skip to Main Content

 

Neišleistas į Briuselį dalyvauti NATO-Ukrainos komisijos posėdyje Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Andrius Mazuronis atsistatydina iš Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) vadovo pareigų.

„Pasakysiu tiesiai šviesiai – nekompetencija ir bukumas, trykštantis iš Seimo pirmininkės, užkniso juodai, į vieną sakinį galima sutalpinti tai, ką aš tuo pareiškimu norėjau pasakyti“, – BNS atsistatydinimo priežastis įvardijo A.Mazuronis.

 

Jis tvirtino, jog Seimo valdyba jo vienos dienos komandiruotei į Briuselį nepritarė Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės siūlymu.

 

„Čia reikėtų Seimo pirmininkės klausti, kodėl jai pasirodė, kad NATO būstinėje NATO-Ukrainos klausimais išklausyti atnaujintą informaciją yra netikslinga, aš nežinau, čia reikėtų jos klausti, ji pas mus valstybėje juk užsienio ir saugumo politikos ekspertė“, – klausiamas, dėl kokių motyvų buvo nepritarta jo komandiruotei, sakė A.Mazuronis.

 

Seimo Pirmininkė dėl A. Mazuronio pareiškimų kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario Andriaus Mazuronio viešų neteisingų ir įžeidžiančių pasisakymų jos atžvilgiu po šiandienio Seimo valdybos sprendimo nepritarti jo komandiruotei į Briuselį.

 

„Seimo nario Andriaus Mazuronio pareiškimai jam, kaip parlamentarui, garbės nedaro. Galiu suprasti jaunatvišką emocijų protrūkį, bet Seimo narys turi išlaikyti šaltakraujiškumą ir sveiką protą, todėl tokius parlamentaro Andriaus Mazuronio pasisakymus vertinu neigiamai“, – sako Seimo Pirmininkė L. Graužinienė. Pasak parlamento vadovės, Seimo nario A. Mazuronio išsakyti priekaištai tik Seimo Pirmininkei yra nepagrįsti, nes šį sprendimą priėmė šeši Seimo valdybos nariai.

 

Šiandien, lapkričio 6 d., vykusiame Seimo valdybos posėdyje buvo svarstyti klausimai, susiję su Seimo narių komandiruotėmis į užsienio valstybes. Posėdžio metu svarstyta grupės Seimo narių, tarp kurių buvo ir Andrius Mazuronis, komandiruotė į Jungtines Amerikos Valstijas lapkričio 15–21 dienomis. Šiai komandiruotei buvo pritarta.

 

Po šio klausimo buvo svarstoma Rasos Juknevičienės ir Andriaus Mazuronio komandiruotė į Belgijos Karalystę, vizito tikslas – dalyvauti NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje lapkričio 21–24 dienomis. Komandiruotė į Jungtines Amerikos Valstijas lapkričio 21 dieną sutampa su komandiruote Briuselyje, todėl Seimo Pirmininkė pasiūlė rinktis vieną komandiruotę.

 

Valdybos narys Gediminas Kirkilas pažymėjo, kad dėl komandiruotės į Vašingtoną sprendimas jau priimtas ir negrąžintinas svarstymui, todėl Seimo Pirmininkė pasiūlė, kad į NATO ir Ukrainos komisijos posėdį Briuselyje vyktų Rasa Juknevičienė, kuri yra Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotoja.

 

Šiam sprendimui pritarė Seimo valdybos nariai: Loreta Graužinienė, Vydas Gedvilas, Gediminas Kirkilas, Kęstas Komskis, Jaroslavas Narkevičius, Algirdas Sysas. Valdybos narys Andrius Kubilius susilaikė.

 

Svarstant komandiruočių klausimus įprastai į Seimo valdybos posėdį atvyksta konkrečių komitetų ar komisijų vadovai plačiau paaiškinti planuojamos komandiruotės ir renginio svarbą bei būtinumą. Šiuo atveju Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis į Valdybos posėdį neatvyko ir jokių papildomų detalių Seimo valdybai nepateikė.

 

Seimo valdybos posėdžiai yra įrašomi. Valdybos posėdžio įrašas yra patvirtinantis dokumentas prie Valdybos posėdžio protokolo. Seimo Etikos ir procedūrų komisija turės teisę išklausyti Seimo valdybos posėdžio metu darytą įrašą.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));