skip to Main Content

 

Alvydas Veberis 

 

      SOVIETINIAI METODAI NESIKEIČIA

Įspaustas į kampą teismas išteisino, bet ta pati mafija ir toliau traiško varganą valstietį

 

Seimo narys Petras Nevulis sulaužęs kaimynui Vladui Deksniui šonkaulius ir jį vos neįkišęs į įkalinimo įstaigą, toliau rezga pinkles.  Kad jo juodus darbus nepaviešinti visuomenei bandė papirkti ,,Laisvo laikraščio‘‘ korespondentą Alvydą Veberį. Tam tikslui jis parašė prokuratūrai skundą, kad pastarasis jį ir jo Valstiečių ir žaliųjų Sąjungos partiją norįs sukompromituoti.  Tuo tikslu jį reketuoja. Tik visiškas kvailys gali tokias nesąmones prokuratūrai rašyti, kai teismo nutartimi V.Deksnys išteisintas. 

nuotr. P.Nevulio demaskavimui iškviestas panevėžiečiams gerai žinomas privatus seklys Z.Laureckas

  Prisimelavęs Seimo narys P.Nevulis ne tik, kad liko nenubaustas, bet įsmuko į Seimą, o vietoje jo padaryto nusikaltimo apkaltino niekuo dėtą  jo kaimyną. Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūra (prokurorė S.Bieliauskaitė) viso ikiteisminio tyrimo metu atmesdavo nukentėjusio V.Deksnio skundus. Jis juose pagrįstai rašė,  kad ne jis (nukentėjusysis) turi būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, bet nusikaltimą padaręs P.Nevulis. 

Pagal valstybinį  kaltinimą palaikiusios šališkos prokurorės S.Bieliauskaitės kaltinimą Vlado Deksnio atžvilgiu  Panevėžio apylinkės teismo teisėjas Kęstutis Venckus (atleistas) paskelbė nuosprendį, kuriuo varganą ,,valstietį‘‘ Vladą Deksnį pripažino kaltu pagal BK 138 straipsnio 1d.  ir skyrė laisvės apribojimo bausmę 8 (aštuoniems) mėnesiams. Įpareigojo V.Deksnį viso laisvės apribojimo bausmės atlikimo laikotarpiu nebendrauti su Petru Nevuliu ( dabartiniu Seimo ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariu, prieš tai Panevėžio r. savivaldybės tarybos nariu), nesilankyti P.Nevulio nuosavybės teise priklausančiose valdose. Laisvės apribojimo bausmės laikotarpiu jis privalo be bausmės vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, vykdyti teismo nustatytus įsipareigojimus ir laikytis teismo nustatytų draudimų, nustatyta tvarka atsiskaityti kaip vykdo draudimų įsipareigojimus. Ne gana to, iš V.Deksnio priteisti valstybės naudai 14,40 Eur išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu. Visiškai tenkinti Seimo nario Petro Nevulio ieškinį, priteisiant jam iš V.Deksnio 32,74 Eur padarytai turtinei žalai, 500 Eur advokato teisinei pagalbai apmokėti ir 800 Eur neturtinei  žalai atlyginti.