra vienos iš pamatinių demokratinių vertybių, kurias turi ginti ne tik Konstitucija, bet ir konstitucinėms demokratinėms vertybėms ištikimybę prisiekę Seimo nariai. Šiandieniniai Seimo daugumos veiksmai kelia didelį susirūpinimą, nes kitų šalių patirtis rodo, jog valdžiai paneigus vieną iš opozicijos konstitucinių teisių, labai dažnai yra nebesustojama ir valdžia pradeda kėsintis ir į kitas konstitucines demokratines vertybes.

 

Ypatingą susirūpinimą kelia ir ta aplinkybė, kad valdančioji dauguma taip grubiai pažeidė vieną iš konstitucinių demokratinių principų, siekdama išvengti neeilinės sesijos klausimų susijusių su valdžios galimos korupcijos istorijomis. Tai tik dar aiškiau parodo, kad žiniasklaidos ir opozicijos pastangos aiškintis tokių galimos korupcijos istorijų aplinkybes rimtai gąsdina valdančiuosius, o taip būna tik tada, kai valdžia paniškai bijo tiesos.

 

Seimo mažuma vieningai pareiškia, kad su tokiu nekonstituciniu valdančios koalicijos elgesiu nesitaikstys. Pagal Konstituciją opozicijos pastangomis sušaukta neeilinė sesija valdančiųjų negali būti užgniaužta. Kreipiamės į Seimo vadovybę bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, reikalaudami užtikrinti, kad kitą savaitę būtų rengiami neeilinės Seimo sesijos suplanuoti posėdžiai, būtų tinkamai įvertintas Seimo posėdžiui klaidingai pirmininkavusio A.Syso elgesys, taip pat raginame Seimo Pirmininkę užtikrinti, kad Seime būtų gerbiamos Seimo mažumos konstitucinės teisės.

 

Taip pat informuojame, kad ateinantį antradienį, vasario 23 dieną, į bendrą Seimo opozicijos ir mažumos frakcijų posėdį kviečiame atvykti valdančios koalicijos lyderius Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių bei Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, prašydami jų paaiškinti, ar valdančioji koalicija gerbia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apibrėžtas parlamentinės mažumos teises inicijuoti neeilines Seimo sesijas ir jose užduoti valdžiai nepatogius klausimus apie valdžios galimos korupcijos faktus.

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas                   A.Kubilius

 

 

 

Liberalų Sąjūdžio frakcijos vardu                                                                             G.Steponavičius

 

 

 

Mišrios Seimo narių grupės vardu                                                                            R. Baškienė

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));